چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۳

در اولین نشست مجمع تخصصی کانون‌های هنرهای تجسمی

دانشجویان بر حمایت از هنرهای تجسمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی تاکید کردند

نخستین مجمع کانون های هنری دانشگاه های علوم پزشکی

اولین نشست مجمع تخصصی کانون‌های هنرهای تجسمی دانشگاه‌های کشور، چهارشنبه ۲۸ مهرماه، با حضور نمایندگانی از ۲۰ کانون در دانشگاه اصفهان برگزار شد. در این نشست دانشجویان خواستار حمایت بیشتر از هنرهای تجسمی در دانشگاه های علوم پزشکی شدند.

به گزارش مفدا، اولین نشست مجمع تخصصی کانون‌های هنرهای تجسمی دانشگاه‌های کشور، چهارشنبه ۲۸ مهرماه با حضور دکتر ذبیح‌الله شاهمرادی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مهندس سیدابراهیم هاشم‌ورزی، معاون مدیر کل امور فرهنگی وزارت بهداشت و نمایندگانی از  ۲۰ کانون هنرهای تجسمی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در سالن ولیان دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد.

در این نشست هاشم‌ورزی، معاون مدیر کل امور فرهنگی وزارت بهداشت، با تاکید بر اینکه اعضای کانون‌های تجسمی، باید نگاه دقیق به محیط اطراف خود داشته باشند و از این نگاه موشکافانه در خلق آثار بهره ببرند، به بیان نکاتی پیرامون فعالیت‌های کانون‌های دانشجویی، مجامع تخصصی، انجام هنرهای تجسمی و مشارکت دانشجویی در رویدادهای فرهنگی و هنری پرداخت.

بخشی از این نشست نیز به صحبت‌های دانشجویان و نظرات آنان اختصاص یافت که از جمله مهم‌ترین این موارد می‌توان به، لزوم تسهیل روند تشکیل کانون‌ها و مجامع تخصصی برای تقویت مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های فرهنگی، انجام استعدادیابی از میان فعالان، ضرورت آشنا کردن دانشجویان با فرهنگ‌ها و تحقق ارتباط بین فرهنگی، فراهم کردن فضا برای کسب تجربه در زمینه کار گروهی، حمایت از هنرهای تجسمی در دانشگاه‌ها و ... اشاره کرد.

در بخش دیگری از این نشست دکتر حسین یقینی، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، داروساز و هنرمند نقاش، برای دقایقی به تشریح تکنیک‌های بکار رفته در نقاشی‌ها و مینا کاری‌های سالن شهید ولیان برای شرکت‌کنندگان در مجمع پرداخت؛ این آثار هنری، اثر خود دکتر یقینی است که خلق آن‌ها در سایه ذوق و تلاش فراوان ایشان میسر شده است.

ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجام شده توسط کانون‌ها، بخش دیگر این نشست بود که با مشارکت نمایندگان کانون‌های برگزار شد.

در ادامه برنامه‌های نخستین مجمع کانون‌های هنرهای تجسمی، تا ساعتی دیگر انتخابات شورای مرکزی کانون‌ها برگزار می‌شود که قرار است از میان شرکت‌کنندگان ۵ نفر به عنوان اعضای اصلی و دو نفر نیز به عنوان اعضای علی‌البدل این شورا انتخاب شوند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.