سه‌شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۱

تکذیب گروگان گیری بیمار در سقز بعلت بدهی به بیمارستان

اطلاعیه شورای صنفی

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سقز خبر منتشر شده در شبکه صدا و سیمای کردستان مبنی بر گروکشی یک بیمار در بیمارستان این شهر را بخاطر بدهی تکذیب کرد.

به گزارش مفدا و به نقل از وب دا  کردستان در بخش سایه روشن تصویر فردی را نشان داد که می گوید بچه یکی از آشنایان ما در بیمارستان سقز بستری شده است، اما بعلت ناتوانی در پرداخت بدهی ۲ میلیون و ۳۰۰ هزارتومانی، این بچه به گروگان گرفته شده است.
دکتر محمد سرکوت غوثی در این رابطه گفت: بچه یاد شده حدود ۳۱ روز در بخش مراقبت های ویژه نوزادان  بستری بوده که حدود ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان هزینه داشته است، اما با توجه به شرایط نامساعد مالی پدر بچه، همکاران ما در بیمارستان  علاوه بر تخفیف دو میلیونی هزینه بیمارستان توسط مدیریت بیمارستان،  ۲ میلیون دیگر نیز برای وی توسط پزشک کودکان یعنی دکتر کمالی و سایر پرسنل  کمک نقدی جمع آوری کرده اند
ضمنا هزینه های بخش خصوصی نیز توسط پرسنل پرداخت شده است. مقادیر متنابهی ملزومات بهداشتی نوزاد و  شیر خشک و سایر موارد مورد نیاز در طی این ۳۱ روز  نیز تهیه شده است همچنین هزینه ۱۷۳۰۰۰ تومانی بستری مادر تخفیف داده شده و فقط ۴۳ هزار تومان اخذ شده است که مربوط به دارو که واگذاری بخش خصوصی است.
وی افزود:  فقط مبلغ ۳۰۰ هزار تومان از وی هزینه دریافت شد، لذا اصلا مساله ای بنام گروکشی در کار نبوده است و فرد مصاحبه شونده  اقدام به انتشار این خبر نادرست کرده است، ضمنا گروه مددکاری بیمارستان ضمن بازدید از منزل و بررسی وضعیت انان، متوجه مشکل ناشنوایی یکی دیگر از بچه ها انان شدند که اقدامات و هماهنگی لازم جهت کاشت حلزون شنوایی از مبادی ذیربط بعمل آوردند
غوثی همچنین گفت: صحت موارد فوق را می توانید از پدر و مادر بچه ها جویا شوید. لازم به ذکر است پرسنل خدوم بیمارستان بارها مساعدت و کمک مالی بدور از تبلیغ و هیاهو در مورد مددجویان و بیماران انجام داده اند و براستی نشر اکاذیب و تشویش اذهان و سیاه نمایی کاری ناصواب و بدور از انصاف است ولی اطمینان می دهم اینگونه حرکات عزم جزم پرسنل شریف برای خدمت به میهن و مردم را متزلزل نخواهد کرد.
وی ضمن استقبال از نظارت رسانه ها و انعکاس صدای مردم، از خبرنگاران خواست در انتشار اخبار واقعیت و درستی موضوع را درنظر بگیرند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.