سه‌شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۲

تجهیز ۵ خوابگاه دولتی دانشگاه علوم پزشکی همدان به وسایل استاندارد بدنسازی

افتتاح سالن بدنسازی در دانشگاه علوم پزشکی همدان

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: ۵ خوابگاه دولتی دانشگاه علوم پزشکی همدان که دارای فضا و سالن ورزشی کافی هستند، به وسایل و امکانات بدنسازی مجهز شدند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: ۵ خوابگاه دولتی دانشگاه علوم پزشکی همدان که دارای فضا و سالن ورزشی کافی هستند، به وسایل و امکانات بدنسازی مجهز شدند.

دکتر سیما سادات لاری در گفت وگو با خبرنگار مفدا با بیان این مطلب افزود: از ۷ خوابگاه دولتی دانشگاه علوم پزشکی همدان، ۵ خوابگاه که شرایط و فضای لازم برای نصب تجهیزات ورزشی را داشتند، به امکانات بدنسازی مجهز شدند و دو خوابگاه دیگر دانشگاه علوم پزشکی همدان به دلیل نداشتن فضا و موقعیت لازم، فاقد این تجهیزات هستند.

وی هدف از برگزاری این طرح ورزشی را استفاده بهینه از اوقات فراغت دانشجویان در محیط ها و فضاهای خوابگاهی عنوان کرد و گفت: با نصب و تجهیز خوابگاه‌ها به وسایل استاندارد بدنسازی، دانشجویان  می‌توانند به راحتی اوقات فراغت خود را با ورزش سپری کنند و قطعا تجهیز این ۵ خوابگاه به سالن‌های بدنسازی، در ارتقای روحیه و شادابی دانشجویان کمک شایانی می‌کند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان هزینه خرید و نصب وسایل و تجهیزات استاندارد بدنسازی را ۷۰۰ میلیون ریال عنوان کرد وگفت: در راستای حمایت از تولیدکنندگان داخلی و پشتیبانی از کالاهای ایرانی، تمامی دستگاه‌های خریداری شده، ساخت داخل کشور هستند.

لاری گفت: همچنین کفپوش برخی از سالن‌های بدنسازی خوابگاه‌های ما دچار خرابی و آسیب دیدگی بودند که خوشبختانه نسبت به مرمت وتعمیر آن اقدام کردیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان یادآور شد: خوابگاه پسرانه مدنی با ظرفیت ۵۰۱ نفر، خوابگاه دخترانه ریحانه با ظرفیت ۵۳۰ نفر، خوابگاه شهید مباشر کاشانی با ظرفیت ۲۱۰ نفر، خوابگاه دختراه دانش با ظرفیت ۲۸۰ نفر و خوابگاه دخترانه اندیشه با ظرفیت ۲۶۵ نفر به تجهیزات و وسایل استاندارد بدنسازی مجهز شدند.

وی بر لزوم توسعه ورزش همگانی و قهرمانی در دانشگاه‌ها تاکید کرد و گفت: بدون شک تامین امکانات و فضاهای ورزشی لازم برای دانشجویان، می‌تواند زمینه را برای توسعه ورزش فراهم کند. خوشبختانه در دانشگاه علوم پزشکی همدان به لحاظ امکانات و تجهیزات ورزشی، مشکلی وجود ندارد. البته یکی از مشکلات ما در حوزه تربیت بدنی، نبود استخر است و به دلیل شرایط مالی و به لحاظ اینکه احداث استخر هزینه‌های زیادی برای دانشگاه به دنبال دارد، از این رو با قراردادهایی با شرکت‌های خصوصی، در صدد اجاره استخرها هستیم تا در برخی اوقات، دانشجویان در ساعات مقرر بتوانند در استخرها شنا کنند.

لاری به تعداد ۷ خوابگاه دولتی، یک خوابگاه متاهلی و با اشاره به وجود یک خوابگاه متاهلی در دانشگاه علوم پزشکی همدان، اشاره کرد و گفت: خوابگاه متاهلی با عنوان کوی سلامت اسکان ۳۰ خانواده  را برعهده دارد. این خوابگاه توسط خیرین در سال ۹۶ ساخته شده است و دارای مساحت ۲۸۰۰ متر است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه هیچ دانشجوی دختری نیست که در خوابگاه‌های دولتی اسکان داده نشده باشد، خاطرنشان کرد: تنها در بخش اسکان دانشجویان پسر با کمی مشکل مواجه هستیم که انشالله این مشکل طی ماه‌های آینده مرتفع می‌شود. معمولا دانشجویان دختر در بحث اسکان در خوابگاه‌ها در اولویت به سر می‌برند.

وی شمار  دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی همدان را ۶ هزار و ۲۰۰ نفر عنوان کرد وگفت: از این تعداد ۲۲۰۰ نفر دانشجویانی هستند که در خوابگاه‌های دولتی اسکان داده شده‌اند. ضمن اینکه ۳۰۰ دانشجو در خوابگاه‌های مشارکتی رازی، مقصودی، مهدی و آرتان اسکان داده شده‌اند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به اینکه ۲۰۰ نفر از دانشجویان این دانشگاه را نتوانسته‌ایم اسکان دهیم، اظهار کرد:  ۷۰ نفر از این تعداد را اواخر بهمن‌ماه به خوابگاه‌های دولتی انتقال می‌دهیم و مابقیه مهر ماه سال آینده به خوابگاه‌های دولتی منتقل می‌شوند.

لاری همچنین به خریداری و تجهیز خوابگاه‌های دولتی به وسایل و تجهیزات لازم خوابگاهی اشاهر کرد و گفت: امسال ۹۸ میلیون تومان بابت خرید اجاق‌های گاز ترموکوبل دار پرداخت کردیم وخوشبختانه همه خوابگاه‌های ما به اجاق‌های استاندارد مجهز شده است.همچنین حدود ۹۰ تخته فرش روز دانشجو برای خوابگاه‌ها خریداری کردیم چرا که هیچ یک از اتاق‌های ما فرش نداشت.

وی گفت: همچنین بابت خرید تخت، کمد، و جاکفشی برای خوابگاهای دانشگاه مبلغ ۲۰ میلیون تومان از سوی دانشگاه پرداخت شد و همچنین با اعتبار مبلغ ۳۰ یملیون تومان، سالن مطالعه خوابگاه اندیشه مرمت و بازسازی شد. همچنین رادیواتورهای خوابگاه که پنلی بودند را برای گرمایش بهتر به پره‌ای تبدیل کردیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان همچنین به نیمه صنعتی شدن طبخ غذایی دانشجویی در این دانشگاه اشاره کرد وگفت: خوشبختانه با نیمه صنعتی شدن پخت غذا، کیفیت غذا بهتر از قبل شده است. همچنین برای  ارتقای سطح سلامت دانشجویان، به جای بهره‌گیری از ظروف فلزی هم اکنون از ظروف چینی برای ارایه غذا به دانشجویان، استفاده می‌شود.

لاری با بیان اینکه سعی شدن است به منظور افزایش سطح کیفی غذای دانشجویی، تمامی استانداردهای لازم رعایت شود، خاطرنشان کرد: تمامی مراحل خرید و پخت غذای دانشجویی به پیمانکار واگذار شده است و با عقد قرارداد با یکی از پیمانکاران، مشکلی به لحاظ تهیه غذای با کیفیت واستاندارد نداریم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.