چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۰

معاونت آموزشی وزارت بهداشت اعلام کرد:

سامانه واژه شناسی آموزش پزشکی راه اندازی شد

آموزش پزشکی

سامانه واژه شناسی آموزش پزشکی به منظور ایجاد زبان مشترک در بین دست اندرکاران حوزه آموزش علوم پزشکی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی کرمان طراحی و راه‌اندازی شد.

به گزارش مفدا، دکتر عطاءاله پورعباسی دبیر کمیته تحقیق و توسعه معاونت آموزشی وزارت بهداشت با اعلام این خبر افزود: از زمان تدوین بسته‌های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی فعالیت های خوبی در سطح کشور در راستای این بسته‌ها آغاز شد. 

وی افزود: در حال حاضر که در مرحله استقرار این بسته‌ها هستیم، شاهدیم در کلان مناطق آمایشی اقدامات بسیار ارزشمندی دراین راستا انجام شده و گفتمان تحول در آموزش به گفتمانی عمومی در سطح دانشگاه‌ها تبدیل شده است.

پورعباسی گفت: به موازات پیاده سازی این برنامه لازم است مفاهیم بنیادی در زمینه برنامه‌های تحول شناسایی شده و با تمرکز بر این مفاهیم زمینه برای بقای فرآیند تحول در آموزش علوم پزشکی فراهم شود.

وی اضافه کرد: در همین راستا و به منظور ایجاد و ارتقای ادبیات مشترک در میان مسئولان، اساتید و دست اندرکاران حوزه آموزش پزشکی در خصوص تحول، سامانه برخط واژه شناسی آموزش پزشکی با محوریت بسته‌های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی کرمان طراحی شد و در آدرس http://meterm.ir  قابل دسترسی است.

دبیر کمیته تحقیق و توسعه معاونت آموزشی خاطرنشان کرد: در این سامانه با توجه به استفاده از الگوی وب گاهی ویکی (WIKI) علاوه بر امکان دسترسی به تعاریف و مفاهیم واژه‌ها و اصطلاحات به کار رفته در بسته‌های تحولی، بستر لازم برای پیشنهاد، اضافه کردن واژه ها و مفاهیم دیگر مرتبط با آموزش سلامت و یا ویرایش تعاریف قبلی برای کاربران فراهم است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.