سه‌شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۶

اردوی جهادی کار تبلیغاتی نیست

اردوی جهادی

صبح روز شنبه جلسه ستاد اردوهای جهادی با حضور اعضای ستاد در محل جلسات مدیریت فرهنگی تشکیل شد .

به گزارش مفدا مشهد، جلسه ستاد اردوهای جهادی با حضور اعضای ستاد  صبح روز شنبه  8 بهمن ماه 96 در محل سالن جلسات مدیریت فرهنگی و دانشجویی  تشکیل شد. در ابتدای جلسه دکتر شاکری مدیرفرهنگی دانشگاه و دبیر اجرایی این ستاد یکی از مشکلات و دغدغه های اصلی این همت والا را چگونگی نظام مند کردن  فرایند ارجاعات لازمه در زمان اجرای اردو و قبل  از آن دانست تا نمود عینی و ذاتی این کار خیر ملموس تر باشد و در نتیجه بازخورد آن از سمت دریافت کنندگان این خدمات به مراتب بیشتر خواهد شد.

دکتر رجبیان نماینده  محترم معاونت درمان در ادامه موازی کاری این اردوها با کارهای مشابهی که در سیستم درمانی و دانشگاه صورت می گیرد را موجب بی اعتمادی مردم به نظام سلامت دانست و خواستار این شد که در جریان این کار ، دانشجویان با دو هدف شناسایی منطقه و کسب تجربه برای دانشجویان و  آموزش و ارتقاء سلامت در سطح 1 و بدون مداخلات مستقیم و تهاجمی  قدم بگذارند و بعد از نیاز سنجی و با کادری متخصص وارد عمل شوند .

دکتر جلالی رئیس  بسیج جامعه پزشکی نیز گفت:   اگر قرار است کاری به درستی انجام شود  نباید از  نیمه رها شود و در پی آمار و تبلیغ آن نباشیم و بهترین تبلیغ خدمت با مداومت است و برای اینکار  استفاده از  تجربه کارهای گذشته  و  واحدهایی که در این امور مشغولند مانع از روند کلیشه ای و برنامه ریزی اشتباه خواهد شد.

در ادامه جلسه دکتر خوش گفتار نماینده  معاونت بهداشت این اردو ها را فرصتی برای ابتکار عمل ،خودسازی و کسب تجربه در شرایط بحرانی برای دانشجویان دانست . و مدل اولویت سنجی را ارائه داد که بر طبق آن می بایست  دانشجو با سامانه سلامت اشنایی داشته باشد تا راه برای فکر و ایده و عمل او هموار شود. وی همچنین غربالگری و تحلیل منطقه ای و شناسایی اولویتهای بهداشتی ، سلامت و درمان آن منطقه ،شناسایی افراد متخصص و مرتبط با مشکل یافت شده در آن منطقه خاص ، هماهنگی با مرکز و تیم درمان به صلاحدید مدیر تیم اردو ، تصمیم گیری جهت اعزام کادر پزشکی به محل درمان و یا انتقال بیمار به محل را لازمه اجرای هر چه بهتر خدمت رسانی دانست.

 مسئول بسیج دانشجویی ، دبیر کانون خیریه قاصدک  و  دبیر کانون هلال احمر نیز  نظرات  و درخواسنهای خود را در این نشست  اعلام داشتند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.