سه‌شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۵

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در بین دانشجویان خارجی؛

در صورت افزایش تعداد دانشجویان خارجی، امکانات اختصاصی برای آنها ایجاد خواهیم کرد

صومی

نشست دانشجویان خارجی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با مسئولان این دانشگاه در راستای طرح و بحث و بررسی مشکلات دانشجویان خارجی در سالن کنفرانس حوزه ریاست این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مفدا تبریز، نشست دانشجویان خارجی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با مسئولان این دانشگاه با حضور دکتر محمدحسین صومی رئیس دانشگاه ، دکتر محمد آقا زاده معاون دانشجویی و فرهنگی ،حاج آقا خیری مسئول دفتر نهاد رهبری دانشگاه ، دکتر تقی زادیه معاون آموزشی و سایر مسئولان دانشگاهی و دانشجویان خارجی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در سالن کنفرانس حوزه ریاست این دانشگاه برگزار شد .

در این جلسه مسائل ومشکلات دانشجویان خارجی مطرح شد. از جمله مشکلات مطرح شده مشکل تمدید اقامت این دانشجویان بود که مربوط به نحوه تعامل بین اموردانشجویان خارجی کشور با نیروی انتظامی و سفارت خانه کشور مبدا می باشد که رییس دانشگاه قول پیگیری ایجاد نمایندگی کنسولگری را در تبریز داد و با مسئول نمایندگی وزارت خارجه در تبریز در حین جلسه تماس تلفنی برقرار کرده و پیگیر تمدید اقامت دانشجویان شد.

برگزاری اردوهای ایران گردی برای این دانشجویان از جمله در خواست های آنان از رییس دانشگاه بود که قول مساعد برگزاری این اردوها از جانب دکتر صومی داده شد ‌.

دکتر صومی آموزش زبان ترکی را از اساسی ترین نیازهای دانشجویان خارجی دانست و افزود : از مزایای گذراندن دوران دانشجویی در تبریز آموزش دو زبان فارسی و ترکی به صورت همزمان می باشد .

یکی از مشکلات دانشجویان خارجی عدم آشنایی با قوانین آموزشی و دانشگاهی بود که دکتر صومی در این باره لزوم مشاور جهت راهنمایی این دانشجویان مطرح کرد.

وی در ادامه افزود: در صورت افزایش تعداد دانشجویان خارجی ایجاد امکانات اختصاصی برای دانشجویان خارجی را ضروری می باشد .

گزارش تصویری

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.