دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۱

اتصال خوابگاه های شهید بیک محمدی و شهید مسلم زاده دانشجویی به بستر فیبرنوری

فیبر نوری

به گزارش روابط عمومی معاونت دانشجویی و فرهنگی: خوابگاههای شهید بیک محمدی و شهید مسلم زاده برای ارتباطات اینترنتی خود به بستر فیبرنوری مجهز شدند.

واحد فناوری اطلاعات مدیریت امور دانشجویی  به منظور افزایش کیفیت ارتباطات شبکه دانشگاه، دستیابی به زیرساخت امن، رسیدن به یک  شبکه درون سازمانی پرسرعت و با قابلیت دسترسی بالا در خوابگاه های دانشجویی اقدام به تجهیز خوابگاه ها به بستر فیبر نوری  نمود.

این واحد به منظور افزایش کیفیت ارتباطات شبکه دانشگاه،دستیابی به زیرساخت امن، رسیدن به یک شبکه درون سازمانی پرسرعت و با قابلیت دسترسی بالا درخوابگاه های دانشجویی اقدام به تجهیز خوابگاهها به بستر فیبر نوری  نمود.

گفتنی است به همت مدیر امور دانشجویی از سال1394پس از تلاش و پیگیری های بی وقفه توسط کارشناسان واحد فناوری اطلاعات با  ارگان هایی از قبیل مخابرات و شهرداری  و پس از مرحله تست، راه اندازی و اتصال به فیبر نوری در این دو خوابگاه به طور کامل انجام شد.

در همین راستا ابتداخوابگاه شهید بیگ محمدی به شبکه ملی اینترانت وارد فاز عملیاتی شد. با توجه به پیگیری های به عمل آمده، پس از اتصال دانشگاه و خوابگاه بیگ محمدی به اینترانت، خوابگاه شهید مسلم زاده نیز با فیبر نوری به شبکه اینترانت متصل گردید و از این پس ارسال پهنای باند اینترنت از دانشگاه به خوابگاه های مذکور  نیز در بستر فیبر نوری خواهد بود.

شایان ذکر است با توجه به مذاکرات و مکاتبات انجام شده با اداره مخابرات استان تهران به زودی خوابگاه های حضرت زینب(س) و شهید آوینی نیز به بستر فیبر نوری مجهز خواهند شد. همچنین با پیگیری های مداوم  اتصال دیگر خوابگاه های دانشگاه به فیبر نوری، ارتقاء شبکه خوابگاه ها  به منظور سهولت دسترسی به اینترنت دانشجویان در  خوابگاه ها از برنامه های آتی حوزه فناوری دانشگاه است، که  امید است در آینده ای نزدیک شاهد آن باشیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.