دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۲

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه در نشست تکریم و معارفه سرپرست مرکز مشاوره:

باید تمام دانشجویان دانشگاه همتایاران مرکز مشاوره باشند

همتایاران

به گزارش روابط عمومی معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه: جلسه معارفه نوری سرپرست مرکز مشاوره دانشجویان و دکتر تهرانی سرپرست سابق این مرکز، روز چهارشنبه چهارم بهمن ماه در محل اتاق شورای این معاونت برگزار شد.

این جلسه با حضور دکتر کدخدازاده معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، مدیران، کارشناسان این حوزه و دانشجویان همتایار این مرکز برگزار شد.

در این جلسه دکتر کدخدازاده ضمن اذعان داشت: حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه عشق و خدمت به خلق می خواهد که اگر این عشق و علاقه نباشد، خدمات این حوزه، موثر واقع نخواهد شد. وی گفت: رسالت بزرگ ما در مرکز مشاوره، پرورش و تعالی نیروی انسانی سالم از منظر روان است؛ لذا باید نیروی انسانی سالمی تربیت شود که بتواند در آینده ای نه چندان دور به بیماران خدمات ارزنده ارائه دهد. معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه با تأکید بر این موضوع که تمام دانشجویان دانشگاه باید همتایاران مرکز مشاوره باشند، افزود: به منظور کاهش آسیب های اجتماعی در بین دانشجویان می بایستی که با برنامه ریزی، تفکر و عمل گام برداشت که البته در این مسیر به همدلی همه نیازمند هستیم و دانشجویان نیز باید در همه فرآیندها و تصمیم گیری ها حضور فعالانه داشته باشند. معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه در ادامه سخنان خود ضمن اشاره به جایگاه مهم مرکز مشاوره دانشگاه بیان کرد: فرهنگ مراجعه به مشاوره و مشورت گرفتن در امور باید بیش از پیش در دانشگاه ما شکل بگیرد و لازمه آن تمرکز، ایجاد زیرساخت ها و تفکرات است چرا که این مرکز بخشی از حوزه های با اهمیت دانشگاه است و متأسفانه در گذشته کمی مهجور مانده است. وی تأکید نمود: کمبود اعتماد به نفس، مهارت های حل مسئله و برقراری گفتگوی موثر، توجه ویژه تری را از سوی مرکز مشاوره دانشگاه می طلبد؛ چراکه فردی که در آینده با بیماران در تماس است باید به قدری توانمند باشد که بتواند به سلامت بیماران به خوبی رسیدگی کند. دکتر کدخدازاده در بخش دیگری از سخنان خود گفت: خوشحال هستم که دکتر تهرانی که انسانی اخلاق مدار بودند توانستند در این مدت به خوبی این راه را آغاز نمایند و امیدوارم جناب آقای نوری نیز ادامه دهنده این مسیر به شکل مطلوب تری باشند. معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه در خاتمه سخنان خود از تمامی کسانی که در این مدت تلاش خود را نمودند، کمال تشکر را نموده و گفت: انشاءا... با تلاش ها و پیگیری های جناب آقای نوری شاهد پیشرفت روزافزون این مرکز خواهیم بود.

گفتنی است در ابتدای این جلسه دکتر تهرانی اظهار داشت: در مدت دو سالی که بنده مسئولیت این مرکز را داشتم، تمام سعی ام را نمودم تا بتوانم شرایط را مطلوب نمایم. وی در همین راستا اذعان داشت: هر چند که به شرایط ایده آل نرسیدیم، ولی امیدوارم که با حضور دوستانی بزرگوار همانند استاد نوری این مسئله محقق می شود.

در بخش دیگری از این جلسه سرپرست جدید مرکز مشاوره دانشگاه ضمن ابراز خرسندی از حضور در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بیان نمود: خداوند را سپاس می گویم که در مسیری قرار گرفتم که می توانم به دانشجویان خدمت رسانی نمایم و از این بابت از حسن اعتماد دکتر کدخدازاده کمال تشکر را دارم که انشاءا... با یاری دوستان بتوانیم پاسخ این حسن اعتماد را بدهیم. نوری اظهار داشت: هدف مرکز مشاوره، استفاده از نیروهای متخصص در راستای حل آسیب های اجتماعی و تحصیلی دانشجویان است لذا باید برای تحقق این مهم، گام برداشت. وی در ادامه سخنان خود به تقویت بحث همتایاران مشاوره، گسترش ارائه خدمات روانشناختی، توانمند ساختن کارشناسان مرکز مشاوره، برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه کارکنان و... اشاره کرد. وی همچنین گفت: کار در این حوزه علاقه و دلسوزی را می طلبد و باید با همین دید رو به جلو حرکت نمود.

گفتنی است در ادامه این جلسه مدیران، کارشناسان و دانشجویان همتایار مرکز مشاوره از زحمات دکتر تهرانی قدردانی و برای سرپرست جدید این حوزه آرزوی موفقیت نمودند.

همچنین در خاتمه این جلسه دکتر کدخدازاده با اهدای لوح تقدیر و هدیه، از زحمات دکتر تهرانی در زمان تصدی این سمت قدردانی نموده و ابلاغ نوری نیز به وی اعطا شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.