سه‌شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۶

۱۵ نشست و سخنرانی تخصصی در پنجمین همایش ملی قرآن، عترت و سلامت برگزار می‌شود

پنجمین همایش قرآن و سلامت

حدود ۱۵ نشست و سخنرانی تخصصی در پنجمین همایش ملی قرآن، عترت و سلامت ویژه جامعه پزشکی کشور طی روزهای ۵ و ۶ بهمن ماه در دانشگاه علوم پزشکی کاشان برگزار می‌شود.

به گزارش مفدا، حدود ۱۵ نشست و سخنرانی تخصصی در پنجمین همایش ملی قرآن، عترت و سلامت ویژه جامعه پزشکی کشور  طی روزهای ۵ و ۶ بهمن ماه در دانشگاه علوم پزشکی کاشان برگزار می‌شود.

پنجمین همایش ملی قرآن، عترت و سلامت ویژه پزشکان، پیراپزشکان، دستیاران و دانشجویان علوم پزشکی کشور با هدف راهکارهای ارتقای فرهنگ قرآن و عترت در جامعه پزشکی و تکریم از برترین‌های قرآنی جامعه پزشکی و نیز گرامیداشت الگوی نمونه قرآنی، زنده یاد دکتر محمد مهدی اصفهانی در این دانشگاه با حضور چهره‌های مختلف قرآنی، علمی و دانشگاهی برگزار می‌شود.

نشست تخصصی ضوابط و معیارهای اعجاز علم پزشکی در قرآن واحادیث با مدیریت حجت‌الاسلام رضایی اصفهانی روز جمعه ۶ بهم ماه از ساعت ۱۰ و ۴۵ دقیقه تا ۱۱ و ده دقیقه با حضور دانشجویان و جامعه پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی کاشان برگزار می‌شود.

همچنین نشست تخصصی سبک زندگی قرآنی در جامعه پزشکی صبح روز جمعه ۶ بهمن ماه از ساعت ۱۰ و ۱۵ دقیقه تا ۱۰ و سی دقیقه با مدیریت دکتر سید حسن مقدم نیا عضو گروه قرآن، عترت و سلامت فرهنگستان علوم پزشکی برگزار خواهد شد.

از جمله  نشست‌های مهم می‌توان به برگزاری نشست تخصصی دستگاه‌ها، نهادها سازمان‌های نظام سلامت در ترویج فرهنگ قرآن و عترت در میان جامعه پزشکی اشاره کرد که این نشست نیز روز جمعه ۶ بهمن ماه از ساعت ۸ و ۱۵ دقیقه تا ۱۰ صبح با همکاری وزارت بهداشت، فرهنگستان علوم پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی کاشان، سازمان تامین اجتماعی، سازمان نظام پزشکی ومعاونت بهداشت و درمان سپاه و نیز انجمن‌های تخصصی نظام سلامت برگزار می‌شود.

نشست‌های تخصصی چشم‌انداز فعالیت‌های قرآنی در دانشگاه‌های علوم پزشکی، نشست تخصصی آسیب شناسی طرح‌های پژوهشی و مقالات علمی و ارایه راهکارها و نیز برگزاری نشست با محوریت ویژگی‌های دانشگاه نمونه قرآنی  نیز نشست جایگاه اساتید در ارتقای فرهنگ قرآن و عترت در میان دانشجویان از جمله نشست‌هایی است که در روز پنجشنبه ۵ بهمن ماه در دانشگاه علوم پزشکی کاشان برگزار می‌شود.

نشست تخصصی معرفی الگوی نمونه قرآنی زنده یاد محمد مهدی اصفهانی، نشست تخصصی با موضوع سعادت انسان در گروی تمسک به قرآن و عترت و نیز نشست با محوریت و موضوع تاثیر جامعه پزشکی در نشر قرآن و عترت از جمله دیگر برنامه‌های روز نخست این همایش دو روزه است.

در نخستین روز از پنجمین همایش ملی  قرآن، عترت و سلامت، دکتر محمد رضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با موضوع نقش و جایگاه مدیران و مسئولان پزشکی در ترویج فرهنگ قرآنی در نظام سلامت به ایراد سخن خواهند پرداخت.

همچنین دکتر محمد علی محققی معاون علمی فرهنگستان علوم پزشکی کشور در روز نخست این همایش، در خصوص تربیت توحیدی با الهام از کلام الله مجید در نظام آموزش عالی سلامت به ایراد سخن خواهد پرداخت. ضمن اینکه دکترناصر سیم فروش رئیس گروه قرآن، عترت و سلامت فرهنگستان علوم پزشکی و رئیس پنجمین همایش قرآن، عترت وسلامت، روز پنجشنبه ۵ بهمن‌ماه در قالب نشست تخصصی نقش و تاثیر جامعه پزشکی در نشر معارف قرآن و عترت سخنرانی خواهد کرد.

پنجمین همایش ملی قرآن، عترت و سلامت جامعه پزشکی طی روزهای ۵ و ۶ بهمن ماه با هدف آسیب‌شناسی طرح‌ها و مقالات علمی قرآن پژوهی و طب و نیز بررسی نقش سازمان‌های نظام سلامت در ترویج فرهنگ قرآن و عترت در میان جامعه پزشکی و نیز تکریم از برترین های قرآنی جامعه پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی کاشان برگزار می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.