شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۰

در دانشگاه علوم پزشکی نیشابور؛

نخستین همایش ملی هنر و سلامت اردیبهشت ماه ۹۷ برگزار می‌شود/ مهلت ارسال خلاصه مقالات تا ۳۰ بهمن ماه ۹۶

همایش هنر و سلامت

نخستین همایش ملی هنر و سلامت ششم و هفتم اردیبهشت ماه ۹۷ در دانشگاه علوم پزشکی نیشابور برگزار می‌شود. حوزه‌های تحت پوشش این همایش علوم سلامت (پزشکی)، آموزش پزشکی، روانشناسی، هنر و علوم انسانی هستند.

به گزارش مفدا، هدف از برگزاری این همایش توجه به طرح تحول نظام آموزش پزشکی و به کارگیری آموزه‌های هنری در تحول و نوآوری و طراحی روش‌های نوین آموزش پزشکی است. همچنین توجه به بحث فرهنگ سلامت و بهره‌مندی از هنر به هدف بهبود و رفع مشکلات از دیگر اهداف برگزاری این همایش عنوان شده است. استفاده از رویکرد هنری به منظور اصلاح رفتارهای بهداشتی و بهره‌مندی از شیوه‌های نوآورانه هنری در نهادینه کردن فرهنگ سلامت از دیگر اهداف برگزاری این کنفرانس است.

این همایش در دو محور اصلی هنر و آموزش علوم پزشکی و هنر ونقش آن در ارتقاء سلامت برگزار خواهد شد.

محورهای فرعی همایش هنر، تعالی و تحول در آموزش علوم پزشکی، هنر و رسانه های آموزشی در علوم پزشکی، هنر و شیوه های ارزشیابی در علوم پزشکی و هنر، تدوین وبازنگری برنامه های آموزشی در علوم پزشکی هستند.

دیگر محورهای فرعی همایش عبارتند از هنر و الگوی زندگی سالم، هنر و تعیین کننده‌های اجتماعی سلامت ( فقر، نابرابری‌های سلامت، ناآگاهی، خشونت، حمایت اجتماعی، حاشیه نشینی و ...)، هنر، آموزش و ارتقاء سلامت، هنر و مشارکت‌های مردمی سلامت، هنر و پیشگیری از آسیب‌های روانی، هنر، تغذیه و امنیت غذایی، هنر، خودمراقبتی و توانبخشی در بیماری‌ها و معلولیت‌ ها و هنر و مبارزه با دخانیات و سوء مصرف مواد و الکل.

به علاوه نقش هنر در طرح تحول نظام سلامت، هنر و اصلاح الگوی تجویز تا مصرف دارو، هنر درمانی(Art Therapy)، هنر و افزایش سطح سواد سلامت (Health Literacy)، هنر و پیشگیری از بیماریهای غیر واگیر، هنر و نقش آن در کاهش سوانح و حوادث، هنر، صاحبنظران و سیاست گذاران حوزه سلامت، هنر، مراقبت و پرستاری، هنر و تولید کالاهای سلامت محور، هنر، حفظ محیط زیست و منابع طبیعی، هنر و تعالی اخلاق حرفه ای، هنر و ارتقاء سلامت معنوی، هنر و بهسازی محیط های شهری، هنر و تحکیم خانواده، هنر و مهندسی فضاهای آموزشی، بهداشتی و درمانی، هنر، فضای مجازی، فرصت‌ها و تهدیدها، هنر و مقتضیات جهان معاصر، جامعه و هنرهای اسلامی و هنر، سلامت و پژوهش از دیگر محورهای فرعی این همایش هستند.

لازم به ذکر است که با توجه به اینکه این همایش به صورت رسمی برگزار می‌شود، کلیه مقالات آن در پایگاه سیویلیکا و نیز کنسرسیوم محتوای ملی نمایه خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.