شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - ۰۶:۵۰

معاون فرهنگی دانشجویی:

رویکرد شورای انضباطی دانشگاه، آموزش و پیشگری از آسیب‌های پیش روی دانشجویان است

شورای انضباطی

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: سیاست کلان وزارت بهداشت و به تبع آن دانشگاه‌های علوم پزشکی، پیشگری از آسیب‌هایی است که متوجه دانشجویان است و رویکرد شورای انضباطی این دانشگاه نیز آموزش و پیشگری از آسیب‌های پیش روی دانشجویان است.

مهندس محمدمهدی محمدی در جلسه شورای انضباطی که با حضور رؤسا و مسئولان فرهنگی دانشکده‌ها برگزار شد افزود: فراهم کردن بستر فعالیت‌های فرهنگی و فوق‌برنامه و ورزشی می‌تواند تأثیر بسزایی در توانمندسازی دانشجویان برای مقابله آگاهانه با آسیب‌ها و هجمه‌های فرهنگی به آنان باشد.

وی بیان داشت: معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر باوجود موانع اجرایی، در تلاش دائمی برای ایجاد شرایط مناسب برای فعالیت‌های فوق‌برنامه دانشجویان است و ازجمله اقدامات صورت گرفته در این راستا، ایجاد پست مدیران فرهنگی در سطح دانشکده‌هاست که گام بلندی در جهت تسهیل امور فرهنگی و ارتباط نزدیک‌تر با دانشجویان است.

دبیر شورای انضباطی بدوی دانشجویان نیز گفت: شورای انضباطی دانشجویان تنها جنبه تنبیهی ندارد و می‌تواند کمک بزرگی به دانشجویان برای رفع مشکلات آن‌ها باشد.

صدیقه بارونی افزود: عمده موارد ارجاع شده به شورای انضباطی، موارد آموزشی هستند و اعضای شورای انضباطی با در نظر گرفتن شرایط دانشجویان و دستورالعمل انضباطی با دقت بسیار زیاد به موارد رسیدگی می‌کنند.

وی ابراز داشت: برای رسیدگی به موارد مرجوعه به شورا، نیاز به مدارک و مستندات کامل برای رسیدگی هست و یکی از واحدهای دانشگاه که کمک شایانی به حل موارد انضباطی می‌کند واحد مشاوره است که به شورای انضباطی کمک می‌کند بهتر با شرایط روحی دانشجویان آشنا شوند.

در این نشست اعضای شورای انضباطی، به بحث و تبادل‌نظر در مورد راهکارهای بهبود روند کار شورای انضباطی پرداختند.

انتهای پیام/ س. ر

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.