چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۱

قرآن و عترت

توسط شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآن و عترت در دانشگاه‌ها صورت گرفت؛ قدردانی از وزارت بهداشت برای میزبانی شایسته جشنواره ملی قرآن دانشگاهیان

دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی

در شصت و نهمین نشست شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآن و عترت در دانشگاه‌ها از وزارت بهداشت به دلیل میزبانی شایسته سی و دومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان قدردانی شد.

به گزارش مفدا، شصت و نهمین جلسه شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه‌ها با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، حجت الاسلام محمدی، دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی، دکتر محمدرضا فراهانی، معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت و جمعی از مدیران و مسوولان دستگاه‌های آموزش عالی امروز چهارشنبه ۲۷ دی ماه در معاونت فرهنگی- سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری برگزار شد.

دکتر محمدرضا فراهانی، معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت در بخشی از این نشست، با بیان اینکه در برگزاری رویدادهای قرآنی در محیط دانشگاهی تا نقطه مطلوب فاصله داریم، گفت: نباید داشته‌هایمان در این حوزه را نادیده بگیریم؛ عدد شرکت‌کنندگان در سی و دومین دوره جشنواره، نشان از ضریب مشارکت بالای دانشگاهیان در فعالیت‌های قرآنی دارد.

وی همچنین با اشاره به مشارکت خوب استادان در نخستین جشنواره قرآن و عترت استادان گفت: یکی از اهداف منشور توسعه فرهنگ قرآنی، افزایش توانمندی معرفتی شرکت‌کنندگان در فعالیت‌های قرآنی است که سعی کردیم در این دوره مدنظر قرار دهیم؛ جشنواره ملی قرآن، دانش بنیان و جامع الاطراف است و این مهم در سایر دستگاه ها نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

فراهانی بر ترغیب همه آحاد دانشگاهی در جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان تاکید کرد و گفت:  هنر یکی از ابزارهایی است که در این خصوص می تواند بسیار راهگشا و اثرگذار باشد و رهبر معظم انقلاب نیز بارها به استفاده از ابزار هنر در ترویج آموزه‌های قرآنی اشاره داشته‌اند که تحقق بیش از پیش آن را باید مورد توجه قرار دهیم.

در ادامه این نشست، دکتر محمدمهدی بحرالعلوم، رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، به ارائه گزارشی از روند برگزاری و میزبانی وزارت بهداشت از سی و دومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان پرداخت و گفت: این دوره از جشنواره که در دهه اول آذرماه برگزار شد، نمونه بسیار خوبی از تعاون و همکاری میان دستگاه های دانشگاهی بود.

وی افزود: پیش از برگزاری این دوره از جشنواره به میزبانی وزارت بهداشت، بیش از ۱۰ جلسه کارشناسی و هماهنگی با حضور نمایندگان دستگاه های آموزش عالی در شورای هماهنگی فعالیت های قرآن و عترت دانشگاه ها برگزار کردیم که همراهی و هماهنگی نمایندگان دستگاه های مختلف حاضر در این شورا یکی از عوامل موفقیت جشنواره سی و دوم است.

بحرالعلوم در ادامه با تشریح ساختار تشکیلاتی ستاد اجرایی جشنواره گفت: این ساختار که متشکل از کارشناسان زبده قرآنی است، باعث دیده شدن زمینه تخصصی جشنواره و تقسیم بار اجرایی این رویداد ملی شد.

وی با بیان اینکه در این دوره بیش از ۳۳۰ هزار نفر در جشنواره شرکت کرده اند گفت: در وزارت بهداشت و بیشتر دستگاه های دانشگاهی شاهد رشد خوبی بودیم و بیشترین تعداد شرکت کنندگان دوره سی و دوم جشنواره در بخش های معارفی، آوایی و هنری به رقابت پرداختند. تنوع رشته ها در این دوره زمینه شکوفایی، ظهور و بروز سلایق مختلف را فراهم کرد که آن را می توان یکی از ویژگی های منحصر بفرد این دوره از جشنواره ملی برشمرد.

در ادامه این نشست حجت الاسلام و المسلمین محمدیان، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری از میزبانی شایسته وزارت بهداشت با اهدای لوح سپاس به برگزارکنندگان جشنواره سی و دوم قدردانی کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.