چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۱

توسط شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآن و عترت در دانشگاه‌ها صورت گرفت؛

قدردانی از وزارت بهداشت برای میزبانی شایسته جشنواره ملی قرآن دانشگاهیان

قدردانی نهاد از دکتر فراهانی/ جشنواره ملی قرآن

در شصت و نهمین نشست شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآن و عترت در دانشگاه‌ها از وزارت بهداشت به دلیل میزبانی شایسته سی و دومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان قدردانی شد.

به گزارش مفدا، شصت و نهمین جلسه شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه‌ها با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، حجت الاسلام محمدی، دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی، دکتر محمدرضا فراهانی، معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت و جمعی از مدیران و مسوولان دستگاه‌های آموزش عالی امروز چهارشنبه ۲۷ دی ماه در معاونت فرهنگی- سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری برگزار شد.

جشنواره ملی قرآن، دانش بنیان و جامع الاطراف است/ ضرورت توجه به ابزار هنر

دکتر محمدرضا فراهانی، معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت در بخشی از این نشست، با بیان اینکه در برگزاری رویدادهای قرآنی در محیط دانشگاهی تا نقطه مطلوب فاصله داریم، گفت: ضریب بالای مشارکت دانشگاهیان در سی و دومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت از نقاط قوت این دوره از جشنواره بود که نباید آن و دیگر داشته‌هایمان در این حوزه را نادیده بگیریم.

وی همچنین با اشاره به مشارکت خوب استادان در نخستین جشنواره قرآن و عترت استادان و اعضای هیات علمی، افزایش توانمندی معرفتی شرکت‌کنندگان در فعالیت‌های قرآنی را از اهداف منشور توسعه فرهنگ قرآنی خواند و گفت: در این دوره از جشنواره سعی کردیم این مهم را مدنظر قرار دهیم؛ جشنواره ملی قرآن، دانش بنیان و جامع الاطراف است و این مهم در سایر دستگاه ها نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

فراهانی بر ترغیب همه آحاد دانشگاهیان در جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان تاکید کرد و گفت:  هنر از ابزارهای راهگشا و اثرگذار در ترویج آموزه‌های قرآنی است که رهبر معظم انقلاب نیز بارها بر به کار بستن آن در این حوزه تاکید داشته‌اند و برای تحقق اهداف متعالی قرآنی در فضای دانشگاه باید بیش از پیش به این ابزار توجه کنیم.

این دوره از جشنواره نمونه خوبی از تعاون میان دستگاه‌های دانشگاهی بود

دکتر محمدمهدی بحرالعلوم، رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، نیز در بخشی از این نشست به ارائه گزارشی از روند برگزاری و میزبانی وزارت بهداشت از سی و دومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان پرداخت و گفت: این دوره از جشنواره نمونه بسیار خوبی از تعاون و همکاری میان دستگاه های دانشگاهی بود.

وی افزود: پیش از برگزاری این دوره از جشنواره به میزبانی وزارت بهداشت، بیش از ۱۰ جلسه کارشناسی و هماهنگی با حضور نمایندگان دستگاه های آموزش عالی در شورای هماهنگی فعالیت های قرآن و عترت دانشگاه ها برگزار کردیم که همراهی و هماهنگی نمایندگان دستگاه های مختلف حاضر در این شورا یکی از عوامل موفقیت جشنواره سی و دوم است.

بحرالعلوم در ادامه با تشریح ساختار تشکیلاتی ستاد اجرایی جشنواره گفت: این ساختار که متشکل از کارشناسان زبده قرآنی است، باعث دیده شدن زمینه تخصصی جشنواره و تقسیم بار اجرایی این رویداد ملی شد.

وی با بیان اینکه در این دوره بیش از ۳۳۰ هزار نفر در جشنواره شرکت کرده اند گفت: در وزارت بهداشت و بیشتر دستگاه های دانشگاهی شاهد رشد خوبی بودیم و بیشترین تعداد شرکت کنندگان دوره سی و دوم جشنواره در بخش های معارفی، آوایی و هنری به رقابت پرداختند و تنوع رشته های جشنواره زمینه شکوفایی، ظهور و بروز سلایق مختلف را فراهم کرد که آن را می توان یکی از ویژگی های منحصر بفرد این دوره از جشنواره ملی برشمرد.

جشنواره سی و دوم آبرومندانه برگزار شد

در ادامه این نشست حجت الاسلام و المسلمین محمدیان، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با قدردانی از برگزاری آبرومندانه سی ودومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت توسط وزارت بهداشت، گفت: شاخص‌های ارزیابی از پیشرفت محسوس این دوره از جشنواره حکایت دارد؛ امیدواریم میزبانان دوره‌های بعد نیز همچنان جشنواره را به جلو ببرند.

وی با قدردانی از وزارت علوم، برای میزانی سی و سومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان، جشنواره های قرآنی را قله‌های فعالیت قرآنی دانست و گفت: اصل این فعالیت باید در بدنه دانشگاه و به تعبیری در دامنه‌ها مورد توجه قرار گیرد. ممکن است در دامنه ها کسانی حلاوت قرآن را نچشیده باشند و در صورت توجه بتوان آن‌ها را از آموزه‌های قرآنی برخوردار و بهره‌مند کرد.

محمدیان با تاکید بر لزوم سرمایه‌گذاری در فعالیت‌های قرآنی بدنه دانشگاه‌ها، گفت: همه بار فعالیت‌های قرآنی در جشنواره‌ها نیست؛ بلکه هر فعالیتی ظرفیتی دارد که باید انتظارات را متناسب با آن تعریف کرد.

وزارت بهداشت با شایستگی کامل جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان را برگزار کرد

حجت الاسلام و المسلمین حمید محمدی،  دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی نیز در این نشست گفت: وزارت بهداشت با شایستگی کامل جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان را برگزار کرد و این دوره از جشنواره از نظر قالب و محتوا در بهترین شکل خود برگزار شد.

در پایان این نشست، حجت الاسلام محمدیان با اهدای لوح سپاس از  برگزارکنندگان جشنواره سی و دوم قدردانی کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.