چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۵

علمی وآموزشی

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، ثروت آفرینی از ایده های جدید در حوزه ژنتیک را مورد تاکید قرار داد

دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی

   معاون علمی فناوری رئیس جمهوری گفت: آینده پزشکی در اختیار ژنتیک است و هدفش این است که با ثروت آفرینی و ایجاد شرکت های دانش بنیان بتواند ایده های جدید را در این حوزه اجرا کند.


 

   به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی، دکتر "سورنا ستاری" در مراسم افتتاح پروژه ایرانوم در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی افزود: این سرمایه انسانی است که می تواند با استفاده از علم ژنتیک ، هزینه ها را از میلیون ها دلار به هزاران دلار کاهش دهد.

معاون رئیس جمهوری با اشاره به روند تولید و ارتقای دستگاه های تکنولوژیک در حوزه ژنتیک که بسرعت در حال تحول است ، گفت: با تولید دستگاه های مربوط به این حوزه و فعالیت محققان ایرانی در داخل و خارج از کشور، چندین علوم از جمله مهندسی، پزشکی، هنر و ریاضی با هم ادغام شده اند و ژنتیک توانسته همه جور رشته ای را به کار بگیرد.

دکتر ستاری با تاکید بر اینکه امروزه "پزشکی مبتنی بر فرد " ، از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است  و تحول در علم ژنتیک هر روز بسرعت انجام می شود، افزود: هدف اصلی از حوزه ژنتیک و NGS ثروت آفرینی فوق العاده و ایجاد شرکت های دانش بنیانی است که می توانند هزینه ها را کاهش دهند و با آنالیز دیتاها و داده های بسیار، روش های جدید پزشکی را ایجاد کنند.

وی همچنین با اشاره به قراردادهای حوزه علمی فناوری ریاست جمهوری در حوزه NGS ، اظهارداشت: ما با همکاری محققان ایرانی خارج از کشور که ایده های بسیار جدیدی در این حوزه دارند فعالیت گسترده ای را آغاز کرده ایم.

وی افزود:حوزه ژنتیک و NGS ، آینده پزشکی است و اگر هم اکنون در این حوزه سرمایه گذاری نکنیم، چند سال دیگر متهم می شویم که چرا این کار را انجام نداده ایم.

به گزارش وبدا معاون علمی – فناوری رئیس جمهوری در پایان سخنانش ، ضمن تشکر از پرفسور نجم آبادی و همکارانشان در مرکز تحقیقات ژنتیک دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی که طی سالهای گذشته در راه اندازی مرکز ایرانوم تلاش کردند، ابراز امیدواری کرد که این امکانات در سایر مراکز تحقیقاتی و دانشگاه های کشور توسعه یابد چرا که این توسعه به ارتقای سلامت جامعه ، کمک می کند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.