چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۶

دانشجویان علوم پزشکی چه میزان وام مسکن می‌گیرند؟

وام دانشجویی

دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی در سال تحصیلی ۹۷-۹۶ بر اساس جدول میزان وام‌های تخصیصی که از سوی صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، تعیین شده است، امسال نیز همانند سال‌های گذشته وام مسکن خود را دریافت می‌کنند که مبلغ آن با توجه به دانشجویان مجرد و متاهل متفاوت است.

دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی در سال تحصیلی ۹۷-۹۶ بر اساس جدول میزان وام‌های تخصیصی که از سوی صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، تعیین شده است، امسال نیز همانند سالهای گذشته وام مسکن خود را دریافت می‌کنند که مبلغ آن با توجه به دانشجویان مجرد و متاهل متفاوت است.

به گزارش مفدا، بر اساس جدول میزان وام‌های تخصیصی صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، در سال تحصیلی ۹۷-۹۶ دانشجویان مجرد واجد شرایط در ترم بهاره مبلغ ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال و در ترم پاییزه مبلغ ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال وام مسکن با کارمزد ۴ درصد از این صندوق دریافت می‌کنند.

همچنین بر اساس این جدول، دانشجویان متاهل واجد شرایط در ترم بهاره، مبلغ ۷ میلیون و ۱۵۰ هزار ریال وام مسکن و در ترم پاییزه مبلغ ۵ میلیون و ۸۵۰ هزار ریال با کارمزد ۴ درصد دریافت می‌کنند.

وام مسکن اعطایی از صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی بر اساس شرایط مورد نظر، از ترم دوم پرداخت می‌شود.

همچنین به هر یک از دانشجویان علوم پزشکی که متاهل و فاقد خوابگاه هستند در مقاطع کاردانی، کارشناسی و دکترای عمومی مبلغ  ۴۵ میلیون ریال ریال به عنوان ودیعه مسکن پرداخت می‌شود که این پرداختی از ترم دوم انجام می‌شود.

ضمن این که به هر یک از دانشجویان علوم پزشکی واجد شرایط که متاهل و فاقد خوابگاه هستند در مقاطع تکمیلی( کارشناسی ارشد، دکترای تخصصی ودستیاران) مبلغ ۶۰ میلیون ریال به عنوان ودیعه مسکن پرداخت می‌شود.

سال گذشته یک‌هزار و ۹۰۶ نفر از دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در مجموع مبلغ ۲۰ میلیارد و ۱۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال به عنوان وام مسکن روزانه از صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت دریافت کردند.

همچنین در سال ۹۵، تعداد ۴۰۶ نفر از دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در مجموع مبلغ ۱۴ میلیارد و ۱۵۷ میلیون و ۸۳ هزار و ۳۲۵ ریال به عنوان ودیعه مسکن عادی و همچنین تعداد ۶۴۶ دانشجو در مجموع مبلغ ۴۱ میلیارد و ۳۶۵ میلیون و ۸۳۳ هزار و ۳۲۱ ریال به عنوان ودیعه مسکن تکمیلی از صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت دریافت کردند.

این تسهیلات با کارمزد ۴ درصد از سوی صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به متقاضیان وام اعطاء می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.