چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۴

رتبه بندی خوابگاه‌های علوم پزشکی در بهمن‌ماه اعلام می‌شود

خوابگاه

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از اعلام نتایج رتبه بندی خوابگاه‌های علوم پزشکی در بهمن ماه خبر داد و گفت: پس از ارائه مدارک استحکام بنا از سوی خوابگاه‌ها، رتبه بندی اعلام می‌شود.

به گزارش مفدا، دکتر محمدرضا فراهانی با بیان این مطلب افزود: برای رتبه بندی خوابگاه‌ها به تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی مراجعه کردیم و اکنون وضعیت خوابگاه‌ها مشخص شده است.

وی گفت: در زمان بازرسی از خوابگاه‌ها، همه خوابگاه‌ها باید مدارکی دال بر استحکام بنا ارائه می‌کردند که برخی از خوابگاه‌ها این مدارک را ارائه نکرده بودند که تا آخر دی ماه به آنها مهلت داده شد که این مدارک را ارائه کنند.

فراهانی افزود: شرط قرار گرفتن خوابگاه‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی در رتبه بندی ارائه مدرک استحکام بنا بوده است. استحکام بنا نشان می‌دهد که یک خوابگاه قابل استفاده است یا خیر.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت اظهار داشت: با اتمام رتبه بندی در مبالغ اجاره بهای خوابگاهی نیز تجدید نظر می‌شود.

معاون وزیر بهداشت افزود: قیمت‌های اجاره بها برای یک خوابگاه منوط به رتبه‌بندی است و تجدیدنظر اجاره بهای خوابگاهی بر این اساس صورت می‌گیرد. در واقع قیمت اجاره بهای خوابگاهی بر اساس رتبه خوابگاه، اینکه در کدام شهر و کدام محله شهر قرار گرفته است، تعیین می‌شود.

فراهانی گفت: پیش بینی می‌کنیم که رتبه بندی خوابگاه‌های دانشگاه های علوم پزشکی بهمن ماه نهایی می‌شود.

به گزارش مهر، وی در گفت وگو با مهر  افزود: اجاره بهای خوابگاهی برای اولین بار تابع رتبه‌بندی خوابگاه‌ها و کاملا عادلانه خواهد بود. تاکنون در کشور این نوع رتبه بندی و تعیین قیمت صورت نگرفته است که وضعیت خوابگاه،  اینکه در کدام شهر و در کدام محله واقع شده و ۱۰۰ سنجه ای که برای رتبه بندی در نظر گرفته شده، موثر باشد. این فرمول برای اولین بار در کشور اجرا می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.