چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۰۰:۳۲

پیشرفت ۸۰ درصدی احداث سلف‌سرویس مرکزی پردیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان

احداث سلف سرویس در دانشگاه علوم پزشکی زنجان

احداث ساختمان سلف سرویس مرکزی پردیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان دارای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی است که با تکمیل و بهره‌برداری از این پروژه عمرانی می‌توان در راستای تامین تغذیه دانشجویان دانشکده‌های مختلف این دانشگاه گام‌های موثری برداشت.

به گزارش مفدا‏، کلنگ احداث سلف سرویس مرکزی پردیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان ۵ دی ماه سال گذشته با حضور دکتر هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر زمین زده شد که در حال حاضر برای تکمیل و تجهیز این طرح عمرانی، نیاز به اعتبارات لازم است.

این طرح عمرانی دارای سازه بتنی در دو طبقه برای دانشجویان پسر و دختر دانشگاه علوم پزشکی زنجان در حال احداث است و پیش بینی می‌شود در صورت تامین منابع مالی و اعتبارات لازم، این سلف سرویس با سرعت بیشتری تکمیل و آماده بهره‌برداری شود.

این سلف سرویس مرکزی دارای سالن اصلی با ظرفیت ۲ هزار دانشجو و همچنین دارای سالن VIP  با گنجایش ۳۰۰ نفر برای دانشجویان، اساتید، میهمانان و... در نظر گرفته شده است.

مساحت سازه این طرح عمرانی ۴ هزار و ۴۳۲ متر مربع است و برای ساخت این سلف سرویس، معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان تاکنون پرداخت کرده است.

با تکمیل و بهره‌برداری از این پروژه عمرانی، دانشجویان دانشکده‌های مختلف از جمله داروسازی، پزشکی، دندانپزشکی و... می‌توانند غذای خود را با کیفیت بیشتر و در کمترین زمان ممکن دریافت کنند. اکنون در پردیس مرکزی یک سلف سرویس دانشجویی در دانشکده پزشکی موجود است که غذای دانشکده‌های داروسازی و دندانپزشکی را نیز تامین می‌کند که قطعا با احداث سلف سرویس جدید، علاوه بر صرفه جویی در نیروی انسانی و حمل ونقل، باعث افزایش کیفی غذا نیز می‌شود.

دانشگاه علوم پزشکی زنجان درمجموع ۳ هزار و ۸۱۰ دانشجو دارد که از این تعداد، برخی از آنها خوابگاهی هستند و در ۱۵ خوابگاه دولتی و خودگردان اسکان داده شده‌اند.

از یک‌هزار و ۷۴۶ دانشجوی خوابگاهی دانشگاه علوم پزشکی زنجان، یک‌هزار و ۱۷۰ دانشجو در خوابگاه‌های دولتی و ۵۷۶ دانشجو در خوابگاه‌های خودگردان مستقر هستند.

همچنین از تعداد ۱۰ خوابگاه دولتی این دانشگاه ۶ خوابگاه پسرانه و ۴ خوابگاه دخترانه است و همچنین از تعداد ۵ خوابگاه خودگردان، ۳ خوابگاه دخترانه و مابقی پسرانه است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.