پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۰

فرهنگی

دیدار ریاست نمایندگی دفتر نهاد مقام معظم رهبری با معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه

دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی

ریاست نمایندگی دفترنهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه  با همراهی اعضای این دفتر، با دکتر شاکری  معاون فرهنگی دانشجویی دیدار کردند.

به گزارش مفدا علوم بهزیستی وتوانبخشی؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدوحید معتمدی ریاست نمایندگی دفتر نهادمقام معظم رهبری در دانشگاه ضمن تبریک به دکتر شاکری در سمت معاون فرهنگی دانشجویی ، آمادگی دفتر نهاد رهبری در توسعه فعالیت های فرهنگی دانشگاه را اعلام کرد.

 وی همچنین گفت: کار فرهنگی کار خیر و ارزشمندی است و بحث سیاستگذاری فرهنگی دانشگاه است که جای خالی آن احساس می شود.

وی افزود: شورای فرهنگی اصلی ترین جایگاه تصمیم گیری دانشگاه باید از روزمره گی دور باشد ، این شورا جای سیاستگذاری است و امیدواریم با تکیه بر محتوای برنامه های فرهنگی دانشگاه و خوابگاه بتوانیم شاهد برنامه های موفق فرهنگی باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین سیدوحید معتمدی معرفی چند تن از  اساتید و دانشجویان مقاطع گوناگون در تعیین راهبردهای اساسی  فرهنگی دانشگاه و تصمیم گیری در عرصه های گوناگون فرهنگی ، تصمیم سازی نهایی برنامه های فرهنگی بر اساس محتوا، تهیه و ارائه  پیش نویس تمامی برنامه های فرهنگی دانشگاه ها و خوابگاه های دانشجویی  در کمیته محتوا و تصمیم گیری اعضای کمیته در خصوص برگزاری برنامه های فرهنگی  رابخشی از مطالبات دفتر نهاد رهبری عنوان نمود.

در ادامه این دیدار دکتر حسن شاکری معاون امور فرهنگی دانشجویی ضمن تشکر از حمایت های دفتر نهاد رهبری در برنامه های فرهنگی و مذهبی دانشگاه گفت: تدوین نقشه راه فرهنگی جزو وظایف ماست که با همکاری تمام متولیان فرهنگی در دستور کار قرار می گیرد تا با بکارگیری نظرات دفتر نهاد مقام معظم رهبری ، اساتید صاحب نظر، کانون دانشجویی و تشکل ها شاهد رشد برنامه های فرهنگی در دانشگاه باشیم .

وی افزود: ما در روال کار فرهنگی در نظر نداریم دانشگاه تک صدایی باشد بلکه بهره مندی از مشارکت حداکثری  در برنامه راهبردی را درنظر داریم و نباید در عرصه فرهنگی جزیره ای و سلیقه ای عمل کنیم بلکه با تشریک مساعی ودوری از کارهای مقطعی باید گام برداریم .

دکتر شاکری گفت: فرهنگ مقوله عمومی است و مشارکت اساتید، کارشناسان و دانشجویان صاحب نظر در این عرصه حائز اهمیت است و همه باید با در نظرگرفتن مخاطبین و تمامی داتشجویان  ایفای نقش نماییم.

وی ، دفتر نهاد رهبری در دانشگاه را ازصاحبنظران عرصه فرهنگی دانست و خواستار تعمیق روابط فرهنگی شد و افزود: دانشجویان نسلی مطالبه گر هستند که با درنظرداشتن نظرات این گروه ها، درنظرداشتن اولویت های دانشگاه و با نگاه جامع شورای فرهنگی درصدد  تامین مطالب منطقی دانشجویان هستیم.

دکترشاکری همچنین خواستار وحدت دانشجویان در برنامه ریز ی ها، احترام به خواسته های متولیان دانشگاه و سایر کانون ها در راستای سیاست های برنامه های فرهنگی شد .

وی محتوای فرهنگی برنامه های گوناگون را مقدم بر موارد دیگر دانست و تشکیل کمیته محتوایی معاونت فرهنگی را از برنامه های پیش رو عنوان کرد و افزود:  لازمه حرکت جمعی، اجماع هوش، خردورزی و احترام متقابل است که امیدواریم با برنامه های پیش رو و جلسات شورای فرهنگی، دانشجویان فعال فرهنگی و متولیان کانون ها و تشکل های دانشجویی نیز با درنظرداشتن سیاست های کلی نظام و درنظرداشتن  خطوط قرمز گام بردارند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.