پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۵

نشست مشترک رئیس دانشگاه و کمیسیون بهداشت و درمان ستاد هم‌اندیشی استان

نشست

نشست مشترک دکتر پرویز قزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان با اعضای کمیسیون بهداشت و درمان ستاد هم‌اندیشی استان عصر روز چهارشنبه بیستم دی‌ماه ۹۶ برگزار شد.

پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی مفدا زنجان ،اصانلو رئیس ستاد هم‌اندیشی استان در این نشست در دفتر رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان، توضیحاتی از ساختار ستاد هم‌اندیشی و کمیسیون‌های مربوطه به ویژه کمیسیون بهداشت و درمان ارائه نمود و از دکتر قزلباش باتوجه به ظرفیت‌های ایجادشده در بهداشت و درمان و حمایت‌ ایشان از تشکل‌های مردمی تقدیر و تشکر کرد.
دکتر فریدون طاهری ضمن ارائه گزارشی از عملکرد و توان‌مندی‌های دانشگاه در حوزه‌های بهداشت و درمان باتوجه به ارتباطات مردمی، احصاء از رسانه‌ها و حوزه اطلاع‌رسانی دانشگاه؛ به ایجاد کلینیک ویژه شفیعیه، تامین دستگاه‌های تصویربرداری و MRI در بیمارستان موسوی و الغدیر ابهر، ایجاد اطاق‌های زایمان طبیعی اختصاصی، اجرای ۲۲۶ پروژه حوزه بهداشت در استان از مدت زمان کمتر از یکسال، انتظارات کمیسیون بهداشت و درمان از دانشگاه در حوزه امور خیریه، مطب‌ها، نگهداشت نیروهای متخصص و فوق تخصص در استان، پیشگیری و نظارت مبنی بر جلوگیری از ارجاع بیماران از مراکز دولتی به مراکز خصوصی و ... اشاره کرد.
در ادامه تعدادی از اعضای کمیسیون نقطه نظرات خود را ارائه نمودند.
دکتر محمدرضا صائینی معاون بهداشت و رئیس مرکز بهداشت استان
و دکتر علیرضا زراعتچی معاون درمان نیز از عملکرد و برنامه‌های حوزه بهداشت و درمان گزارشی ارائه نمودند.
در پایان نشست دکتر پرویز قزلباش رئیس دانشگاه طی سخنان مبسوطی ضمن تقدیر از ایجاد ارتباطات دوسویه ستاد هم‌اندیشی و کمیسیون بهداشت و درمان در انتقال نقطه نظرات مردمی و ظرفیت‌های دانشگاه به محورهای جهت‌دهی امورخیریه و مشارکت‌های مردمی، اولویت‌های نیاز حوزه بهداشت و درمان استان و ضرورت تعامل هرچه بیشتر فی مابین تشکل‌های مردمی و دانشگاه، در راستای تامین و ارتقاء و حفظ سلامت مردم با تدوین برنامه و نظرات کارشناسی تاکید کرد و به برنامه‌های دانشگاه در حوزه‌های مختلف اشاره نمود. 


 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.