شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۱

دانشگاه ها

معارفه معاون جدید تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی / تقدیر از خدمات صادقانه دکتر خانکه

دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی

رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی امروز (شنبه) طی مراسمی با حضور مدیران ، محققان و کارشناسان معاونت تحقیقات و فناوری این دانشگاه ، ضمن معرفی معاون جدید تحقیقات ، از خدمات صادقانه دکتر "حمیدرضا خانکه " معاون سابق پژوهشی این دانشگاه تشکر و قدردانی کرد.

 به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی ، دکتر " محمد کمالی " رئیس این دانشگاه طی حکمی ، دکتر " امیرمسعود عرب " را به عنوان معاون جدید تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی منصوب ، و حکم ایشان را در جمع شرکت کنندگان این مراسم ، اعطا کرد.

    دکتر کمالی در  این مراسم گفت: دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی از پتانسیل خوبی بلحاظ نیروی متخصص برخوردار است  و همه پرتلاش و صادقانه در خدمت دانشگاه و جامعه هدف هستند و مهم نیست که در چه رده ای مشغول به فعالیت می باشند.

   وی در مورد دکتر "حمیدرضا خانکه " معاون سابق تحقیقات و فناوری ، گفت : ایشان فردی پرتلاش هستند که طی دو ماه گذشته که ریاست دانشگاه تغییر کرد، همچنان در خدمت دانشگاه بودند و حتی زمانی که با ایشان صحبت شد، تا آخرین لحظه دست از تلاش برنداشتند و جای تقدیر دارد.

   رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، بحث پژوهش را با اهمیت ذکر کرد و افزود: دانشگاه ما دارای سه وجه " آموزش ، پژوهش و ارائه خدمات " است و اگر در ابتدا، دانشگاه با وظیفه آموزش و تربیت نیروی متخصص تاسیس شد، اما بحث پژوهش ، جدای از آموزش نیست و راهی برای زنده نگهداشتن علم ، پیشرفت و توسعه دانش است.

   دکتر کمالی ، یک وجه کار پژوهش را تولید مقاله و تولید علم دانست و اظهارداشت: مهمتر از همه ، ترجمان دانش از طریق پژوهش است بطوری که باید دانش را به صحنه عمل بیاوریم و از آن در جهت رفع نیازهای جامعه استفاده کنیم.

   وی با معرفی دکتر عرب بعنوان معاون جدید تحقیقات و فناوری گفت: ایشان ، متخصص ، استاد و آشنا به حوزه پژوهش هستند و ان شاالله در تداوم برنامه ها و توسعه آنها، با پشتکار و تلاش صادقانه ، وضعیت مطلوبتری را در حوزه پژوهش داشته باشیم.

   رئیس دانشگاه ، همکاری معاونت های آموزشی ، تحقیقات و درمان را با حوزه پژوهش لازم دانست و افزود: با همکاری نزدیک دو معاونت آموزشی و درمان و توانبخشی با معاونت پژوهشی ، دانشگاه به جایگاه واقعی خودش می رسد.

   وی مجددا از زحمات صادقانه دکتر خانکه که هنوز دغدغه پژوهش را دارند ، تشکر کرد و از تمامی همکاران این معاونت خواست تا همچنانکه با دکتر خانکه همکاری داشتند، در همکاری با دکتر عرب نیز تلاش کنند تا سبب سربلندی بیش از پیش دانشگاه شوند.

    دکتر " حمیدرضا خانکه " معاون سابق تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در سخنان کوتاهی ، ضمن تشکر از همکاران خود در این معاونت و ریاست دانشگاه ، گفت: کارشناسی ترین و قابل احترام ترین همکاران را در حوزه پژوهش داشتم.

   وی افزود: معاونت تحقیقات و فناوری ، دارای هویت قابل اندازه گیری است که با حمایت های دکتر خرم خورشید رئیس قبلی دانشگاه ، تمامی بخش های این حوزه و توجه دکتر کمالی رئیس جدید دانشگاه ، حوزه تحقیقات دانشگاه علوم بهزیستی در برخی از بخش ها ، رتبه اول را کسب کرده است .

    وی گفت که معاونت تحقیقات از وضعیت مطلوبی برخوردار است و مشارکت هیات علمی با مراکز تحقیقات بوجود آمده است ، بخش IT رشد خوبی داشته و مجلات وضعیت خوبی دارند بطوری که یک مجله دانشگاه نمایه شده است و دو مجله نیز در شرف نمایه شدن می باشند.

   دکتر خانکه  در پایان سخنانش خاطرنشان کرد که همچنان مانند یک سرباز ، برای سربلندی دانشگاه تلاش می کنم و در خدمت هیات رئیسه دانشگاه هستم.

    دکتر " امیرمسعود عرب " معاون جدید تحقیقات و فناوری دانشگاه ضمن تشکر از ریاست دانشگاه که به ایشان برای سپردن این مسئولیت اعتماد کردند و بخاطر زحمات دکتر خانکه که همیشه منشاء خیر و برکت بودند ، تشکر کرد.

   وی گفت: امیدوارم بتوانم فعالیت های دکتر خانکه را با سرعت بیشتر به سرمنزل برسانم تا همگان از آنها بهره مند شوند.

   وی افزود: دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، ساختار منحصربفردی دارد و همانطور که در حکم وزیر بهداشت به ریاست دانشگاه آمده است، حرکت به سمتی که در سه حوزه سلامت اجتماعی ، سلامت روان و توانبخشی ، مرجعیت علمی داشته باشیم و رفع نیازهای مردم و سیاستمداران ، از جمله وظایف این دانشگاه است که قطعا ، همکاری نزدیک سه معاونت پژوهشی ، آموزشی و درمان با یکدیگر، می تواند ریاست دانشگاه را در تحقق اهداف و ارتقای جایگاه دانشگاه یاری کند.

   وی ، آموزش و پژوهش را از یکدیگر جدا ندانست و گفت: معتقدم که ارتقای هریک در ارتباط تنگاتنگ با یکدیگر امکانپذیر است و نقش همه همکاران در این ارتباط بسیار حائز اهمیت است همانطور که در تمام جهان ، انسان را محور توسعه پایدار می دانند ، ما هم تلاش می کنیم مانند شرایطی که تاکنون حاکم بوده ، فضای صمیمی همکاری و تلاش برای تک تک افراد شاغل در معاونت پژوهشی فراهم شود تا با کمک یکدیگر ، به تمامی اهداف حوزه پژوهش دست یابیم.

   دکتر عرب تصریح کرد: حفظ کرامت انسانها اولویت کار معاونت پژوهشی دانشگاه خواهد بود ، ضمن آنکه روان سازی امور پژوهشی ، و رفع نیاز جامعه از طریق تحقیقات ، مدنظر  می باشد.

   وی افزود: توجه به تکنولوژی های توانبخشی نیز در کنار تحقیقات ، اجتناب ناپذیر است و ما با همکاری وزارت بهداشت و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به این مهم دست خواهیم یافت.

   معاون جدید پژوهشی دانشگاه ، انتشارات را حائز اهمیت دانست و اظهارداشت: باید علاوه بر انتشار مقالات ، ترجمان دانش و کمک به بیماران و نیازمندان جامعه ، مدنظر باشد.

     وی دستیابی به اهداف این معاونت را با همکاری و کمک تمامی اساتید و اعضای هیات علمی میسر دانست و افزود: از دکتر خانکه که جزو سرمایه های این دانشگاه هستند، حتما کمک می گیریم ، و از رهنمودهای دکتر کمالی که در حوزه سلامت اجتماعی صاحبنظر می باشند، استفاده خواهیم کرد.

    دکتر عرب در پایان سخنانش ، با اشاره به سوره والعصر در قرآن کریم ، ادامه داد: همانطور که در این سوره آمده است ، قول می دهم که هیچوقت زمانم را بیهوده تلف نکنم و تاکنون نیز سعی کردم موثر و موفق باشم.

    در بخشی از این مراسم ، دکتر " فریبا یادگاری " مدیر پژوهش به نمایندگی از مدیران ، محققان و کارشناسان معاونت تحقیقات ، از خدمات صادقانه دکتر خانکه تشکر و قدردانی کرده و آرزوی موفقیت برای دکتر عرب در مسئولیت جدید داشت.

     در پایان این مراسم نیز ، همکاران بخش های مختلف معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه با اهدای سبدهای گل و هدایایی به دکتر خانکه ، از ایشان تکریم کردند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.