شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۸

به همت واحد قرآن و عترت دانشگاه،

کارگاه آموزشی خانواده و تربیت فرزند در دانشگاه علوم پزشکی گلستان برگزار گردید

کارگاه آموزشی خانواده

کارگاه آموزشی خانواده و تربیت فرزند ویژه کارکنان مجموعه آموزشی فلسفی و ستاد مرکزی دانشگاه برگزار شد

به گزارش مفداگلستان، به همت واحد قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی گلستان، کارگاه آموزشی خانواده و تربیت فرزند با حضور سخنران ویژه مراسم، دکتر صالح اصغری مدرس دانشگاه و مشاور و پژوهشگر حوزه فرهنگ و رسانه در دو روز متوالی، دوشنبه و سه شنبه مورخ ۱۱ و ۱۲ دیماه سال جاری ویژه کارکنان مجموعه آموزشی فلسفی و ستاد مرکزی در سالن آمفی تئاتر دانشکده پزشکی و سالن همایش دکتر بسکی برگزار شد.

در این همایش، دکتر اصغری پیرامون مدیریت موبایل در خانواده، تربیت فرزند در عصر رسانه، چیستی و چگونگی والدین مسئولیت پذیر، آسیب های اجتماعی نوپدید، خانواده و فضای مجازی و مدیریت رسانه در خانواده در طی دو روز در دو نوبت صبح و عصر به سخنرانی پرداخت.

دکتر اصغری با اشاره به مدیریت رسانه در خانواده گفت:مهمترین رکن هر خانواده که پدران و مادران در جهت رشد و تعالی آن تلاش می کنند، فرزندان هستند.

وی افزود:در شرایط فعلی خانواده ها با تهدیداتی روبرو هستند و موبایل به عنوان یکی از این تهدیدات است و توانسته روابط اعضای خانواده و اعمال روش تربیتی درست برای کودکان را تحت تاثیر قرار دهد.

پژوهشگر حوزه فرهنگ و رسانه، بروز بودن و اطلاع از آخرین اتفاقات فضای مجازی و حتی رسانه را برای پدران و مادران ضروری دانست و مسیر فرایندی منع، آموزش، پایش و خودکنترلی را بعنوان مسیر رسانه ای و هدایت نوجوان منطبق با مساله رشد بیان کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.