شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۱

در دیدار رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان با مسئولان بانک ملت مطرح شد

۲۰ هزار فقره وام به زائران عتبات دانشگاهیان از سوی بانک ملت پرداخت شد

عتبات عالیات

عضو هیات مدیره بانک ملت گفت: در سال ۱۳۹۵، پرداخت ۲۵ هزار فقره وام عتبات را قبول کرده بودیم و همه را پرداخت کردیم. در سال ۱۳۹۶ نیز ۲۰ هزار فقره وام تصویب شد که ۵۰۰۰ فقره آن پرداخت شده و مابقی هم در دست پرداخت است.

به گزارش مفدا به نقل از  دانشجو، حجت الاسلام فقیهی، رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان به منظور اعطای تسهیلات به زائرین عتبات دانشگاهیان با مسئولان بانک ملت دیدار و گفت وگو کرد.

حجت الاسلام سید محمد رضا فقیهی، رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان ضمن ارائه گزارشی اجمالی از هفدهمین دوره عتبات دانشگاهیان گفت:در دوره گذشته با مساعدت بانک ملت، دانشگاهیان توانستند به عتبات عالیات مشرف شوند و بر خود لازم می‌دانیم از مجموعه بانک ملت قدردانی کنیم.

وی گفت: بانک ملت در دوره گذشته با اعطای ۵۰۰۰ وام یک و یک و نیم میلیون تومانی به دانشگاهیان متقاضی دریافت تسهیلات و همکاری در تهیه اقلام فرهنگی برای زائرین دانشگاهی، قدم بزرگی در این فعالیت عظیم فرهنگی کشور برداشت و امیدواریم در این دوره نیز زائرین را حمایت کند.

در ادامه بهمن اسکندری، عضو هیات مدیره بانک ملت گفت: از سال ۸۷ تا به امروز ۱۱۲ هزار فقره تسهیلات به دانشگاهیان برای سفرهای زیارتی عمره و عتبات پرداخت شده است که از ۵۰۰ هزار تومان آغاز شده تا امروز که یک و نیم میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه پرداخت می‌کنیم و نشان دهنده آن است که بانک ملت در کنار مجموعه ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان قرار دارد و از آن حمایت می‌کند.

وی افزود: در سال ۱۳۹۵، پرداخت ۲۵ هزار فقره وام عتبات را قبول کرده بودیم و همه را پرداخت کردیم. در سال ۱۳۹۶ نیز ۲۰ هزار فقره وام تصویب شد که ۵۰۰۰ فقره آن پرداخت شده و ما بقی هم در دست پرداخت است. همچنین در حوزه تهیه اقلام فرهنگی نیز از سال ۱۳۸۷ وارد عمل شدیم که از آن جمله اهدای چادر، پیراهن، سجاده و ادعیه به زائرین دانشگاهی است.

در ادامه، محمد بیگدلی، مدیر عامل و عضو هیات مدیره بانک ملت گفت: بانک ملت در حوزه اشتغال و اقتصاد فعالیت‌های زیادی انجام داده است، اما کاری که در حوزه زیارت با سازمان حج و ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان انجام می‌دهد کار معنوی و فرهنگی است که متفاوت با بقیه کارهاست و در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی ماندگار خواهد بود.

بیگدلی افزود: این بانک با رویکرد جدیدی در زمینه عتبات دانشگاهیان و عمره فعالیت‌هایی را برنامه ریزی و اجرا می‌کند. خداوند را شاکریم و این توفیق الهی است. اثرات معنوی این کار برای بانک ما هم هست و در کنار مجموعه شما هستیم تا در اثرات معنوی اعزام دانشگاهیان به عتبات، سهمی داشته باشیم و دست به دست هم دهیم تا این کار پررونق‌تر از گذشته انجام شود.

همدانی نماینده ستاد در عراق نیز گفت: بیش از ۴۵ هزار نفر از دانشگاهیان در سال گذشته به عتبات عالیات اعزام شدند و هدایای بانک ملت در همایش احلی من العسل تقدیم زائرین شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.