شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۵

آغاز داوری مرحله کشوری جشنواره دانشجوی نمونه/معرفی برگزیدگان نیمه اول بهمن

دانشجوی نمونه

معاون سازمان امور دانشجویان از آغاز ارزیابی داوری مرحله کشوری جشنواره دانشجوی نمونه خبر داد و گفت: بر اساس اعلام دفتر ریاست جمهوری این جشنواره نیمه دوم بهمن ماه برگزار خواهد شد.

به گزارش مفدا تهران، دکتر ابوالحسن ریاضی افزود: ثبت نام "بیست و ششمین دوره جشنواره دانشجوی نمونه کشوری" که از نیمه دوم مهرماه آغاز شده بود، روز چهارشنبه سوم آبان ماه پایان یافت و در مجموع ۴ هزار و ۶۲۴ دانشجو در این جشنواره ثبت نام کردند که تنها ۱۶۱۶ نفر از این دانشجویان موفق به ثبت مدارک خود در سامانه بیست و ششمین جشنواره دانشجوی نمونه شدند.
وی در ادامه تصریح کرد: از کل تعداد ثبت نام کنندگان بیست و ششمین جشنواره دانشجوی نمونه، تعداد
۱۰۶۱ نفر آنها از دانشجویان دانشگاه‌های وزارت علوم و تعداد ۵۵۵ نفر نیز از دانشجویان دانشگاه‌های زیر مجموعه وزارت بهداشت هستند.
معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان گفت: دانشگاه‌ها تا
۲۵ آبان ماه فرصت داشتند نتایج داوری خود را به وزارت خانه‌های بهداشت و علوم ارسال کنند تا در نهایت این داوری در سطح وزارتخانه صورت پذیرد.
ایشان تاکید کرد: بطور کلی تعداد
۹۱ نفر به مرحله دانشگاهی راه یافته و به وزارت علوم معرفی شدند که پس از داروی مرحله کشوری تعداد ۲۷ نفر برگزیده خواهند شد.
معاون سازمان امور دانشجویان از آغاز مرحله ارزیابی نتایج داوری کشوری جشنواره فوق خبر داد و گفت: در حال حاضر در مرحله ارزیابی نتایج داوری کشوری هستیم در این مرحله یکبار دیگر نمرات ارزیابی دانشگاه‌ها مورد ارزیابی کشوری قرار می گیرد و نتایج آن به کمیته جشنواره ابلاغ می شود تا از بین منتخبین، 27 نفر را انتخاب و معرفی شوند.
دکتر ریاضی گفت: "ویژگی‌های فرهنگی" دانشجوی نمونه، شامل فعالیت‌های قرآنی، اجتماعی، سیاسی، ورزشی، هنری و ادبی و ایثارگری است و "ویژگی‌های علمی" شامل فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی می‌شود. شئون اجتماعی نیز که شامل مسئولیت‌پذیری، اعتقادات مذهبی، رعایت قوانین و ضوابط است از جمله مواردی است که در انتخاب دانشجوی نمونه شامل دریافت امتیاز است.
دکتر ریاضی تاکید کرد: دانشجویان برای شرکت در جشنواره باید دارای حداقل معدل برای کارشناسی(
۱۶)، کارشناسی ارشد(۱۷)، کارشناسی ارشد پیوسته و دکتری حرفه ای(۱۶)، دکتری تخصصی (۱۷) و دکتری تخصصی بالینی(۱۵) باشند.
به گفته معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان، دانشجویانی که در المپیادهای علمی موفق به کسب رتبه شده‌اند، امتیاز افزوده دریافت خواهند کرد و دانشجویان دارای مدارک بین المللی زبان نیز بر اساس نمره دریافتی آن مدرک امتیاز کسب خواهند کرد. در ضمن تمامی موارد پژوهشی باید مرتبط با رشته و مقطع تحصیلی دانشجو باشد.
وی تاکید کرد: براساس اصلاحیه آئین نامه جشنواره دانشجوی نمونه، دانشجویان فعال فرهنگی که در برگزاری نمایشگاه، اجرای نمایش، ساخت فیلم فعالیت داشته‌اند به ازای ارزش اثر تولیدی از یک تا دو امتیاز را دریافت خواهند کرد. همچنین دانشجویانی که در اردوهای جهادی و هجرت و ... مشارکت داشته‌اند مشمول دریافت امتیاز و دانشجویانی که در برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی به شرط دریافت مجوز به صورت فردی فعالیت کنند، نیز شامل دریافت امتیاز خواهند شد.
معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان در پایان خاطرنشان کرد: بر اساس درخواستی که از دفتر ریاست جمهوری داشتیم بیست و ششمین جشنواره دانشجوی نمونه کشور نیمه اول بهمن ماه در ساختمان ریاست جمهوری برگزار می شود.
توضیح اینکه، از سوی دبیرخانه جشنواره دانشجوی نمونه کشوری در دانشگاه علوم پزشکی تهران، پس از جمع آوری مدارک و بررسی و داوری آنها در دانشگاه، 10 نفر از دانشجویانی که بیشترین امتیازات را در سال 1396 به دست آوردند به دبیرخانه جشنواره در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی معرفی شدند که از این بین، 2 نفر در مقطع کارشناسی ارشد، 3 نفر در مقطع دکترای حرفه ای، 3 نفر در مقطع دکترای تخصصی (
Ph.D) و 2 نفر در مقطع دستیاری مشغول به تحصیل هستند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.