چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۴

دارنده مدال طلای مسابقات جهانی هنرهای رزمی بلاروس:

دانشجو در دوران دانشجویی نباید تک بعدی باشد

مسابقات جهانی آرنیس در بلاروس

زهره کشاورزیان، پرستار بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود و عضو تیم ملی کمیته آرنیس که توانست در مسابقات جهانی هنرهای رزمی- imgc – بلاروس در وزن منفی ۶۷ کیلوگرم مدال طلای مسابقات را از آن خود کند، گفت: دانشجویان و دانشگاهیان باید همواره در کنار تحصیل و فعالیت شغلی خود، مبادرت به فعالیت‌های ورزشی، فرهنگی، هنری و... متناسب باعلاقه و تخصص خود کنند و به عبارتی دانشجویان نباید در دوران دانشجویی تک بعدی باشند و صرفا به درس و تحصیل خود بپردازند بلکه می‌بایست در کنار کسب علم ودانش، به سایر فعالیت‌های ورزشی، هنری، علمی، فرهنگی و... بپردازند و از تک بعدی بودن پرهیز کنند.

زهره کشاورزیان، پرستار بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود و عضو تیم ملی کمیته آرنیس که توانست در مسابقات جهانی هنرهای رزمی- imgc – بلاروس در وزن منفی ۶۷ کیلوگرم مدال طلای مسابقات را از آن خود کند، یکی از عوامل موفقیت خود را برنامه ریزی و پشتکار عنوان کرد و گفت: با مدیریت زمان، برنامه‌ریزی و توکل برخدا می‌توان به اهداف‌مان رسید.

کشاورزیان متولد ۱۳۶۸ از شاهرود  به نمایندگی از دانشگاه علوم پزشکی شاهرود آذرماه امسال به مسابقات جهانی هنرهای رزمی بلاورس اعزام شد که خوشبختانه موفق به کسب مقام نخست در وزن خود شود که این افتخاری بزرگ برای خود و دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به شمار می‌رود.

مسابقات جهانی هنرهای رزمی- imgc- امسال طی روزهای ۷ تا ۱۴ آذرماه در بلاروس برگزار شد و کشاورزیان توانست در رشته آرنیس صاحب گردن آویز طلا شود.

"آرنیس" از نوعی چوب سبک و مقاوم به طول حدود ۷۲ سانتیمتر و قطر حدود ۲ سانتیمتر ساخته شده است و کاربرد فراوانی در دفاع از خود به خصوص در مقابل سلاح سرد دارد و با توجه به اینکه حمل سلاح های سرد مانند شمشیر، قمه و چاقوهای غیر متعارف همواره خطرناک است، لذا سلاح آرنیس برای دفاع مشروع در مواقع لزوم بسیار مفید است.

آرنیس از سلاح‌های قدیمی و تاریخی کشور فیلیپین بوده و قدمتی چند هزار ساله دارد. در آرنیس استایل‌های مختلفی مانند فرم، مبارزه با چوب آرنیس، مبارزه آزاد، بانکائو( چوب بلند)، و دلو- دلو ( چوب کوتاه) تمرین می‌شود.

این رشته تحت نظر کمیته جهانی هنرهای رزمی و شورای المپیک است . مسابقات imgc مسابقاتی است که هر دو سال و با قوانین المپیک برگزار می‌شود.

کشاورزیان در گفت وگو با خبرنگار مفدا به سابقه ورزشی خود اشاره‌ای کرد و گفت: مدت ۱۷ سال است که مشغول ورزش هستم و از سال ۷۹ فعالیت در رشته ورزشی کاراته را آغاز کردم و به دلیل علاقه‌ای که به این رشته ورزشی داشتم تصمیم گرفتم در این رشته برنامه‌ریزی کنم وهدفمند به سمت موفقیت حرکت کنم. در سال ۹۰ ورزش آرنیس را شروع کردم و به دلیل علاقه‌ای که به این رشته داشتم در مسابقات مختلفی شرکت کردم. هرچند ورزش دارت و ایروبیک نیز از جمله ورزش‌های مورد علاقه من است که طی دو سال گذشته این دو ورزش را نیز در برنامه‌های خود قرار داده‌ام.

وی خاطرنشان کرد: از سال ۹۰ که فارغ التحصیل شدم مشغول به  فعالیت در بیمارستان امام حسین شاهرود به عنوان پرستار شدم. با توجه به سختی‌های روحی و روانی شغل پرستاری ورزش سبب شاداب ماندن و صبر و استقامت و جلوگیری از فرسودگی شغلی می شود. با توجه به این که تحرک و ورزش سبب ارتقای روحیه افراد می شود تصمیم گرفتم ورزش را بیش از پیش مورد توجه قرار دهم تا بتوانم با تاثیرگذاری خوبی که از ورزش به دست می‌آورم، آن را در مواجهه با بیماران بکارگیرم.

دارنده مدال طلای مسابقات جهانی هنرهای رزمی بلاروس در خصوص عضویتش در تیم ملی آرنیس گفت: یک سال است که عضو تیم ملی آرنیس هستم و در آذرماه به مسابقات جهانی بلاروس اعزام شدم  که خوشبختانه با توکل به خدا و دعای پدر و مادرم و عزیزانم توانستم حریفان خود را شکست دهم و مقام نخست جهان را به دست بیاورم و این افتخارآفرینی را مدیون خانواده هستم.

کشاورزیان در خصوص نحوه آشنایی‌اش با این رشته ورزشی گفت: من توسط یکی از دوستانم با این رشته ورزشی آشنا شدم و به دلیل علاقه فراوان به هنرهای رزمی در کنار کاراته به فعالیت در کنار این رشته پرداختم.

دارنده مدال طلای مسابقات جهانی هنرهای رزمی بلاروس در خصوص سطح کیفی این دوره از رقابتها گفت: در این مسابقات حریفانی از ۸۰ کشور گام به این میدان بین‌المللی گذاشتند و بیش از سه هزار شرکت‌کننده در رشته‌های مختلف با حریفان خود به رقابت پرداختند و درمجموع باید گفت سطح کیفی این رقابتها بالا بود و بسیار خوشحالم که توانستم مدال طلای این مسابقات در وزن منهای ۶۷ کیلوگرم را از آن خود کنم.

کشاورزیان با اشاره به اینکه مسابقات جهانی بلاروس نخستین تجربه وی در یک میدان بین‌المللی بود، اظهار کرد: بسیار خوشحالم که در نخستین تجربه در مسابقات جهانی توانستم مقام نخست را در وزن خود به دست آورم.

وی درخصوص مقام‌های کسب شده خود در مسابقات مختلف گفت: کسب مدال طلای مسابقات جهانی در رشته آرنیس، کسب مقام چهارمی در مسابقات بین‌المللی کاراته، کسب مقام‌های اول و دوم در مسابقات کشوری کاراته و آرنیس، کسب مدال طلا در مسابقات منطقه‌ای و کسب مدال نقره در مسابقات دانشگاهی و همچنین کسب مقام نخست مسابقات دارت کشوری از جمله موفقیت‌های من در زندگی ورزشی‌ام بوده است.

وی یکی از عوامل موفقیتش در عرصه ورزشی را برنامه‌ریزی اصولی و هدفمند عنوان کرد وگفت: برنامه شغلی من ماهانه تعیین می‌شود به همین دلیل تمام برنامه‌ریزی‌های من ماهانه انجام می شود. من درهفته ۲۴ ساعت تمرین ورزشی دارم. از ساعت شش صبح که از خواب بلند می‌شوم تا یک شب مشغول فعالیت و کار هستم. با برنامه ریزی دقیق توانستم در ۴ رشته ورزشی و همزمان در شغل پرستاری و مربیگری موفق باشم به صوری که هیچ یک از این فعالیت‌ها مانعی برای انجام کارهایم نشود.

کشاورزیان گفت: قطعا دانشجویان و دانشگاهیان باید همواره در کنار تحصیل و فعالیت شغلی خود، مبادرت به فعالیت‌های ورزشی، فرهنگی، هنری و... متناسبت باعلاقه و تخصص خود کنند و به عبارتی دانشجویان نباید در دوران دانشجویی تک بعدی باشند و صرفا به درس و تحصیل خود بپردازند بلکه می‌بایست در کنار کسب علم ودانش، به سایر فعالیت‌های ورزشی، هنری، علمی، فرهنگی و... بپردازند و از تک بعدی بودن پرهیز کنند.

وی اظهار کرد: به کارمندان و دانشجویان توصیه می‌کنم حتما ورزش کنند چرا که تحرک، نشاط و ورزش باعث پویایی و خلاقیت در کار و افزاش تمرکز و اعتماد به نفس آناه می‌شود و باعث می‌شود نیروی جسمانی آنها تحلیل نرود و از روزمرگی بودن و کسالت آنها جلوگیری کند. قطعا با برنامه‌ریزی دقیق و انگیزه می‌توان هم ورزش کرد و هم به تحصیل وکار پرداخت به طوری‌که خدشه‌ای به هیچ یک از فعالیت‌های آنها نداشته باشد.

کشاورزیان با اشاره به نقش پدر و مادر و همچنین تاثیرگذاری خوب مربی‌اش در کسب این موفقیت بین‌المللی گفت: از مسئولان تقاضا دارم ورزشکاران را حمایت کنند تا بتوانند فعالیت‌های خوبی داشته باشند. متاسفانه در ایران برای اینکه حرفه‌ای ورزش کنیم باید هزینه مالی زیادی بپردازیم که همین عامل باعث عدم پیشرفت می‌شود که قطعا باید حمایت‌های لازم از سوی مسئولان صورت گیرد. همچنین توصیه می‌کنم به تمام همکاران و دانشجویان که ورزش کنند تا همیشه بانشاط و تندرست بمانند.

گفتنی است، بانوان ایران در مسابقات جهانی آرنیس  بلاروس خوش درخشیدند و با کسب ۵ طلا و یک نقره به کار خود پایان دادند. این تیم با مربیگری محبوبه کلهری هدایت شد و این مسابقات باحضور حدود ۸۰ کشور و حدود۳۰۰۰ نفر شرکت کننده درکشور بلاروس برگزار شد.

اولین اعزام بانوان درمسابقات جهانی آرنیس در سه استایل، ‏مبارزه باچوب آرنیس، رینگ اسپورت و فرم برگزار شد. رییس سبک استادعزتی و خانم عزیزی سرپرست تیم و خانم یقینی نیز مربی تیم اعزامی از استان قم بود .

نتایج تیم ایران در این مسابقات جهانی به شرح زیر است:

الهه بخشی فرم طلا
مهلا نادعلی فرم طلا

فاطمه صفری۵۹- رینگ اسپورت طلا
سمانه اتحاد۶۵- رینگ اسپورت نقره

زهره کشاورزیان ۶۷-مبارزه با چوب ارنیس طلا
محیا صفوی ۷۸ -مبارزه با چوب ارنیس طلا

مربی تیم بانوان خانم محبوبه کلهری
سرپرست تیم بانوان خانم ناهید عزیزی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.