یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۷

بسیار خوشحالیم که پایگاه اطلاع‌رسانی مفدا افتتاح شد/ رئیس دانشگاهی را موفق می‌دانم که در حوزه روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وقت بگذارد

بسیار خوشحالیم که سامانه اطلاع‌رسانی مفدا افتتاح شد/ رئیس دانشگاهی را موفق می‌دانم که در حوزه روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وقت بگذارد

وزیر بهداشت در مراسم رونمایی از ۶۴ وب‌سایت‌های خبری فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور گفت: از رونمایی از سامانه‌ خبری مفدا که ۶۴ وب‌سایت را پشتیبانی می‌کند بسیار خوشحالم. وزیر بهداشت با تأکید بر اهمیت حوزه روابط عمومی، رئیس دانشگاهی را موفق دانست که در حوزه روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وقت بگذارد.

به گزارش مفدا، دکتر حسن هاشمی در مراسم رونمایی از ۶۴  پایگاه‌های خبری اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و دانشجویی ستاد و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، گفت: حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی برخلاف برخی دیگر از حوزه های وزارت بهداشت، حوزه خوب و جذابی است و امروز  بسیار خوشحالیم که سامانه اطلاع رسانی و خبری «مفدا» و یک سامانه در حوزه درمان افتتاح می‌شود که جا دارد از مسببان و دست اندرکاران راه‌اندازی این سامانه‌ها تشکر کنیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این مراسم با ابراز خرسندی از برگزاری نخستین نشست آموزشی و توجیهی مسؤلان روابط عمومی معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و رونمایی از سامانه خبری مفدا در این نشست، گفت: امیدوارم این نشست و برپایی جلسات هم اندیشی که با حضور مسؤولان روابط عمومی معاونت های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌ها برگزار می‌شود، مفید و موثر باشد و مسؤولان روابط عمومی معاونت‌های فرهنگی بتوانید در راستای انجام وظایف قانونی و اهداف خود قدم بردارند.

مسؤولان روابط عمومی معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی رسالت خطیری در راستای اطلاع‌رسانی و خبررسانی بر عهده دارید که کاری بس زیبا و ارزشمند است. امیدوارم که قدر کار خود را بدانید و آن طور که انتظار و شایسته است در راستای اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی به دانشجویان خدمت کنید. سعی کنید جلسات هم‌اندیشی و آموزشی خود را بیشتر کنید و این جلسات را در دانشگاه‌ها برگزار کنید و من هم حتماً در نشست‌های شرکت خواهم کرد. وی با بیان اینکه کار دانشجویی، با کار درمان متفاوت است، خاطرنشان کرد: در حوزه درمان با آه ، ناله، چاقو و جراحی سر و کار داریم‏ اما در حوزه فرهنگی با یک محیط کاملا فرهنگی و قلب‌های رئوف و پاک دانشجویانی ایرانی مواجه هستیم که همه با عشق برای آموزش و تربیت تلاش می‌کنند و با هزاران امید برای کسب علم و دانش وارد دانشگاه شده‌اند  با این هدف که روزی فارغ التحصیل شوند و در راستای خدمت به مردم  و منافع کشور خدمت کنند.

وزیر بهداشت خطاب به مسؤولان روابط عمومی معاونت های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی اظهار داشت: شما عزیزان رسالت خطیری در راستای اطلاع‌رسانی و خبررسانی بر عهده دارید که کاری بس زیبا و ارزشمند است. امیدوارم که قدر کار خود را بدانید و آن طور که انتظار و شایسته است در راستای اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی به دانشجویان خدمت کنید. سعی کنید جلسات هم‌اندیشی و آموزشی خود را بیشتر کنید و این جلسات را در دانشگاه‌ها برگزار کنید و من هم حتماً در نشست‌های شرکت خواهم کرد.

هاشمی افزود: ترغیب و تشویق روسا و معاونان دانشگاه‌های علوم پزشکی به امر خطیر اطلاع رسانی و روابط عمومی یکی از کارهای ضروری است که شما باید در دستور کار خود قرار دهید و من بارها این مساله را در جلسات مختلف تکرار کرده‌ام.  بنده قطعا رئیس دانشگاهی را موفق می‌دانم که در حوزه روابط عمومی و اطلاع رسانی وقت بگذارد.ممکن است رئیس دانشگاه یا معاونش در حوزه درمان، ساخت و ساز یا بهداشت فردی موفق باشند‏، اما اگر در حوزه دانشجویی کم توجهی کند، قطعا این فرد، رئیس موفقی نیست.

وزیر بهداشت با تأکید بر اینکه حتماً روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی باید هر ماه یک بار در جمع دانشجویان حاضر شوند و مشکلات را رسیدگی کنند، اظهار داشت: روسای دانشگاه‌ها باید در  قالب فعالیت‌های فوق برنامه  از جمله برنامه ورزش همگانی، کوهپیمایی یا برنامه های مفرح دیگر، در کنار دانشجویان باشند و از نزدیک مشکلات را لمس کند. حضور روسای دانشگاه در فعالیت‌های فوق برنامه دانشجویان، قطعا اثرگذاری بیشتری در  مسائل تربیتی و رفتاری دانشجویان خواهد داشت. رئیس دانشگاه باید در فعالیت‌های مذهبی از جمله نمازجمعه، دعای کمیل یا برنامه های مذهبی در کنار دانشجویان باشد و به دانشجویان به خوبی تفهیم کند که انسان سازی اساس کار دین است و وظایف اصلی ما این است که در خدمت دین بوده و خود را سرباز دین بدانیم

هاشمی با بیان اینکه نسل جوان ما سؤالات بسیار زیادی دارند که بدون پاسخ مانده است، خاطرنشان کرد: روسای و معاونان دانشگاه‌ها  و مسؤولان روابط عمومی‌ها باید دانشجویان و جوانان را سرشوق بیاورند.

وی با تأکید بر پاسخگویی به سوالات دانشجویان ، خاطرنشان کرد: این سوالات باید از زبان مسؤولان مربوطه داده شود و مسؤولان روابط عمومی هر از گاهی باید رئیس دانشگاه، معاونان وزارتخانه و مدیران دانشگاهی را در جمع دانشجویان دعوت کنند تا به خیلی از ابهامات و پرسش های دانشجویان پاسخ داده شود. قشر دانشجو قطعاً سوالات زیادی در ذهن خود دارد که از جمله می‌توان به سوالات و شبهات سیاسی، مذهبی اشاره کرد که قطعاً ما باید به این سوالات ، جواب دهیم‏،‌ چرا که اگر نتوانیم به سوالات و ابهامات دانشجویان جواب دهیم این سوالات روی هم انبار می‌شود و حتی اگر در آرامش هم باشیم، این مساله  به نفع کشور نیست، ضمن آنکه مقام معظم رهبری نیز بارها در فرمایشات خود در این باره تعابیر صریح و تندی نسبت به این مساله داشته‌اند.

وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه فرماندهان جنگ و دوران دفاع مقدس را اقشار جوانی تشکیل می دادند که از قشر دانشجو و تحصیل کرده جامعه بودند، افزود: اکثر رزمندگان و فرماندهان جنگ، بین ۱۸ تا ۲۵ سال سن داشته‌اند و کسانی بودند که  کشور را در آن دوران سخت اداره کردند، از این رو در فضای کنونی نیز باید به جوانان اعتماد کرد و اداره کشور را به جوان ها سپرد.

وی با بیان این که کار اصلی مسؤولان روابط عمومی، اطلاع‌رسانی  است و باید از کار تبلیغاتی دوری کنند، اظهار داشت: کار اطلاع‌رسانی از جنس فرهنگ است و بنا نیست کار تبلیغاتی انجام شود. لذا باید فرصت‌ها طوری فراهم شود که فضای سالم و با نشاط در محیط دانشگاه حکم‌فرما گردد تا از نظر فرهنگی، روحی و روانی، دانشجویان به پختگی لازم برسند.

هاشمی خطاب مسؤولان روابط عمومی معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی تاکید کرد که وارد حوزه های سیاسی نشده و خود را درگیر این موضوع نکنند. ما جامعه‌ای هستیم که تنوع آرا، افکار، اقوام و مذهب را در کشور داریم و در مقام مسؤولیت که هستیم حتما باید فرصت‌های  برابری برای همه ایجاد کنیم . البته قواعد و قوانین بالادستی هم داریم که باید طبق آن عمل کنیم. تحول در پایگاه های خبری و اطلاع رسانی معاونت فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت از جمله کارهای خوبی بود که وزارت بهداشت انجام داده است، اما هنوز جای کار زیادی برای پیشرفت بهتر وجود دارد و معتقدم چه «وبدا» و چه «مفدا» که امروز مورد بهره برداری قرار گرفت، زمینه را برای تحول بیشتر فراهم خواهد کرد.

وی گفت: در این که همه از حقوق عمومی بهره‌مند هستند، تردیدی نیست‏، البته همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند در پست‌ها و موقعیت‌های حساس، فرصت‌ها برابر نیست و آنها که دل داده اسلام و انقلاب هستند و در پیشرفت کشور نقش آفرینی کرده‌اند حتماً به عنوان مراقب دستاوردهای انقلاب باید مقدم شمرده شوند و انتظار از آنها بیشتر است‏، اما در حقوق عمومی همه برابر هستند.

هاشمی، خاطرنشان کرد: تحول در پایگاه های خبری و اطلاع رسانی معاونت فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت از جمله کارهای خوبی بود که وزارت بهداشت انجام داده است، اما هنوز جای کار زیادی برای پیشرفت بهتر وجود دارد و معتقدم چه وبدا و چه مفدا که امروز مورد بهره برداری قرار گرفت، زمینه را برای تحول بیشتر فراهم خواهد کرد و جنس این کارهای الکترونیکی به واسطه پویا بودن، همواره مثل موجود زنده، پویا است و باید این قبیل از کارها ادامه یابد.

وزیر بهداشت ، طراحی نسخه موبایلی و تبلتی «وب‌سایت‌های خبری مفدا» را اقدامی پسندیده و با ارزش خواند وگفت: این کار دسترسی به اطلاع رسانی و خبر را برای عموم مردم افزایش می دهد که خوشبختانه برای نخستین بار امروز شاهد هستیم که سایت مفدا در فرمت موبایلی نیز راه اندازی شده است و معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور می توانند این مجموعه وب سایت‌های خود را با استفاده از اخبار صحیح و سریع خود ارتقا دهند.

گفتنی است در مراسم رونمایی از «اتوماسیون گردش خبر مفدا» قبل از صحبت‌ها وزیر بهداشت مهدی معماری مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت گزارشی از روند طراحی، اجرا و راه‌اندازی پروژه طراحی از ۶۴ وب‌سایت خبری فرهنگی و دانشجویی ارائه داد و از همه دستاندرکاران همکار در اجرای این پروژه تقدیر کرد. در ادامه نیز دکتر آقاجانی معاون درمان وزارت بهداشت گزارشی از چرایی و روند طراحی سامانه الکترونیکی کردن صدور مجوز مؤسسات پزشکی را ارائه داد.

گفتنی است مراسم رونمایی از ۶۴ پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی کشور صبح سه‌شنبه پنجم مردادماه در تهران و محل وزارت بهداشت با حضور دکتر هاشمی وزیر بهداشت، دکتر فراهانی معاون فرهنگی، دانشجویی. معاون درمان وزارت بهداشت، دکتر آقاجانی معاون درمان وزارت بهداشت، دکتر زارع‌نژاد رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی، معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی و جمعی از مدیران ارشد وزارت بهداشت برگزار شد

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.