شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۵

اجتماع حامیان ولایت در سالروز حماسه ۹ دی در ۱۲۰۰ نقطه کشور

مراسم هشتمین سالگرد حماسه ۹ دی

مراسم هشتمین سالگرد حماسه ۹ دی در حمایت از ولایت و نظام اسلامی روز شنبه با حضور گسترده اقشار مختلف مردم در بیش از ۱۲۰۰ نقطه کشور برگزار شد و شرکت کنندگان یکبار دیگر با رهبر معظم انقلاب میثاق دوباره بستند.

به گزارش مفدا به نقل از ایرنا، مراسم بـزرگداشـت «حماسـه ۹ دی ماه» روز بصیرت و میثاق امت با ولایت شنبه ۹ دی ماه ۱۳۹۶ در تمام مراکز استانها و شهرستان‌ها و شهرهای سراسر کشور در بیش از ۱۲۰۰ نقطه کشور با حضور پرشور و آگاهانه ملت فهیم و بصیر ایران اسلامی در حال برگزاری است.
رهبر معظم انقلاب در توصیف حماسه ۹ دی فرموده اند: «حماسه ۹ دی ماه و حضور عاشورایی مردم حماسه ساز و ولایتمدار ایران اسلامی در راهپیمایی ۹ دی ماه ۱۳۸۸ نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و برگ زریّن دیگری در افتخارات مرد و زن ایرانی به حساب می آید.
حماسه ۹ دی نماد عزّت، استقلال و بصیرت مردمی است که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب ایستاده اند و با صدای رسا اعلام کردند که اگر دشمن در برابر دین آنها بایستد در برابرتمام دنیای آنها خواهند ایستاد.
روز ۹ دی ماه در تاریخ انقلاب اسلامی با عنوان روز «بصیرت» تبدیل به یوم الله و ماندگار شد.
برخی از خبرهای بزرگداشت حماسه ۹ دی ماه در مراکز استانها به شرح ذیل است:

**قزوین
اجتماع با شکوه حامیان ولایت به مناسبت گرامیداشت سالروز حماسه ۹ دی در قزوین برگزار شد. این تجمع با حضور گروه ها و اقشار مختلف مردم مومن و ولایتمدار قزوین در خیابان شهدا (سپه) انجام شد.
'مرگ بر آمریکا،مرگ بر اسرائیل'، 'رهبر اگر فرمان دهد، جان را نثارش می کنیم'،' ای رهبر آزاده، آماده ایم آماده'،' خامنه ای کوثر است، دشمن او ابتر است' از جمله شعارهای تجمع کنندگان در آیین گرامیداشت سالروز حماسه ۹ دی در قزوین بود.
آیت الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین و عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین و جمع دیگری از مسئولان استانی نیز در این آیین حضور داشتند.

**خوزستان (اهواز )
در سالروز حماسه ۹ دی ، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت و با حضور گسترده مردم همیشه در صحنه اهواز مراسم گرامی داشت این حماسه بزرگ همزمان با سراسر استان در حرم مطهر علی ابن مهزیار اهوازی برگزار شد.
آیت الله سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه در اجتماع عظیم مردم اهواز در آستان مقدس حضرت علی ابن مهزبار اهواز(ع) افزود: فتنه ۸۸ جنگ نرم دشمن برای براندازی و استحاله انقلاب اسلامی بود.
وی ادامه داد:فتنه ۸۸ زمینه ساز یک کودتای مخملی در کشور بود. حماسه ۹ دی یک مدل بومی وملی در برابر زیاده خواهی دشمن بود.

** کرمانشاه
مراسم گرامیداشت حماسه ۹ دی 'روز بصیرت و میثاق امت با ولایت' همزمان با سراسر کشور صبح روز شنبه در مقابل مسجد جامع کرمانشاه در حال برگزاری شد.
شرکت کنندگان در این مراسم با سر دادن شعارهای تا زنده ایم با ولایت رهبری هستیم، ما همگی برادریم مطیع امر رهبریم و خونی که رگ ماست هدیه به رهبر ماست، حمایت خود را از انقلاب و نظام اسلامی اعلام کردند.
قرار است در این مراسم حجت الاسلام علی شیرازی نماینده ولی فقیه در سپاه قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سخنرانی کند.

**سمنان
آیین گرامیداشت ۹ دی روز شنبه با حضور قشرهای مختلف مردم در میادین مرکزی هشت شهرستان استان سمنان برگزار شد.این آیین در مرکز استان سمنان ساعت ۹ صبح امروز در میدان امام خمینی (ره) شهرستان سمنان با حضور قشرهای مختلف مردم و مسوولان شهرستان برگزار شد ، در این آیین سخنرانان حماسه ۹ دی را برای مردم تبیین کردند.
' ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند - مرگ بر امریکا - مرگ بر اسراییل- مرگ بر فتنه گر - جانم فدای رهبر ' از جمله شعارهای آیین گرامیداشت ۹ دی در سمنان بود که اجتماع کنندگان آن را فریاد می زدند.

**یزد
همزمان با سراسر کشور و به مناسبت ۹ دی ماه مراسم « روز بصیرت و میثاق با ولایت» به طرز با شکوهی امروز شنبه در ۲۱ شهر استان یزد و با حضور قشرهای مختلف مردم برگزار شد.
معاون بین الملل و مسوول دفتر اجتماعی و سیاسی حوزه های علمیه در مراسمی که به همین منظور در مسجد روضه محمدیه یزد برگزار شد، گفت: انسجام تمام نیروهای مومن و دلسوز درون نظام در سایه ولایت فقیه و متابعت از فرامین مقام معظم رهبری از نیازهای اساسی امروز ایران است.
حجت الاسلام محمدحسن زمانی افزود: ملت ایران و سلائق مختلف باید با هوشیاری و با اطاعت از فرامین رهبر فرزانه ، توطئه های دشمنان را خنثی کنند.
وی ادامه داد: ملت ایران در ۴۰ سال گذشته در سایه ولایتمداری ، وحدت کلمه و بصیرت انقلابی ، توطئه های مختلف داخلی و خارجی را نقش بر آب کردند و همچنان با هوشیاری در پیگیری آرمان های نورانی امام راحل (ره) ، شهیدان و منویات مقام معظم رهبری وظایف دینی و انقلابی خود را انجام می دهند.

**گیلان (رشت)
مردم رشت همگام با مردم سراسر ایران اسلامی در ۹ دی ماه ، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت در میدان شهدای ذهاب این شهر حضور یافته و با سردادن شعارهایی، وفاداری خود به آرمان های انقلاب اسلامی و پیروی از فرامین مقام معظم رهبری را فریاد زدند.
حجت الاسلام حیدر مصلحی وزیر سابق اطلاعات نیز در اجتماع پرشور مردم در میدان شهدای ذهاب رشت، سخنرانی کرد.

**خراسان رضوی (مشهد)
راهپیمایی سالروز حماسه مردمی نهم دی ماه روز شنبه با حضور استاندار، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد، مسئولان و اقشار مختلف مردم از میدان شهدا تا حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار شد.
'مرگ بر فتنه گر، مرگ بر آمریکا، مشهدی بیدار است از فتنه گر بیزار است، مفسد اقتصادی دشمن انقلابی و حزب الله بیدار است از فتنه گر بیزار' است شعارهای مردم مشهد در این راهپیمایی بود.
استاندار خراسان رضوی گفت: ملت ما اجازه سوءاستفاده به دشمنان را از مشکلات حوزه های اقتصادی و معیشتی نخواهد داد. حضور همیشگی ملت ایران در صحنه ضامن پیروزی، استمرار و تداوم انقلاب اسلامی، نظام مقدس جمهوری اسلامی و پاسداشت خون هزاران شهید است.
علیرضا رشیدیان افزود: مردم ما نشان دادند پای انقلاب خود ایستاده اند و مشکلات فعلی در حوزه های اقتصادی و معیشتی نمی تواند دستمایه دشمنان انقلاب اسلامی برای سوءاستفاده در این شرایط باشد.

** همدان
مردم همدان در سالروز گرامیداشت حماسه ۹ دی همگام با دیگر نقاط کشور امروز (شنبه) در مسیر میدان امامزاده عبدالله همدان تا آرامگاه بوعلی سینا راهپیمایی کردند.
اقشار مختلف مردم، روحانیان و مسئولان همچنین در اعتراض به تجمع عده ای از آشوبگران که در عصر دیروز در همدان شعارهای ساختارشکنانه سر داده بودند، به میدان آمده و راهپیمایی کردند.
در این راهپیمایی مردم همدان شعارهایی همچون 'مرگ بر ضد ولایت فقیه'، 'مرگ بر بی بی سی، فتنه انگلیسی'، 'مرگ بر آمریکا' و 'مرگ بر اسرائیل' سر دادند.
راهپیمایان همچنین با تقدیر از نیروی انتظامی که روز گذشته با آشوبگران مقابله کرد، شعار 'نیروی انتظامی، تشکر تشکر' سر دادند.
همچنین راهپیمایان علیه افرادی که روز گذشته در شهر همدان به اموال عمومی خسارت وارد کردند با سردادن شعارهایی نظیر 'خسارت بیت المال، فتنه آمریکایی'، ' فتنه گر حیا کن، اقتصاد رو رها کن' و 'برای دفع فتنه، ایران پر از جهادی است' اعتراض خود را نشان دادند.

**کردستان (سنندج)
مراسم گرامیداشت حماسه ۹ دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت در سالن آزادی سنندج برگزار شد .
نماینده ولی فقیه در استان کردستان روز شنبه در آیین گرامیداشت حماسه ۹ دی روز میثاق امت با ولایت در سنندج گفت: توطئه ای که با عنوان تقلب در انتخابات توسط دشمنان مطرح شد یک فتنه بود.
آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی اظهار کرد: فتنه به گونه ای است که قابل تشخیص نیست و ظاهری گول زننده دارد لذا ممکن است افرادی با فتنه و فتنه گران همراه شوند که در سال ۸۸ این اتفاق در کشور افتاد.
وی افزود: فتنه از جنگ رو در رو خطرناک تر است چرا که در جنگ دشمن شناخته شده است و می توان با آن مقابله کرد اما فتنه گول زننده است و بسیاری آن را باور می کنند و تا این باور از بین برود ممکن است اتفاقات ناگواری پیش آید.

**قم
مردم متدین و انقلابی قم همگام با سراسر کشور با حضور گسترده و باشکوه در مدرسه فیضیه قم وفاداری خود را به آرمان های انقلاب اسلامی اعلام و بر تبعیت از مقام معظم رهبری تاکید کردند.
مردم قم پس ازاین تجمع و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنور نماینده قم در مجلس شورای اسلامی از مدرسه فیضیه تا میدان شهدای قم نیز راهپیمایی و ضمن سردادن شعارهایی از جمله مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل ، با آرمانهای امام راحل و شهدا تجدید میثاق نمودند.

**خراسان جنوبی (بیرجند)
آیین های بزرگداشت سالگرد حماسه ۹ دی همزمان با سراسر کشور در سراسر استان مرزی خراسان جنوبی با حضور سخنگو و مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، استاندار، جمعی از مسئولان استان و قشرهای مختلف مردم در مسجد امام حسین (ع) بیرجند برگزار شد.
سردار رمضان شریف سخنران ویژه این آیین گفت: ملت ایران از ۴۰ سال گذشته تاکنون در مقابل مواضع بزرگی ایستاده و مشکلات عدیده ای را حل کرده است به طوری که امروز با افتخار می توانیم بگوییم دشمن در برابر ملت ما رنگ باخته است.
مردم بیرجند پس از شرکت در آیین بزرگداشت نهم دی مسیر مسجد امام حسین (ع) تا میدان قدس را نیز راهپیمایی و با سردادن شعارهای انقلابی و ضداستکباری بر حفظ بصیرت و هوشیاری آحاد جامعه و پیروی از ولایت فقیه تاکید کردند.

**لرستان (خرم آباد)
مراسم گرامیداشت حماسه ۹ دی 'روز بصیرت و میثاق امت با ولایت' همزمان با سراسر کشور صبح روز شنبه در حوزه علمیه کمالیه خرم آباد برگزار شد.
نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه ریشه فتنه ۸۸ پیوند منافقان و استکبار جهانی است گفت: ۹ دی درس بصیرت و هوشمندی است.
آیت الله سید احمد میرعمادی در آیین گرامیداشت حماسه ۹ دی افزود: ریشه فتنه، نفاق، دورویی است، گرچه چشم فتنه در حماسه ۹ دی کور شد ولی مانند یک غده سرطانی است و استکبار جهانی دست بردار نیست.
وی با اشاره به تدیبر حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب در کنترل فتنه ۸۸ افزود: فتنه ۸۸ با صبر و بصیرت افزایی رهبر و حضور مردم در صحنه مهار شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.