پنجشنبه ۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۳

ساخت بزرگترین بیمارستان ام اس خاورمیانه کلید خورد

وزیر بهداشت

ساخت بزرگترین بیمارستان ام اس خاورمیانه کلید خورد/ جای خالی خدمات توانبخشی برای بیماران ام اس

سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت در مراسم کلنگ زنی بزرگترین بیمارستان ام اس خاورمیانه در بیمارستان سینا با بیان اینکه این بیمارستان جزو قدیمی ترین مراکز درمانی کشور محسوب می‌شود گفت: بیمارستان خیریه امام رضا (ع) به همت خیرین به عنوان نخستین و بهترین بیمارستان ام اس خاورمیانه ساخته می‌شود که کار بسیار نیکو و ارزشمندی است.
 
وی ادامه داد: با ساخت این بیمارستان تراز خدمت‌رسانی به بیماران صعب‌العلاج در کشور افزایش پیدا می‌کند و این تراز منحصر به بیماران ام اس نیست.
 
هاشمی تصریح کرد: هیچ لذتی بالاتر از آن نیست که انسان به دیگران محبت و خدمت کند، شعف و شادمانی که در هنگام خدمت به دیگران برای انسان ایجاد می‌شود با هیچ شادمانی قابل قیاس نیست و تنها زمانی محسوب می‌شود که انسان به بالاترین حد رضایت از خود می‌رسد این رضایت مندی حتی برتر از وقتی است که انسان به‌ تنهایی با خدای خود راز و نیاز می‌کند ساخت بیمارستانی چون بیمارستان ام اس خاورمیانه عمل صالح و بالاترین عبادت است و لذت بسیاری دارد، خوشا به حال خیرین به خصوص خیری که ساخت این بیمارستان را به عهده گرفته است.
بیمارستان‌های پایتخت فرسوده هستند

هاشمی با اشاره به اینکه بیمارستان‌های پایتخت فرسوده هستند، گفت: وضع تهران در حوزه شهری و شهرسازی خوب نیست بیمارستان‌های پایتخت عمر بسیار طولانی دارند به همین دلیل باید زلزله‌هایی که پشت سر گذراندیم را به عنوان یک مانور و هشدار محسوب کنیم و به نوسازی و بازسازی بیمارستان‌های تهران توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

وی افزود: تهران از نظر هوای پاک توسعه زیرساخت‌ها مانند زیرساخت‌ شبکه آب آشامیدنی به منظور رساندن آب سالمتر از آن چیزی که اکنون است حفظ منابع زیرزمینی کاهش ترافیک برخورداری از سوخت باکیفیت و ارتقا فرهنگ شهری نیازمند توجه و رسیدگی است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه ما به بیمارستان‌هایی در تهران نیازمندیم که در زمان زلزله مقاوم باشند، ادامه داد: زلزله آتش‌سوزی توهم نیست و هر لحظه ممکن است اتفاق بیافتد متاسفانه اشتباهات زیادی در زمینه ساخت شهر داشتیم در صورتی که حادثه‌ای رخ دهد دسترسی بسیاری از ساختمان‌ها به دلیل ساختار نامناسب کوچه‌ها و خیابان‌ها ممکن نیست به همین دلیل باید از حالا به فکر افتاد و پیشگیری‌های لازم را انجام داد.

هاشمی خاطرنشان کرد: در بیمارستان‌های پایتخت پدافند غیرعامل رعایت نشده است بسیاری از بیمارستان‌ها در نقاط پرترافیک شهر ساخته شده است و با بروز حادثه‌ای چون زلزله دسترسی به بیمارستان‌ها ممکن نیست و مسیرهای منتهی به آن قفل می‌شود.

وزیر بهداشت در حاشیه مراسم کلنگ زنی در جمع خبرنگاران بزرگترین بیمارستان ام اس خاورمیانه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه حدود ۷۰ هزار نفر در کشور به ام اس مبتلا هستند گفت: این بیمارستان با متراژ ۱۲ هزار متر ساخته و راه‌اندازی می‌شود تا بهترین خدمات را در حوزه‌های مختلف به مبتلایان ام اس ارائه کند.

وزیر بهداشت ادامه داد: این بیمارستان به همت خیرین ساخته می شود و این افراد سرمایه‌های معنوی کشور هستند و باید خدمات آنها را ارج نهیم، کارهایی چون ساخت بیمارستان نشانه اوج انسانیت است و باید تلاش کنیم تا از این خیرین قدردانی خوبی به عمل آید.

لزوم ساخت بیمارستانی برای بیماران مبتلا به ام اس

وی با با اشاره به لزوم ساخت بیمارستانی برای بیماران مبتلا به ام اس گفت: ساخت بیمارستان‌های تخصصی برای بیماری‌های مختلف از ضروریات محسوب می‌شود زیرا ما استادان و دانشمندانی داریم که به روزترین علم دنیا در اختیار دارند به همین دلیل این درست نیست که در سطح بین‌المللی ابزار لازم را در اختیار آنها قرار ندهیم.

هاشمی افزود: در زمینه خدمت‌رسانی به بیماران ام اس ما هر آنچه در توانمان بوده انجام داده‌ایم باید توجه کرد که کشور جمعیت ۸۰ میلیونی دارد و ما محدودیت‌هایی از نظر مالی داریم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه در بیماری ام اس مهم ترین چالش نبود خدمات توانبخشی است، گفت: افزون بر این دستگاه‌های مختلف به حقوق شهروندی بیمارانی چون مبتلایان به ام اس توجهی ندارند.

وی افزود: بیماران مبتلا به ام اس باید از خدمات معلولین بهره‌مند باشند، اما متاسفانه شاهد آن هستیم که در مناطق مسکونی، خیابان، بازار و مراکز خرید بیماران با محدودیت مواجه هستند و امکان تردد و استفاده از خدمات شهری را ندارند.

هاشمی تاکید کرد: در زمینه خدمات‌رسانی به بیماران ام اس تمام تلاش‌مان را کرده‌ایم اما با ایده‌آل‌ها و استانداردهای لازم فاصله داریم که با راه‌اندازی بزرگترین بیمارستان ام اس خاورمیانه برترین خدمات تشخیصی و درمانی به بیماران مبتلا به این بیماری داده می‌شود و همه این ها نتیجه تلاش و همیاری انجمن ام اس و خیرین است.

وزیر بهداشت یادآور شد: ما ۴۰ بیماری داریم که باید در زمره بیماران‌ خاص قرار گیرند که یکی از آن ها بیماری ام اس است، خوشحال می‌شویم که این بیماران به عنوان خاص شناخته شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.