چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۶

دفتر نهاد رهبری دانشگاه برگزار کرد؛

همایش "بیوتروریسم و تراریخته‌ها" با حضور "پروفسور علی کرمی"

همایش "بیوتروریسم و تراریخته ها"، دانشگاه علوم پزشکی بابل

دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بابل همایشی با عنوان "بیوتروریسم و تراریخته‌ها" را با حضور "پروفسور علی کرمی" در سالن آمفی تئاتر "شهید شجاعیان" دانشگاه برگزار کرد.

به گزارش مفدا بابل؛ همایش "بیوتروریسم و تراریخته‌ها" سه شنبه ۲۷ آذر با حضور "پروفسور علی کرمی"، استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی بقیة الله(عج)، در سالن آمفی تئاتر "شهید شجاعیان" دانشگاه برگزار شد.

"پروفسور علی کرمی" در این همایش با توضیح مقدمه‌ای در رابطه با تهدیدات نوین بیولوژیک و بیوتروریسم گفت: انواع تهدیدات بیولوژیک بر سه قسم است. ۱) بیوتروریسم: تهدیدات بیولوژیک علیه انسان ۲) آگرو تروریسم: تهدیدات بیولوژیک علیه منابع کشاورزی و دامی و ۳) اینداستریال تروریسم: تهدید بیولوژیک علیه منابع صنعتی به خصوص صنایع میکروالکترونیک.

"پروفسور علی کرمی" ماجرای ترور بیولوژیک شخصیت های مهم کشور و خبرنگاران ایرانی را بازگو کرد و گفت: سلاح نوین جنگ های آینده، سلاح بیولوژیک خواهد بود. وی همچنین در رابطه با اساس تولید محصولات تراریخته و مهندسی ژنتیک بیان نمود: این امر با وارد کردن ژن موردنظر به قسمتی از ژنوم و به صورت تصادفی انجام می پذیرد؛ لذا موجب به هم ریختن ژنوم و تولید پروتئین های غیرطبیعی می شود. وی همچنین به وجود منابع غذایی فراوان در جهان، حتی برای حدود ۱۴میلیارد انسان اذعان کرد و تولید تراریخته ها به بهانه کمبود غذا و نیز عدم استفاده از سموم را رد کرد و گفت امروزه آفت ها  به محصولات تراریخته نیز مقاوم شده اند.

"پروفسور علی کرمی" در خصوص محصولات تراریخته در ایران گفت: با وجود عدم کشت محصولات تراریخته در مزارع کشور، بیش از ۹۰ درصد روغن های نباتی مصرفی در بازار و نیز محصولات وارداتی نظیر ذرت، پنبه، سویا و به میزان کمتر برنج تراریخته اند. نتایج تحقیقات اثر محصولات نامطلوب تراریخته ها بر سلول های خونی کبد و روده و ایمنی را تایید می کنند. همچنین از اثرات سوء محصولات بهداشتی و پوشاک دارای پنبه بر بدن نیز نباید چشم پوشی کرد. در حال حاضر ۳۷ کشور جهان از جمله روسیه و نیز رژیم صهیونیستی کشت و مصرف تراریخته را ممنوع کرده اند. اما در کشور ما با وجود بخش های نظارتی همچنان نظارت مناسبی بر این موضوع صورت نگرفته؛ بلکه با فشار بر  سیستم های نظارتی، محصولات تراریخته روز به روز در حال گسترش است.

خلاصه کتاب "ژن های تغییر یافته و حقیقت تحریف شده" معرفی شده توسط "پروفسور علی کرمی" :

 http://www.mefda.ir/d/2017/12/20/0/147321.pdf

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.