سه‌شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۲

کارشناس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه:

کارگروهی متشکل از طلاب و دانشجویان با هدف بررسی معضلات اعتقادی فرهنگی تشکیل شود

صیقلیان

کارشناس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه پیشنهاد تشکیل کارگروهی منسجم متشکل از هشت نفر از طلاب و دانشجویان را به منظور بررسی معضلات اعتقادی فرهنگی در سطح حوزه و دانشگاه داد.

به گزارش مفدا تربت حیدریه، مصطفی صیقلیان، کارشناس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه، در همایش وحدت حوزه و دانشگاه در دانشگاه پیام نور شهرستان گفت: وحدت حوزه دانشگاه باعث یاس و ناامیدی دشمنان شده و به دلیل ارتقای سطح تفکر و تزریق فرهنگ مطالبه گری به عموم جامعه، موجب کوتاهی دست چپاولگران می شود.

وی ادامه داد: اگر حوزه و دانشگاه به اتحاد نسبی برسند مطمئنا نقش شایانی را در ساخت تمدن اسلامی ایفا می کنند و وحدت حوزه و دانشگاه حقی است برای عموم جامعه که اگر تحقق یابد، جامعه مطمئنا به سمت و سوی پیشرفت سوق داده شود.

کارشناس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با بیان این که حوزه های علمیه باید به سمت مطالبه گری های بیشتر و قوی تر حرکت کنند، خاطر نشان کرد: آنچه که دشمن روی آن برنامه دارد، القای فرهنگ ما نمی توانیم بوده و اگر یک حوزوی و یا دانشجوی انقلابی موضعش این باشد که در برابر ناعدالتی ها و کارهای ضدفرهنگی کاری نمی شود کرد، اینحاست که دشمن احساس پیروزی و غلبه می کند.

صیقلیان در ادامه با اشاره به بحث سکولاریزه شدن حوزه های علمیه خاطر نشان کرد: طلاب و حوزویان هرگز نباید در برابر مشکلات و وعده های دروغ سکوت پیشه کنند بلکه باید در راستای حل بحران های سیاسی و اقتصادی کوشیده و  همگام با مردم درصدد رفع مشکلات اقتصادی معیشتی و البته فرهنگی همت همه جانبه خود را به کار ببندند.

وی افزود: در مسئله معرفی معارف دین به عموم جامعه راهکارهای گوناگونی وجود دارد که در این راستا باید دانشگاهیان و حوزویان، الگوسازی های درست از سیره نبوی داشته باشند تا بدین ترتیب زیبایی های اخلاقی و نمایه های شخصیتی رسول الله به خوبی جلوه کرده و نسل جوان آنچنان که شایسته است، به سمت و سوی دین گرایش پیدا کنند.

کارشناس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با بیان این که ریشه بخشی از دین گریزی ها به سبب جداشدن معنای شخصیت و دین داری است، گفت: بدون شک اگر دانشگاهیان و حوزویان معنا و مفهوم تقوا را به شایستگی در جامعه نهادینه کنند، آنگاه می توان انسان هایی دین مدار را در جامعه اسلامی پرورش داد.

صیقلیان  در ادامه با بیان این که اگر بنا باشد تا مردم ما دین داران واقعی شوند باید کاری کنیم که مردم بیشتر بیاندیشند و پاسخ دادن به همه پرسش های مردم به صورت عقلایی و تئوریزه شده شاید کار صحیحی نباشد، ابراز کرد: در آیات نورانی قرآن و در همه مباحث اعتقادی تلاش شده تا روش اندیشیدن به انسان ها آموخته شود همانگونه که حضرت ابراهیم(ع) بت را به خاطر بت نمی شکند بلکه بنا دارد تا مردم به فکر واداشته شوند و با اندیشه خود به سوی دین بیایند.

وی در پایان پیشنهاد تشکیل کارگروهی منسجم متشکل از هشت نفر از طلاب و دانشجویان را به همراه امام جمعه شهرستان، نماینده ولی فقیه در دانشگاه و نماینده روسای دانشگاه به منظور بررسی معضلات اعتقادی فرهنگی در سطح حوزه و دانشگاه داد و خواست تا دفتر نهادهای مرکزی این کارگروه در سطح دانشگاه های شهرستان تشکیل شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.