پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۳

برگزاری دوره آموزشی قرآن و عترت در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه

پوستر کلاس قرآن

دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در رشته های آموزش حفظ قرآن کریم همراه با ترجمه و مفاهیم و آموزش تجوید، بازخوانی کتب دینی و تفسیر قرآن اقدام به برگزاری دوره آموزشی با تدریس استاد علی زاهدی می کند.  

علی زاهدی،کارشناس قرآنی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه، در گفتگوی اختصاصی با مفدا،  هدف از تشکیل کلاس های قرآنی را آشنایی دانشجویان با معارف اهل بیت، پاسخگویی به شبهات و فراگیری مطالب اخلاقی، قرآنی و دینی همراه با رشته های پزشکی بیان کرد. 
زمان برگزاری کلاس ها
وی محدوده زمانی برگزاری کلاس ها را از اوایل آبان تا پایان سال تحصیلی(اواخر خرداد ماه) دانست و با بیان این که این کلاسها در سه گروه اساتید، دانشجویان و کارکنان برگزار می شود، تصریح کرد: در صورت استقبال دانشجویان برای شرکت در کلاس های قرآنی، این کلاس ها هرروز برگزار خواهد شد.
زاهدی با بیان این که کلاس ها کاملا رایگان بوده و محدودیتی برای ثبت نام وجود ندارد، خاطر نشان کرد: هرکس بسته به علاقه خود، می تواند تا هر تعداد کلاس آموزشی را ثبت نام کند. 
کارشناس قرآنی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه برگزاری این کلاس ها را ضمن در نظر گرفتن امتیازاتی برای شرکت کنندگان، به عنوان عامل کمکی به  دانشجویان برای شرکت  در بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت عنوان کرد و خواستار شرکت حداکثری دانشجویان دانشگاه در این کلاسها شد.
کارشناس قرآنی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه افزود: حفظ مبتنی بر ترجمه و مفاهیم و تفسیر قرآن، تفسیر قرآن(تفسیر موضوعات اخلاق در قرآن)، تجوید(بحث مخارج و صفات واحکام حروف)، کرسی های پاسخگویی به سوالات دانشجویان و شبهات دینی به همراه بازخوانی کتب دینی به ویژه آثار شهید مطهری و مباحثه در خصوص کتب دینی از موضوعات این کلاس ها هستند. 
شایان ذکر است؛ مهلت ثبت نام دوره آموزشی قرآن و عترت دانشگاه تا ۲۵ مهر ماه بوده و دانشجویان علاقه مند می توانند جهت ثبت نام به ساختمان مدیریت فرهنگی ،کارشناسی امور قرآنی دانشگاه مراجعه کنند. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.