یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۶

دیدار دانشجویان ومسوولین دانشگاه با نماینده ولی فقیه وامام جمعه زنجان

دیداربا امام جمعه

آیت الله خاتمی نماینده ولی فقیه وامام جمعه زنجان دردیدار صمیمانه خودبادانشجویان ومسوولین دانشگاه علوم پزشکی اظهارکرد:یکی از بارزترین وزیباترین ویژگی دانشگاه علوم پزشکی زنجان این است که گروه ها وتشکل ها همدیگر را باوجود اختلاف سلیقه وعقاید متفاوت تحمل می کنند ودوستانه درکنارهمدیگر فعالیت دارند.

به گزارش مفدازنجان، آیت الله خاتمی نماینده ولی فقیه وامام جمعه زنجان دردیدار صمیمانه خودبادانشجویان ومسوولین دانشگاه علوم پزشکی اظهارکرد:یکی از بارزترین وزیباترین ویژگی دانشگاه علوم پزشکی زنجان این است که گروه ها وتشکل هامختلفی وجود دارد ودوستانه درکنارهمدیگر فعالیت دارند.وی دراین دیدار خطاب به جوانان گفت:ما بایدگام به گام با روحیه مطالبه گری وآرمانگرایی برای حل مشکلات اهتمام بورزیم.آیت الله خاتمی ادامه داد:آینده مملکت دردستان شماست ،اگر آینده زیباتروبهتری می خواهید باید تلاش واهتمام داشته باشید این مملکت باید با دستان شما آبادواداره شود.مسوولیت شما سنگین تراست. باید از افراط در سیاسی کاری بپرهیزیدودرعین حال نباید بی تفاوت باشید.دانشجوباید دو ویژگی مهم داشته باشد یکی استقلال ودیگری استکبارستیزی ،رابطه ما باآمریکا آشتی ناپذیراست مگراینکه یکی از طرفین- ما یا آمریکا- ازآرمان خود دست برداردکه امری محال است.وی در خصوص مدیریت دانشگاه گفت:دکترقزلباش هم ،مجموعه خودرا خوب می شناسد وهم انگیزه خدمت را دارامی باشد.

دکتر پرویز قزلباش رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان ضمن قدردانی از امام جمعه زنجان به جهت فرصت ایجاد شده برای دیدار کانون‌ها و تشکل‌های دانشجویی دانشگاه، به قدمت ۳۰ ساله دانشگاه اشاره و اظهار کرد: دانشگاه با داشتن ۹ دانشکده و ۶۴ رشته‌ نزدیک به ۴ هزار دانشجو و ۳۶۲ اعضای علمی دارد.
وی توجه به بخش دانشجویی و علمی را حائز اهمیت دانست و ابراز کرد: خوشبختانه در سال‌های اخیر مشارکت دانشجویان در تصمیم‌گیرهای حوزه دانشجویی به طور چشمگیری افزایش یافته است.
*** جحت الاسلام والمسلمین حاج‌آقا محرم‌علی شیرمحمدی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ضمن تشکر از امام جمعه محبوب زنجان به خاطر فرصتی که برای دیدار صمیمانه در اختیار دانشگاهیان قرار دادند، افزود: رئیس دانشگاه، خود، پرورده و فرزند انقلاب است و برای رشد فکری جامعه دانشگاهی نگاه ویژه‌ای دارد.
حاج‌آقا شیرمحمدی افزود: دانشگاه علوم پزشکی زنجان در بین دیگر دانشگاه‌های کشور، شاخصه‌ای دارد و آن بالا بودن آستانه تحمل با داشتن سلایق و تفکرات مختلف و همچنین ضریب تفکر و تعقل است که به تبع آن انجمن‌ها و تشکل‌های دانشجویی رشد کرده و در صحنه حضور دارند.
وی تصریح کرد: تفکرات مختلف در دانشگاه جریان‌سازی می‌کند و فرصت فعالیت فکری، فرهنگی و سیاسی ایجاد می‌کند و در این شرایط، دانشجویان این را درک کرده‌اند که با روح و تعامل بلند باهم مشارکت کنند.
جحت الاسلام شیرمحمدی از آیت‌الله خاتمی به عنوان بزرگترین حامی و راهنمای دانشگاه نام برد و اظهار امیدواری کرد که دانشگاه در همیشه ایام از رهنمودها و هدایت‌گری‌های ایشان بهره ببرد.

 

دراین دیدار دبیران ومسولین انجمن ها،کانون ها ،بسیج دانشجویی ،نشریات دانشجویی ودیگرتشکل ها از حوزه فعالیت خود گزارش مختصری ارئه نمودند ودرخصوص مشکلات ومسائل حوزه فعالیت خود،مطالب ونظرات خود را بیان کردند .از جمله مسائل مشترک مطرح شده کمبود فضای فیزیکی وکمبودبودجه دراه اجرای برنامه های تشکل ها بود.این دیداردوساعته درساعت ۱۷و۲۰دقیقه پایان یافت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.