یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۶

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خواستار شد:

وزارت بهداشت بهره‌گیری از ظرفیت اسلام در طب را مدیریت کند

طب سنتی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به سوء‌استفاده از آیات و روایات در طب تأکید کرد: آیین‌نامه‌های وزارت بهداشت، می‌تواند به برخورد با این سوء‌استفاده‌ها و مدیریت بهره‌گیری از ظرفیت اسلام و طب بپردازد.

به گزارش مفدا، رسول خضری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با ایکنا با اشاره به نحوه برخورد مجلس شورای اسلامی در رابطه با سوء استفاده از آیات و روایات اسلامی در پزشکی به ویژه طب سنتی اظهار کرد: در این رابطه ما هیچگونه خلأ قانونی نداریم، اتفاقا قانون وجود داشته و در این رابطه نیز شفاف و گویا است.

وی افزود: وزارت بهداشت آیین‌نامه‌های گوناگونی دارد که می‌تواند از طریق آن‌ها با افرادی که به سوء استفاده از این آیات و روایات می‌پردازند برخورد کرده و خود نحوه بهره‌گیری از ظرفیت بزرگ اسلام در پزشکی را مدیریت کند.

خضری با اشاره به افرادی که مسائل طب مدرن و بهداشت عمومی را به عوامل بیگانه ارتباط می‌دهند اظهار کرد: اینکه ما بهداشت و درمان را به صهیونیسم ارتباط داده صرفا موجب شائبه و تشویش اذهان عمومی می‌شویم قطعا باید جلوی این مسائل گرفته شده و با عوامل این شایعات برخوردهای قانونی شود.

وی یادآور شد: ما در کشوری هستیم که همه‌گیری بسیاری از بیماری‌های خطرناک مانند سل، آبله و بیماری‌های فوق العاده کشنده از بین رفته و در حال حاضر ما از آن‌ها مصون هستیم، به دلیل موفقیت در انجام واکسیناسیون بوده است.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: واکسیناسیون بخشی از پیشگیری است که ۹۹ درصد حوزه بهداشت و درمان به این موارد باز می‌گردد نسبت آن با دین مبین اسلام کاملا روشن بوده، قرآن و عترت هم آن را تأیید می‌کند.

خضری افزود: سیاست‌ها و برنامه‌های سلامت منطبق با اسناد بالا دستی، چون سیاست‌های کلی سلامت، قانون ششم توسعه و قوانین مجلس است که این قوانین نیز خود بر اساس قوانین شرع و قرآن تدوین شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.