یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۹

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه:

زمینه فعالیت بیشتر بانوان در قالب زن مسلمان ارزشی فراهم شود

اداره مشاوره

مراسم گرامیداشت روز دانشجو با حضور پرشور دانشجویان، اساتید، کارکنان و مسئولان ارشد دانشگاه در مرکز همایش‌های دانشگاه برگزارشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا در همدان، معاون فرهنگی دانشگاه در این جلسه تلاش برای فراهم شدن زمینه فعالیت بانوان در بخشهای مختلف به عنوان زن مسلمان ارزشی را خواستار شد.

دکتر سیماسادات لاری این مراسم را متعلق به دانشجویان و آنان را میزبان اصلی برنامه دانست و با اشاره به اهمیت بهبود وضعیت خوابگاههای دانشجویی، گفت: تامین تجهیزات ورزشی و هتلینگ اتاق‌ها در خوابگاه از اقدامات شاخص دیگر معاونت فرهنگی دانشجویی است و مسوولان دانشگاه همت خود را گذاشتند تا این نواقص را برطرف کنند.

وی با بیان اینکه دانشجو موثرترین عنصر آگاه‌ساز جامعه است، اظهار کرد: موثر بودن دانشجو باید همراه با گام بر داشتن در مسیر عقلانیت محقق شود.

معاون فرهنگی دانشگاه با اشاره به اینکه دانشجو باید حقوق خود را شناخته و مطالبه‌گر باشد، افزود: برای اینکه دانشجو حقوق خود را بشناسد و مطالبه‌گری کند باید مسوولان به جوانان اعتماد کنند که اعتماد به جوانان نیز خود هزینه دارد.

وی بیان کرد: دانشگاه محل آزمون و خطاست اما اگر بیرون از دانشگاه نیز خطایی ایجاد شود هیچ یک از ما خود را نمی‌بخشیم.

دکتر لاری با بیان اینکه دختران بیش از 60 درصد دانشگاه علوم پزشکی همدان را تشکیل می‌دهند، گفت: همانطور که رئیس دانشگاه علوم پزشکی نشان دادند در پست‌های حساس از بانوان حمایت می‌کنند، از شما می‌خواهم که دانشگاه را فرصت منتغمی شمرده و زمینه را برای ورود به جامعه در عرصه‌های نختلف فرهنگی، هنری، اجتماعی در قالب زن مسلمان ارزشی ایجاد کنید تا در آینده مدیر توانمندی در اجتماع باشید.

وی با تأکید بر اینکه تمام تلاش دانشگاه برای ایجاد مسائل فرهنگی و رفاهی است، بیان کرد: با توجه به اینکه برخی خوابگاه‌های دانشجویی شرایطی در شأن دانشجویان ندارند، مسوولان دانشگاه همت خود را گذاشتند تا این نواقص را برطرف کنند.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه از اختصاص اینترنت رایگان همزمان با روز دانشجو در خوابگاه‌ها خبر داد و گفت: در این هفته خوابگاه‌ها به وسایل ورزشی تجهیز می‌شوند هرچند دو خوابگاه فضای ورزشی ندارد که به زودی آنها نیز تجهیز می‌شوند.

وی از اختصاص 90 تخته فرش به خوابگاه‌ها و تغییرات چشمگیر در سلف سرویس خبر داد و افزود: دانشجویان سعی کنند در جشنواره‌های فرهنگی فعالیت‌های گسترده داشته باشند زیرا نمود فعالیت‌های دانشجویی حضور در جشنواره‌هاست.

دکتر لاری با ابراز همدردی با افرادیکه خانواده خود را از دست دادند از شور و شعور دانشجویان برای تشکیل کانون جهادی قدردانی کرد و ابراز امیدواری کرد که با هدفمندشدن فعالیت‌ها و حمایت مسوولان این اقدامات ادامه یابد.

وی اظهار کرد: دانشجو موثرترین عنصرآگاه‌ساز جامعه است و باید در فضای عقلانیت گام بردارند و برای ایجاد این فضا و شناخت حقوق دانشجو و مطالبه‌گری و پرسشگری مسوولان و اساتید باید به آنان اعتماد کنند و فضایی فراهم شود که همه اندیشه‌ها و تفکرات ظهور یابد.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه با اشاره به گذشت دو ماه و نیم از پذیرش مسئولیت به عنوان معاون فرهنگی دانشجویی خاطرنشان کرد که پیمان می‌بندیم مثل همیشه به جوانان اعتماد کنیم و مطمئنیم که سرمایه‌ای به دست می آوریم که همانا اعتماد متقابل دانشجو است.

وی از شورای فرهنگی و رییس دانشگاه و دیگر مسوولان برای توجه به امور فرهنگی دانشجویی تشکر کرد و گفت: با تلاشهای انجام شده فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه روند کوتاهتری را طی می‌کند و شاهد فعالیت چشمگیر و افزایش کمی و کیفی برنامه‌های فرهنگی در دانشگاه هستیم./

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.