یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۸

به همت انجمن اسلامی پیرو خط امام(ره);

برگزاری مراسم"جنبش های دانشجویی،باید ها و نباید ها"به مناسبت بزرگداشت روز دانشجو

روز دانشجو زاهدان

جنبش های دانشجویی فرصت های خوبی برای پیدا شدن ایدئولوژی های جدید در عرصه سیاست هستند، ازگذشته نقش دانشجویان در سیاست مشهود بوده و نمی توان این قشر را جدای سیاست دانست، قلب تپنده جامعه دانشگاه است و قلب تپنده دانشگاه دانشجو است، خشکیده شدن اندیشه فرصت پیشرفت را می گیرد و خیانت است.

به گزارش زاهدان مفدا_ این مراسم ساعت۱۸:۳۰، شنبه ۱۸ آذرماه با حضور مسئولین در سالن همایش های پردیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برگزار شد.
در این مراسم پس از تلاوت قرآن کریم و پخش سرود ملی جمهور اسلامی ایران علیرضا گنجعلی معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه با اشاره به فواید این جلسات در جهت رشد، یادگیری و ارتقا دانش فرهنگی گفت: علم پایان ندارد، بهتر است به جای واژه فارغ التحصیلی از واژه دانش اموختگی استفاده کنیم، دانشجویان باید در جهت افزایش سطح دانش خود عمل کنند.
پس از صحبت های ایشان عدنان جنگی زهی دبیر انجمن پیرو خط امام (ره) پس از عرض خیر مقدم خدمت مهمانان با اشاره به سخن حضرت امام خمینی(ره) «اگر دانشگاه از دست برود همه چیزمان از دست می رود» و سخن رهبر فرزانه «دلم می خواهد جوانان دانشجو روی ریزترین مسائل سیاسی دنیا فکر کنند و تحلیل کنند» گفت: جنبش های دانشجویی فرصت های خوبی برای پیدا شدن ایدئولوژی های جدید در عرصه سیاست هستند، ازگذشته نقش دانشجویان در سیاست مشهود بوده و نمی توان این قشر را جدای سیاست دانست، قلب تپنده جامعه دانشگاه است و قلب تپنده دانشگاه دانشجو است، خشکیده شدن اندیشه فرصت پیشرفت را می گیرد و خیانت است.
وی در ادامه ضمن تبریک هفته وحدت گفت:اقدام ننگین اخیر رژیم صهیونیستی را محکوم میکنم و به آقای ترامپ اعلام میکنم که ما اسرائیل را کشوری جداگانه حساب نمیکنیم که برایش پایتخت قائل باشیم و امیدواریم همانگونه که اکنون مسلمانان در مکه و مدینه نماز برگزار می کنند روزی در قدس شریف این اتفاق رخ دهد.
پس از گفته های ایشان شهریار حسین بر رییس حزب اعتماد ملی، مهمان برنامه با اشاره به شعری از مهدی اخوان ثالث و کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ و حوادث ۱۶ آذر ١٣٣٢ گفت: انجمن های اسلامی مهم ترین نماد جنبش های دانشجویی هستند، دانشجو طبعا تفکر سیاسی دارد و باید مبنایی عمل کند، اگر اصلاح طلب یا اصولگرا است باید اساس فکری داشته باشد و با تفکر سیاسی خود به گونه ای عمل کند که در جهت پیشرفت جامعه باشد.
وی افزود:در سال های گذشته مهم ترین مشکل جنبش دانشجویی عدم استفاده از تجربیات گذشته بوده است و باید سعی شود این مشکل برطرف شود و دانشجویان ادامه دهنده این راه باشند.
این برنامه پس از ارائه نظرات موافق و مخالف توسط دانشجویان و پرسش و پاسخ خاتمه یافت.
خبرنگار زاهدان مفدا:فائزه آئینه نگینی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.