یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۵

خوانندگان کتاب‌های الکترونیکی کدام دستگاه را برای مطالعه ترجیح می‌دهند؟

ای بووک

در نظرسنجی که از کاربران دستگاه‌های کتابخوان انجام گرفته مشخص شده که بیشتر خوانندگان کتاب‌های الکترونیکی استفاده از E-reader را به تبلت و تلفن همراه ترجیح می‌دهند.

به گزارش مفدا، به نقل از ایبنا، در دنیای امروزی همزمان با رشد و توسعه تکنولوژی صنعت چاپ نیز دچار تحول شده است و دیگر خواندن کتاب با تلفن همراه یا کتابخوان الکترونیکی امری شگفت‌انگیز محسوب نمی‌شود.

هر سال آمار فروش دستگاه‌های کتابخوان دیجیتال و انتشار کتاب‌های الکترونیک افزایش پیدا می‌کند و روز به روز به طرفداران این کتاب‌ها افزوده می‌شود. سایت گودایریدر در آخرین نظرسنجی خود، خبر از افزایش آمار کتابخوانان الکترونیک می‌دهد.
 
نتایج این نظرسنجی که بیش از سه هزار کتابخوان الکترونیکی در آن مشارکت کردند،بسیار جالب است. برای مثال 1852 نفر از کتابخوان‌های الکترونیکی ترجیح می‌دهند کتاب‌ها را سیاه و سفید مطالعه کنند و  446 نفر نیز اعلام کردند که از تبلت‌های معمولی برای خواندن کتاب الکترونیک استفاده می‌کنند.

کاربران تبلت دلیل انتخاب این دستگاه‌ها و ترجیح آن به کتابخوان‌های الکترونیک (ebook reader) را رنگی بودن صفحات تبلت و مشاهده فایل‌های غیر از فرمت‌ کتاب‌های الکترونیک عنوان کرده‌اند.

به نقل از گودایریدر، کاربران گوشی‌های تلفن همراه نیز در مقام بعدی قرار دارند. 391 نفر از شرکت‌کنندگان نظرسنجی از تلفن‌های همراه خود برای کتاب خواندن استفاده می‌کنند. 200 نفر دستگاه‌های کامپیوتر شخصی و 157 از شرکت‌کنندگان نیز تکنولوژی‌های دیگر مثل کروم بوکس (Chromebooks) را ترجیح دادند. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.