یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۳

به مناسبت روز ملی دانشجو:

مولاوردی و مطهری به دانشگاه علوم پزشکی شیراز می‌ آیند/ برگزاری کرسی آزاد اندیشی با موضوع جنبش دانشجویی

دکتر کوروش عزیزی

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد: به مناسبت روز دانشجو علی مطهری نماینده مجلس و شهیندخت مولاوری دستیار رئیس جمهور در در امور حقوق شهروندی و دکتر بهرام پارسایی سخنگوی فراکسیون امید مجلس به دعوت انجمن اسلامی امید دانشگاه به ایراد سخنرانی و پرسش و پاسخ با دانشجویان خواهند پرداخت. طبق اعلام وی کرسی آزاد اندیشی با موضوع جنبش دانشجویی و سخنرانی زاهدی وزیر علوم دولت نهم نیز به مناسبت روز دانشجو در این دانشگاه برگزار شده است.

دکتر کورش عزیزی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در گفتگو با مفدا به تشریح برنامه‌های این دانشگاه به مناسبت روز دانشجو پرداخت. وی با تبریک این روز به همه دانشجویان گفت: امیدوارم جنبش دانشجویی که از سال ۳۲ با شهادت سه دانشجوی بزرگ دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه تهران آغاز شد با قدرت، مطالبه‌گری، حق‌طلبی  و حق‌گویی دانشجویان امروزی ادامه داشته باشد.

عزیزی در ادامه خاطر نشان کرد: در دانشگاه علوم پزشکی شیراز هم به روال هر ساله برنامه‌های متعددی با رنگ و بوی سیاسی در حال برگزاری است. امروز دانشگاه ما میزبان کلیه دانشگاه‌های استان فارس در مراسم بزرگداشت روز دانشجو بود که با حضور دانشجویانی از دانشگاه‌های مختلف، مسئولان دانشگاه‌ها، مسئولان استان، استاندار و معاونین وی برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه این مراسم با حضور حدود ۱۰۰۰ دانشجو برگزار شد، گفت: در برنامه امروز ۱۱ نماینده از تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های مختلف استان فارس صحبت کردند؛ انجمن اسلامی امید دانشگاه علوم پزشکی شیراز، جامعه اسلامی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز، انجمن فرهنگ و سیاست دانشگاه شیراز، انجمن امید ایران دانشگاه آزاد شیراز، انجمن اسلامی مستقل دانشگاه صنعتی شیراز، نماینده دانشگاه جامع علمی کاربردی، نماینده دانشگاه فرهنگیان استان، نماینده دانشگاه فنی و حرفه‌ای و نماینده دانشگاه پیام نور از جمله این سخنرانان دانشجویی بودند که در حضور استاندار و دیگر مسئولان به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند. سرپرستان و روسای دانشگاه شیراز و دانشگاه علوم پزشکی شیراز دو سخنران دیگر این برنامه بودند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه اظهار داشت: بسیج دانشجویی دانشگاه نیز شب گذشته برنامه‌ای به مناسبت روز دانشجو با حضور دکتر محمدمهدی زاهدی وزیر علوم دولت نهم برگزار کرد که با استقبال خوبی از سوی دانشجویان روبرو شد.

عزیزی همچنین درباره برنامه انجمن اسلامی امید دانشگاه برای روز دانشجو خبر داد: روز بیستم آذر ماه برنامه‌ای از سوی انجمن اسلامی امید دانشگاه با حضور علی مطهری نماینده مجلس برگزار خواهد شد. این انجمن همچنین روز گذشته کرسی آزاداندیشی با موضوع جنبش دانشجویی، مطالبات دانشجویی و انتظاراتی که از این جنبش می‌رود با حضور تعداد قابل توجهی از دانشجویان برگزار کرد.

وی در ادامه با اعلام خبر حضور شهیندخت مولاوری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، گفت: روز شنبه ۱۸ آذرماه دکتر مولاوردی دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی به همراه دکتر بهرام پارسایی سخنگوی فراکسیون امید مجلس و نماینده مردم شیراز به دعوت از انجمن اسلامی امید دانشگاه به ایراد سخنرانی و پرسش و پاسخ با دانشجویان خواهند پرداخت.

معاون دانشگاه در پایان اعلام کرد: امشب سه شنبه ۱۴ آذرماه نیز نشست صمیمی رئیس دانشگاه، معاون فرهنگی و مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با فعالان فرهنگی و تشکل‌های سیاسی دانشگاه در سالن رازی مجموعه ولایت دانشگاه برگزار می‌شود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.