یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۷

در دیدار با مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی قم مطرح شد/لزوم معرفی مطالبات دانشگاه علوم پزشکی قم با مشارکت کمیته دانشجویی مفدا

نهاد

اعضای کمیته دانشجویی مفدا دانشگاه علوم پزشکی قم ظهر امروز با حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد طاهری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه دیدار کردند.


به گزارش مفدا قم، اعضای کمیته دانشجویی مفدا دانشگاه علوم پزشکی قم ظهر روز شنبه هیجدهم آذرماه با حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد طاهری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه، دیدار و گفت‌و گو کردند.

در ابتدای این دیدار مسعود بابایی مسئول پایگاه اطلاع‌رسانی مفدا قم با بیان اینکه پایگاه اطلاع‌رسانی مفدا از پنجم مردادماه سال گذشته با رویکرد جدید فعالیت خود را در حوزه رسانه‌ای کشور  آغاز کرده است، اظهار کرد: اکنون در 64 دانشگاه علوم پزشکی کشور رویدادها و اخبار فرهنگی توسط این پایگاه انعکاس داده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تا کنون برای ایجاد ارتباط دانشجویان با پایگاه اطلاع‌رسانی مفدا کارهای گسترده‌ای دنبال شده است، اضافه کرد: هر چند به عنوان یک رسانه جدید نباید انتظارات گسترده‌ای از مفدا داشته باشیم و همچنان تا رسیدن به نقطه هدف فاصله داریم اما اکنون در این کمیته دانشجویی به دنبال کارهای پژوهشی هستیم تا میزان تاثیرگذاری مفدا در میان دانشجویان را مورد بررسی قرار دهیم.

بابایی از انتشار خبرنامه مفدا یاد کرد و گفت: درخواست فعالیت نشر را از کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه علوم پزشکی دریافت و طی سه ماه اخیر دو شماره را منتشر کردیم و اکنون در حال ویرایش سومین شماره هستیم که در هفته جاری منتشر می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه برای تولید محتوای متناسب با ذائقه دانشجویان تلاش‌های لازم دنبال می‌شود، تصریح کرد: به دنبال توسعه فعالیت‌های مفدا هستیم که در این راستا باید امکانات و زیرساخت‌هایی را فراهم سازیم.

بابایی با بیان اینکه کمیته دانشجویی مفدا از تیرماه امسال فعالیت خود را آغاز کرده است، تصریح کرد: المپیاد ورزشی دانشجویان دختر، جشنواره ملی فیلم سلامت، اردوی آموزشی آبعلی، مراسمات روز دانشجو و بازدید دکتر فراهانی معاون فرهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برخی از برنامه‌های برجسته‌ای است که توسط کمیته دانشجویی مفدا پوشش داده شده است.

همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد طاهری مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به اینکه امروزه رسانه حرف نخست دنیا را در عرصه‌های مختلف می‌زند، تصریح کرد: رسانه حوزه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی را مورد تاثیر قرار می‌دهد.

وی با تاکید بر اینکه نباید نسبت به ظرفیت‌های رسانه بی‌توجه باشیم، اضافه کرد: هر چند تا کنون در حوزه رسانه در سطح کشور نسبت به دنیا عقب هستیم اما باید برای جبران کاستی‌ها گام‌های مورد نیاز را برداریم، اینکه در دانشگاه‌ها و جمع‌های دانشجویی به موضوع رسانه توجه می‌شود قابل تقدیر است.

طاهری خاطرنشان کرد: باید از رویکردهای اصلی رسانه مفدا تعریف‌های لازم ارائه شود چرا که رسانه دانشجویی ویژگی‌های مشخصی دارد و باید به این ویژگی‌ها توجه داشته باشیم، با استفاده از بستر رسانه‌ای مفدا باید به دنبال معرفی الگوهای جذاب و موفق باشیم و ارائه آموزش‌های خاص به دانشجویان را دنبال کنیم.

وی با بیان اینکه پایگاه اطلاع‌رسانی مفدا باید از مجموعه‌ها و تشکل‌های مختلف دانشجویی خبرنگار داشته باشد، تصریح کرد: با تحقق این امر می‌توان به صورت جامع اخبار دانشگاه را پوشش داد و به این نقطه رسید که دانشجویان مفدا را از خودشان بدانند.

لزوم برگزاری کلاس‌های آموزش خبرنگاری ویژه اعضای کمیته مفدا

حجت الاسلام طاهری با اشاره به اینکه استفاده از نظرات و پیشنهادات دانشجویان مختلف در کمیته دانشجویی مفدا باید مورد توجه قرار گیرد، اظهار کرد: باید کلاس‌های آموزشی با حضور اساتید برجسته برای تربیت دانشجویان توانمند در عرصه خبر برگزار شود تا بتوانیم به کیفیت مطلوب برسیم.

وی ادامه داد: از نظر امکاناتی و زیرساختی در دانشگاه علوم پزشکی قم نسبت به دیگر دانشگاه‌ها فاصله بسیاری داریم اما باید به این موضوع توجه کنیم که این دانشگاه به علت ویژگی‌ها و جایگاه شهر قم مورد توجه است.

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی قم از برگزاری برنامه‌های ملی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در شهر قم یاد کرد و گفت: با معرفی درست مطالبات خود در حوزه رسانه می‌توانیم به تحقق مطالبات و در نتیجه افزایش امکانات و ظرفیت‌های دانشگاه علوم پزشکی قم برسیم.

وی با تاکید بر اینکه مفدا باید در حوزه‌های پژوهش و آموزش نیز فعالیت‌های مورد نیاز را دنبال کند، تصریح کرد: معرفی برترین‌های آموزش و پژوهش می‌تواند در افزایش انگیزه دانشجویان تاثیرگذار باشد.

طاهری با اشاره به اینکه تشکل‌ها و مجموعه‌های دانشجویی برای فعالیت‌های متمرکز خود نیازمند مکان مشخصی هستند، عنوان کرد: امیدواریم بعد از تکمیل مسجد دانشگاه علوم پزشکی بتوانیم مشکل فضای مورد نیاز کمیته دانشجویی مفدا را رفع کنیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.