سه‌شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۳

در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان؛

همه تشکل‌های دانشجویی در برگزاری مراسم روز دانشجو مشارکت می‌کنند

علیرضا گنجعلی معاون زاهدان

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با تشریح برنامه این دانشگاه برای گرامیداشت روز دانشجو، گفت: همه تشکل‌های دانشجویی اعم از بسیج، انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام، انجمن اسلامی دانشجویان مستقل و کانون‌های دانشجویی در برگزاری مراسم روز دانشجو با یکدیگر مشارکت می‌کنند.

علی‌رضا گنج‌علی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در گفتگو با مفدا به تشریح برنامه‌های این دانشگاه به مناسبت روز دانشجو پرداخت و گفت: روز دانشجو متعلق به همه دانشجویان است و تنها مربوط به یک نفر یا یک عده خاص نیست بنابراین همه اقشار دانشجویی با هر نوع فکر و سلیقه‌ای باید بتوانند در مراسم این روز سهیم شوند.

وی در ادامه افزود: ما در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تلاش بسیار و برنامه‌ریزی زیاد و دقیقی داشتیم تا بتوانیم برنامه‌ای اجرا کنیم که هم در خور این روز باشد و هم دانشجویان بیشتری با گرایش‌های مختلف بتوانند در اجرای آن سهیم باشند. از قبل جلسات مختلفی با تشکل‌های اسلامی دانشگاه برگزار کردیم و آنها را به مشارکت در برگزاری برنامه ترغیب کردیم.

گنج‌علی با تاکید بر این نکته که دانشجو چشم بیدار جامعه است، خاطر نشان کرد: این چشم بیدار نباید بسته شود و باید امید و انگیزه داشته باشد. سیاست معاونت فرهنگی و دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تقریب افکار مختلف دانشجویی است؛ ما به دنبال این هستیم که علیرغم اختلاف نظر و اختلاف سلیقه‌هایی که وجود دارد، دانشجویان به هم نزدیک شوند چرا که همه یک هدف واحد دارند و تنها مدل‌های رسیدن به هدف فرق دارد. خوشبختانه  دانشجویان ما این موضوع را به خوبی درک کرده و پذیرفته‌اند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اضافه کرد: ما به دنبال واگذار کردن کارها به خود دانشجویان هستیم و در همین راستا از دانشجویان فعال تشکل‌ها و کانون‌ها درخواست کردیم که با یکدیگر برای برگزاری مراسم روز دانشجو همکاری و هماهنگی کنند. در همین راستا جلسه مشترکی با حضور کانون‌ها و تشکل‌ها برگزار و قرار بر این شد که با رای گیری تصمیم بگیرند که کدام تشکل مسئولیت اجرای این مراسم عهده دار شود.

وی با ذکر این نکته که به انتخاب خود دانشجویان، مراسم با محوریت بسیج دانشجویی دانشگاه برگزار می‌شود، اظهار داشت: انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام و انجمن اسلامی مستقل و جامعه اسلامی نیز هر کدام به نوعی در برگزاری مراسم مشارکت خواهند کرد. در نهایت در آن جلسه با نظر خود دانشجویان قرار بر این شد که دانشجویان کانون نمایش استندآپ کمدی اجرا کنند و سخنران مراسم هم از طرف دانشجویان عضو انجمن اسلامی پیرو خط امام دعوت شود.

گنج‌علی با اشاره به اینکه مراسم بزرگداشت روز دانشجو شنبه 18 آذرماه برگزار می‌شود، گفت: اجرای موسیقی سنتی این مراسم نیز با هماهنگی دانشجویان کانون قلم انجام می‌شود و کمیته دانشجویی مفدا نیز مسئولیت پوشش خبری و تصویری برنامه را به عهده دارد. کمیته برگزاری مراسم که متشکل از خود دانشجویان است، از دانشجویان مستعد در زمینه‌های قرائت قرآن، مجری‌گری، عکاسی و نویسندگی برای همکاری و مشارکت در اجرای این مراسم دعوت می‌کنند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در پایان با اشاره به اهمیت مشارکت حداکثری دانشجوی در برنامه‌های  دانشجویی خاطر نشان کرد: تاکید ما بر این است که صفر تا 100 مراسم توسط خود دانشجویان اجرا شود و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده همه امور به غیر از آشپزی برای تهیه شام، به عهده خود دانشجویان خواهد بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.