یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۴

نشست هم اندیشی دبیرخانه جشنواره فرهنگی با نمایندگان دانشگاههای مختلف کاشان برگزار شد

نشست هم انديشي جشنواره كاشان

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کاشان در نشست هم اندیشی دبیرخانه جشنواره فرهنگی با نمایندگان دانشگاههای مختلف کاشان هدف جشنواره سیمرغ را ارتقای فرهنگ سلامت در کشور بیان کرد.

به گزارش مفدا کاشان، حمید رضا گیلاسی ظهر امروز( شنبه) ۱۸ آذر ۹۶ در نشست سفیران و فعالین فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کاشان و سایر دانشگاه های شهر کاشان ضمن تبریک میلاد رسول اکرم ( صلی اله ) و روز دانشجو ،اظهار داشت: یکی از دلایلی که این جشنواره هر سال برگزار می‌شود، استفاده از توانمندی دانشجویان برای ارتقای فرهنگ سلامت است.
وی افزود: تاکید بسیاری بر استفاده از هنر برای انتقال مفاهیم سلامت وجود دارد چراکه تاثیر هنر در انتقال مفاهیم بر کسی پوشیده نیست.


معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کاشان تصریح کرد: در جشنواره سیمرغ تلاش شده است با بهره‌گیری از تمام توان دانشجویان کل کشور و وکارمندان وزارت بهداشت برای ارتقای فرهنگ سلامت و ترویج هنر استفاده شود و هرساله هزینه زیادی برای افزایش کیفیت این جشنواره انجام می‌شود تا بتوانیم فرهنگ سلامت را در کشور بهبود بخشیم .


وی با اشاره به اهداف جشنواره سیمرغ خاطرنشان کرد: دانشجویانی که وارد رشته‌های علوم پزشکی شده‌اند ، توانمندی‌های دیگری هم  در حوزه‌های مختلفی دارند که در جشنواره سیمرغ به دنبال شکوفایی این استعدادها هستیم؛ شکوفایی استعدادهای مختلف افراد کمک به تقویت شخصیت فرد و تقویت سایر توانمندی‌های او می‌کند.


گیلاسی اضافه کرد: وزارت بهداشت در نظر دارد دانشجویان و کارمندانش تک بعدی نباشند و بتوانند در همه زمینه‌ها فعالیت داشته‌باشند.
وی با اشاره به گستردگی حیطه‌های جشنواره سیمرغ عنوان داشت: معاونت فرهنگی دانشجویی به تنهایی نمی‌تواند این پروژه بزرگ را هدایت‌کند، پس از همه دانشگاه‌ها و کارمندان درخواست کرده تا با همکاری و همیاری یکدیگر این رخداد بزرگ فرهنگی را برگزار کنند. 


معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کاشان تاکید کرد: منطقه کاشان منطقه‌ای است که فرهنگ باستانی و غنی  دارد و با پتانسیل بالای خود، زمینه بسیار خوبی برای معرفی این فرهنگ به مردم ایران و کشورهای دیگر دارد؛ اگر مشارکت خوبی انجام شود، می‌توان از جشنواره سیمرغ برای معرفی فرهنگ کاشان بهره خوبی برد . 
 

در ادامه طیبه اله وردیان مسوول دبیرخانه دانشگاهی، دانشگاه علوم پزشکی کاشان ضمن معرفی برگزیدگان دانشگاه در هشتمین جشنواره فرهنگی،‌ حضور سفیران دانشجویی نهمین جشنواره فرهنگی موسوم به سیمرغ در دانشگاههای کاشان و آران و بیدگل، برگزار کارگاههای مختلف فرهنگی از جمله طراحی ،‌نقاشی ، اینفو گرافی،‌خوشنویسی ،‌تئاتر و گویندگی و اجرا ،‌استندآپ کمدی و کارگاه ادبی با حضور اساتید مجرب ،‌انجام تبلیغات محیطی و مجازی را با عنوان  چکیده ایی از فعالیت دبیرخانه دانشگاهی نهمین جشنواره فرهنگی اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاههای علوم پزشکی کشور را ارائه داد.

هم اندیشی دبیرخانه دانشگاهی، دانشگاه علوم پزشکی کاشان با  مدیران، کارشناسان و رابطان فرهنگی دانشگاههای کاشان و آران و بیدگل امروز شنبه ۱۸ آذر ۹۶ از ساعت ۱۲:۳۰ در سالن طبیب دانشکده پزشکی برگزار شد

خبرنگار: حمیدضا ابراهیمی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.