یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۲

مدیر مسئول نشریه صوتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان:

"مکطب‌خانه"یک مکتب است

سلیمی/لرستان

وحید سلیمی از دانشجویان فعال فرهنگی و مدیر مسئول نشریه صوتی "رادیو مکطب‌خانه": "مکطب‌خانه" نگاهی انتقادی و البته در بستر طنز به مسائل دانشجویی و اتفاقات مهم اجتماعی و فرهنگی در سطح کشور دارد.

وحید سلیمی از دانشجویان فعال فرهنگی و مدیر مسئول نشریه صوتی "رادیو مکطب‌خانه" است، مفدا با وی گفتگویی انجام داده است که در ادامه می‌خوانیم:

مفدا: خودتان را معرفی کنید.

-وحید سلیمی هستم؛ دانشجوی ترم هفتم رشته تغذیه

مفدا: از چه زمانی فعالیت شروع به فعالیت در حوزه نشریات کرده اید؟

-تقریبا از موقعی که خودم رو به عنوان یک دانشجو شناختم، فعالیت نشریاتی رو بصورت جسته و گریخته دنبال می‌کردم؛ تا وقتی که در جشنواره ی نشریات دانشجویی کشوری در مرداد ۹۵ شرکت کردم و همین جشنواره ای که تقریبا با دست خالی درش شرکت کرده بودم، ایجاد انگیزه ای در من برای یک کار تازه در دانشگاه شد.

مفدا: مکطب‌خانه چگونه به ذهنتان رسید و چه نگاهی دارد؟
_ایده ی رادیو مکطب خانه رو برای اولین بار با سردبیر و میکسر کنونی آن، مجتبی صفایی در میان گذاشتم و خوشبختانه بعد از طی مدت اندکی و به لطف کمک ها و صدای دانشجویان هنرمند و صاحب قلم دانشگاه، این کار با استقبال خوب دانشجویان علوم پزشکی لرستان مواجه شد.
_مکطب خانه نگاهی انتقادی و البته در بستر طنز به مسائل دانشجویی، کاستی های دانشگاه، کوتاهی های مسئولین و اتفاقات مهم اجتماعی وفرهنگی در سطح کشور دارد.
_نکته ای که برای بنده و سایر اعضای تیم بسیار جالب توجه و دلگرم کننده بود، دریافت بازخوردهای مختلف از جای جای ایران از جمله همدان، زابل، تبریز، سمنان،تهران و...بود که از قضا لزوما همه ی بازخورد ها از قشر دانشجو نبود.
 

مفدا: انتشار فصل جدید مکطب‌خانه پس از انتشار سه قسمت به چه صورت است؟
فصل جدید رادیو مکطب خانه از آبان امسال و با بهره گیری از استعداد های جدید دانشگاه شروع به کار کرده و به صورت کاملا منظم، دو هفته یک بار در روز پنجشنبه منتشر می‌شود و سعی در پوشش کامل مناسبت ها و اخبار اتفاقات بحث برانگیز و قابل تامل دارد؛ به عنوان مثال در سه شماره ای که از فصل جدید منتشر شده، به اتفاقاتی نظیر شروع سال تحصیلی، فصل پاییز، روز جهانی فلسفه،حادثه ی غمبار زلزله ی کرمانشاه و...پرداخته شده است. نکته ی قابل توجه این است که به زودی یکی از دانشجویان خوش ذوق پزشکی به اسم علیرضا آریایی سمت مدیر مسئولی را به عهده خواهد گرفت که بنده از صمیم قلب برای علیرضا آرزوی موفقیت میکنم.
 

مفدا: موفقیتی هم کسب کرده‌اید؟
_ رادیو مکطب خانه در اولین حضور خود در جشنواره ی سراسری نشریات دانشجویی-موسوم به تیتر۱۰-به جمع ۱۰ نشریه ی برتر حوزه ی نشریات صوتی راه یافت که بنده به عنوان مدیر مسئول، این مهم را ابتدا به مجتبی صفایی به عنوان سردبیر،گوینده و میکسر رادیو مکطب خانه پیشکش کرده و در ادامه این موفقیت را به سایر اعضای خوش ذوق و محترم  تیم رادیو مکطب خانه که با حضور و رفتار خود ثابت کردند که *مکطب خانه یک مکتب است*شادباش عرض می‌کنم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.