سه‌شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۸

به مناسبت روز دانشجو؛

برپایی هشت غرفه برای فعالان دانشجویی/ دو دیپلمات مهمان ویژه مراسم روز دانشجو

روز دانشجو در شهید بهشتی

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تشریح برنامه‌های برگزار شده به مناسبت روز دانشجو در این دانشگاه، از برپایی هشت غرفه در این دانشگاه برای معرفی تشکل‌ها و فعالیت‌های دانشجویی خبر داد.

هدایت الله خیاطیان مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مفدا و با اشاره به برگزاری مراسم روز دانشجو در این دانشگاه گفت: بزرگداشت روز دانشجو  با حضور ۲هزار دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی روز سیزدهم آذرماه و با حضور دکتر آقاجانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و معاونت‌های این دانشگاه برگزار شد، که این مراسم شامل برنامه‌های مختلف و متنوعی بود که توسط تشکل‌های دانشجویی ترتیب داده شده بود.

وی در ادامه گفت: آقایان ناصر نوبری سفیر اسبق ایران در شوروی و حمیدرضا دهقانی رئیس اداره اول خاورمیانه وزارت خارجه از سخنرانان این مراسم بودند که در دو محور دیپلماسی جمهوری اسلامی و وضعیت سیاسی در خاورمیانه سخنرانی کردند. 

خیاطیان خاطرنشان کرد: دعوت از مهمانان با نظر انجمن اسلامی و مشارکت تشکل‌ها و فعالان دانشجو انجام شد، که همگی به جلساتی که برگزار کردند به یک تصمیم گیری واحد رسیدند. 

مدیر تعالی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به فعالیت دو تشکل دانشجویی در این دانشگاه گفت: در حال حاضر دو تشکل دانشجویی شامل تشکل بسیج دانشجویی و انجمن اسلامی دانشجویان در این دانشگاه فعال هستند، البته یک تشکل دیگر به نام دانشجویان عدالت طلب نیز به تازگی مجوز دریافت کرده‌ و تشکل دیگری به نام دانشجویان متحد نیز در حال تصویب اساسنامه هستند که تمامی این تشکل‌ها در برگزاری مراسم روز ۱۶ آذر همکاری داشته‌اند. 

خیاطیان در ادامه بیان داشت: محوریت اصلی برگزاری مراسم روز ۱۶ آذر با تشکل انجمن اسلامی دانشجویان بود که دیگر تشکل‌ها و کانون‌ها دانشجویی نیز با این انجمن همکاری داشتند.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل گستردگی و جامع بودن برنامه‌ای که در روز سیزدهم آذرماه برگزار شد، معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه برنامه مجزایی را برگزار نکرده است و البته به مناسبت روز دانشجو نشریات دانشجویی ویژه نامه‌ای نیز به مناسبت منتشر خواهند کرد.

خیاطیان از برپایی غرفه‌هایی برای معرفی تشکل‌ها و کانون‌های فعال دانشجویی در روز مراسم ۱۶ آذر خبر داد و گفت: به همت دانشجویان فعال در تشکل‌ها و کانون‌های فرهنگی هشت غرفه در حاشیه مراسم روز دانشجو برگزار شد که در این غرفه‌ها تشکل‌ها و کانون‌ها دستاوردهای خود و دیدگاه‌های خود را عرضه کردند و مورد استقبال بسیاری قرار گرفت البته این نکته را نیز یادآور می‌شوم که در این غرفه‌ها نشریات فعال نیز حضور داشتند.

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از بهبود برگزاری مراسم روز دانشجو در این دانشگاه خبر داد و گفت: امسال تلاشمان این بوده که نقاط ضعفی که در سال‌های پیش برای برگزاری این مراسم داشتیم را برطرف کنیم. برای این کار از فعالان دانشجویی دعوت کردیم که نظرات و پیشنهادات خود را در این خصوص انتقال دهند و درباره برگزاری کمی و کیفی برنامه روز دانشجو به یک وحدت رویه دست پیدا کنیم. 

وی در ادامه برگزاری مراسم روز دانشجو را در پویای دانشگاه بسیار موثر دانست و توضیح داد: همینطور که مقام معظم رهبری فرمودند، دانشگاه پایگاه اصلی انقلاب بوده و خواهد بود و من معتقدم مرکز پویایی در جامعه باید دانشگاه باشد و اگر دانشگاه دچار خمودی سیاسی شود جامعه نیز دچار رکود خواهد شد.

خیاطیان افزود: اگر از جامعه خواستار بصیرت سیاسی هستیم در تمامی مسائل باید شاخص آن را در دانشگاه پیدا کنیم. اگر دانشجویان فعال باشند شاهد یک جامعه فعال  خواهیم بود.

وی در پایان یادآور شد: اگر ببینیم فعالیت‌های سیاسی که شاخص آن برگزاری مراسم روز ۱۶ آذر است رونق نداشته باشد، نشان این است که دچار مشکل هستیم و طبیعتاً برنامه‌های سیاسی دانشگاه می‌تواند نشان از پیشرفت و حرکت رو به جلو داشته باشد. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.