سه‌شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۶

دبیر جشنواره سیمرغ دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

هدف جشنواره بین المللی سیمرغ تقویت فضای پرنشاط و انگیزه فرهنگی و هنری در دانشگاه‌هاست

جشنواره سیمرغ بوشهر

دبیر جشنواره سیمرغ در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: هدف جشنواره بین‌المللی سیمرغ، تقویت فضای پرنشاط و انگیزه فرهنگی و هنری در دانشجویان، کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و جامعه پزشکی است.

سمیه عباسپور در گفت‌وگو با خبرنگار مفدا بوشهر افزود: نهمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت باهدف تقویت فضای پرنشاط و انگیزه فرهنگی و هنری در دانشجویان، کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی و سایر دانشگاه‌های کشور و همچنین جلب‌توجه به مسایل مهم جامعه و کشور و جهان از طریق فرهنگ و هنر و ترویج فرهنگ سلامت با بهره‌گیری از ابزار هنر برگزار می‌شود.

 وی بیان داشت: در همین راستا معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از ابتدای سال تحصیلی جاری اقدام به تشکیل دبیرخانه دائمی جشنواره سیمرغ کرده است.

عباسپور افزود: ازجمله وظایف دبیرخانه دائمی جشنواره سیمرغ، برگزاری کارگاه‌هایی در راستای توسعه و تقویت فعالیت‌های فرهنگی، هنری و ایجاد بستری برای بروز و ظهور استعدادهای هنری دانشجویان هست که  این کارگاه‌ها در مرحله اول با هدف تعیین سطح دانشجویان علاقه‌مند و پس‌ازآن با تمرکز بر تقویت توانمندی هنری آنان از ابتدای شروع به کار دبیرخانه تشکیل شده است.

وی به عناوین کارگاه‌های دبیرخانه جشنواره بین‌المللی سیمرغ بوشهر اشاره کرد و گفت: کارگاه آموزش تئاتر پس از برگزاری چندین جلسه و بررسی توانمندی افراد شرکت‌کننده و تعیین نقشه‌ها، تمرینات اختصاصی تئاتر "فرشته با کفش‌های اسکیت" شامل تمرینات بدنی، دور خانی و دیگر تمرینات، آغاز شده و مدرس این کارگاه استاد احمد آرام از استادان بنام در حوزه نویسندگی، کارگردانی و تئاتر بوشهر هست که در چندین دوره، داور جشنواره‌های تئاتر استان بوده.

عباسپور اضافه کرد: یکی دیگر از کارگاه‌های آموزشی، کارگاه نویسندگی است که در این کارگاه تعریف و نحوه نوشتن پیرنگ به‌عنوان اساس و پایه نوشتن داستان و تصحیح نوشته‌های هنرجویان، شخصیت شناسی و روانشناسی شخصیت در داستان انجام می‌گیرد و مدرس این کارگاه نیز آقای احمد آرام است.

وی به کارگاه هنرهای تجسمی نیز اشاره کرد و افزود: کارگاه‌هایی درزمینه خوشنویسی، طراحی و کاریکاتور با حضور دانشجویان صاحب سبک در این زمینه‌ها و با هدف رفع اشکال در رشته‌های تحریر خودکاری و نستعلیق، تمرین تکنیک‌های سایه زنی و ایده پردازی تشکیل می‌شود.

دبیر استانی جشنواره سیمرغ خاطرنشان کرد: یکی دیگر از کارگاه‌های آموزشی، کارگاه ترانه است که در این کارگاه ضمن توضیح اجمالی اصول ترانه نویسی، به بررسی و نقد آثار دانشجویان در این زمینه پرداخته می‌شود و مدرس این کارگاه استاد مهدی کساییان از اساتید بنام ترانه‌سرای کشور است.

 عباسپور به تشکیل کارگاه آموزشی مجریگری و اجرا با هدف تقویت توانمندی و قابلیت‌های گویندگی و فن بیان دانشجویان نیز اشاره کرد و گفت:  ازجمله مواردی که در این کارگاه آموزش داده می‌شود، روش‌های ارتباط مؤثر و تکنیک‌های بدنی اجراست که استاد شاهرخ سروری از اساتید بنام حوزه گویندگی استان مدرس این کارگاه می‌باشد.

 وی افزود: استاد سروری دو بار به‌عنوان گوینده برتر کشوری انتخاب شده است.

عباسپور با بیان اینکه مخاطبین کارگاه‌های جشنواره سیمرغ عموم جامعه دانشگاهی اعم از کارمندان، اساتید، هیأت علمی و دانشجویان سایر دانشگاه‌های استان می‌باشد، خاطرنشان کرد: در همین راستا به‌زودی کارگاه‌های فیلم‌سازی، شعر و پوستر سازی آغاز می‌شود.

انتهای پیام/ س. ر

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.