سه‌شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۵

به مناسبت روز دانشجو

مصاحبه کمیته دانشجویی مفدا جیرفت با معاون فرهنگی دانشجویی در آستانه " ۱۶ آذر روز دانشجو"

معاون فرهنگی

نعمت اله شفیعی معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ، در گفتگو با خبرنگار مفدا به مناسبت روز دانشجو گفت: با فرا رسیدن ۱۶ آذر و روز دانشجو فرصتی دوباره برای بررسی هویت تاریخی و رسالت ملی و دینی دانشجو ، فرا روی ما قرار می گیرد.

«بسم الله الرحمن الرحیم»

به گزارش مفدا جیرفت ، در آستانه فرا رسیدن روز دانشجو صبح امروز سه شنبه ۱۴ آذر ماه گفتگویی با معاون فرهنگی دانشجویی ، توسط گروه خبری مفدا انجام شد که به شرح ذیل می باشد.

مفدا جیرفت : لطفا خودتان را معرفی کنید.

اینجانب نعمت الله شفیعی عضو هیئت علمی  و معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت می باشم، دارای چهار فرزند پسر و اهل و ساکن شهر جیرفت.

مفدا جیرفت : توضیح مختصری راجع به تحصیلات  دانشگاهی خویش بفرمایید.

مقطع کاردانی پرستاری فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی کرمان

مقطع کارشناسی پرستاری فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی کرمان

و مقطع کارشناسی ارشد بیهوشی فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی کرمان.

مفدا جیرفت : از چه سالی وارد دانشگاه علوم پزشگی جیرفت شده اید وچه سمت هایی تا کنون داشته اید؟

بنده از سال ۱۳۶۸ در دانشکده پرستاری جیرفت وابسته به دانشگاه علوم پزشکی کرمان بعنوان مدرس شروع به کار نمودم و از سال ۱۳۸۸ که دانشگاه علوم پزشکی جیرفت افتتاح گردید در این دانشگاه مشغول انجام وظیفه می باشم. حدود ۲۲ سال در سمت های معاونت آموزشی دانشکده، ریاست دانشکده و از بدو تاسیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت تاکنون بعنوان معاونت دانشجویی فرهنگی مشغول انجام وظیفه می باشم.

مفدا جیرفت : به نظر شما شهادت دانشجویان در ۱۶ آذر ، چه تاثیری بر رشد فرهنگی و علمی کشور داشته است؟

با فرا رسیدن ۱۶ آذر و روز دانشجو فرصتی دوباره برای بررسی هویت تاریخی و رسالت ملی و دینی دانشجو، فراروی ما قرار می گیرد.

آن زمانی که استبداد و استکبار بر این سرزمین سایه سرد و سیاه خود را گسترانیده بود این دانشجویان بودند که با تقدیم خون سه تن از بهترین جوانان این کشور به نام های قندچی، بزرگ نیا و شریعت رضوی و با روشن کردن شعله های آرمان خواهی و عدالت طلبی، روشن بخشی راه آزادی خواهی و استقلال ایران اسلامی گردیدند و بدین گونه بود که حادثه ۱۶ آذر ۱۳۳۲ بعنوان نماد استکبار ستیزی، مبارزه با استبداد و عدالت خواهی دانشجویان در تاریخ ایران ثبت شد.

اینجانب ضمن گرامیداشت حماسه ۱۶ آذر، این روز را که روز ارج نهادن به تمامی دانشجویان عزیز و نمایش قدرت علمی دانشجویان و فتح قله های بلند علم و معنویت می باشد را به همه دانش پژوهان و دانشجویان گرامی تبریک عرض می نمایم و به روان پاک همه دانشجویان که جان خود را در راه سربلندی و آزادی ایران عزیز در سالهای قبل و پس از انقلاب اسلامی و دوران پرافتخار دفاع مقدس فدا کردند درور می فرستم.

مفدا جیرفت : به عنوان معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، چه اهدافی برای شما در اولویت است؟

در راستای اهداف فرهنگی نظام مقدس جمهوری اسلامی مبنی بر ایجاد بستری برای توانمندسازی اجتماعی و مشارکت در فرایند توسعه فرهنگی،اجتماعی و اقتصادی کشوراهداف این معاونت بطور خلاصه شامل:

   ۱-ایجاد فضای مناسب فرهنگی و اجتماعی جهت تربیت نیروی انسانی کارامد

   ۲-پرورش جسم و روح دانشجویان

   ۳-تامین تسهیلات رفاهی دانشجویان در چهارچوب الگوی مناسب می باشد.

مفدا جیرفت : تدریس برایتان لذت بخش تر است یا پست مدیریتی؟ چرا؟

نظر به اینکه بنده در درجه اول یک معلم می باشم لذا هیچ چیر برایم لذت بخش تر از کار معلمی و تدریس نمی باشد و عاشق شغل معلمی هستم و دلیل اینکه تا الان حدود ۳۴ سال مشغول کار مقدس معلمی می باشم همین عشق و علاقه به کار تدریس و بخصوص قشر فرهیخته و باانگیزه و پرانرژی دانشجویان می باشد.

البته در کنار کار معلمی خدمت کردن در پست های مدیریتی نعمتی بوده است که خداوند متعال به این بنده حقیر ارزانی فرموده است ، چرا که عبادت بجز خدمت خلق نیست بخصوص که برای اینجانب خدمت به قشر جوان که بهترین بندگان خداوند می باشند افتخار بزرگی می باشد.

مفدا جیرفت : از علاقه مندی هایتان برایمان بگویید. میانه تان با ورزش چگونه است؟

وابستگی زیادی به خانواده ام دارم تا اونجایی که یادم می آید پس از ازدواج و تشکیل خانواده هیچ وقت بدون خانواده مسافرت و برنامه تفریحی و گردشی نداشته ام مگر برنامه های کاری و ماموریت های اداری. البته به جز این موضوع بنده علاقه زیادی به امر معلمی و تدریس دارم.

در خصوص امر ورزش باید بگویم ورزش های مورد علاقه ام دوچرخه سواری، پیاده روی و تنیس روی میز می باشد. و اینکه خودم فوتبالیست نیستم اما به این رشته علاقه زیادی دارم.

لازم به ذکر است که بنده حدود ۲ سال است از دوچرخه بعنوان وسیله ایاب و ذهاب استفاده میکنم و امیدوارم فرهنگ استفاده از دوچرخه در جامعه بخصوص در شهرهای بزرگ و آلوده نهادینه شود.

مفدا جیرفت : پایین ترین نمره ای که در دوران دانشجویی گرفتید چند و از چه درسی بوده است؟

حقیقتاً پایین ترین نمره ام در دوران دانشجویی دقیقاً یادم نمی آید ولی سخت ترین درسی که در دوران کارشناسی ارشد گذراندم درس نورواناتومی با آقای دکتر امامی بود که واقعاً خیلی سخت گیر بود. همینجا جا دارد از تمامی اساتید گرامی و شخص آقای دکتر امامی که ازشون نام برده شد تشکر کنم.

مفدا جیرفت : نظر شما در خصوص شکل گیری کمیته دانشجویی مفدا چیست؟

کمیته های دانشجویی مفدا می توانند نقش موثری در اطلاع رسانی فعالیتهای فرهنگی و دانشجویی به عموم مردم خصوصا" دانشگاهیان داشته باشند.

شکل گیری کمیته دانشجویی مفدا را می توان به عنوان بازوی توانمند معاونت فرهنگی دانشجویی دانست

مفدا جیرفت : بهترین دوران زندگیتان چه زمانی بوده است؟

بهترین دوران زندگی بنده دوران دانشجویی و تمام دوران کاری ام می باشد چرا که با قشر جوان و با انگیزه و جویای علم و پرنشاط دانشجو سروکار دارم.

مفدا جیرفت : چه توصیه ای به دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی جرفت دارید؟

توصیه بنده به عزیزان دانشجو این می باشد که در راه کسب علم و دانش سخت تلاش نمایید و در کنار آن به تهذیب نفس و ورزش بپردازید تا ان شاءالله  پس از فارغ التحصیلی بتوانید در سربلندی و استقلال علمی و فرهنگی کشور عزیزمان ایران موفق باشید.

مفدا جیرفت :  در پایان سخن پایانی خود را بفرمائید.

در پایان ضمن عرض تبریک مجدد بمناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو برای همه دانشجویان عزیز بخصوص اعضاء کمیته دانشجویی مفدا آرزوی سلامتی و موفقیت هر چه بیشتر دارم و از همه شما تشکر می نمایم.

خبر نگار:علی سینا هنرپروران – واحد تخصصی خبر کمیته دانشجویی مفدا

ویراستار: مهدی امام بخش -واحد تخصصی خبر و دبیر کمیته مفدا 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.