چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۸

کلنگ ۱۱ پروژه از ۸۸ پروژه بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان به زمین خورد

دانشکده علوم پزشکی لارستان

با حضور معاون استاندار و فرماندار، خیرین و معتمدین شهرستان لارستان و رییس دانشکده علوم پزشکی لارستان، کلنگ ۱۱ پروژه از ۸۸ پروژه بهداشتی این دانشکده با مشارکت ۵۰ درصد هزینه دولتی و ۵۰ در صد مشارکت خیرین به زمین خورد.

به گزارش مفدا لارستان، با حضور معاون استاندار و جلیل حسنی، فرماندار ویژه لارستان ، دکتر عاطفه رئوفی رییس دانشکده علوم پزشکی لارستان، خیرین و معتمدین منطقه، روسای ادارات و هیئت همراه، کلنگ ۱۱ پروژه از ۸۸ پروژه بهداشتی این دانشکده به زمین خورد.

این پروژه بهداشتی طی تفاهم نامه رییس دانشکده علوم پزشکی لارستان با وزیر بهداشت و با مشارکت ۵۰ درصد هزینه دولتی و ۵۰ در صد مشارکت خیرین در لارستان کلید خورد.

پروژه‌های بهداشتی دانشکده شامل دو محل زیست پزشک در روستای کورده، مرکز خدمات جامع سلامت روستایی (روزانه ) و یک محل زیست پزشک در روستای بریز، مرکز خدمات جامع سلامت روستایی( روزانه ) و دو محل زیست پزشک در روستای شرفویه، مرکز خدمات جامع سلامت روستایی (شبانه روزی ) در روستای بلغان، مرکز خدمات جامع سلامت روستایی( روزانه )، محل زیست پزشک و خانه بهداشت در روستای هرم بود.

در ادامه کلنگ زنی پروژه‌های بهداشتی، مرکز خدمات جامع سلامت روستایی(روزانه) هرم نیز افتتاح شد. قابل ذکر است که هزینه ساخت مرکز خدمات جامع سلامت هرم با هزینه صد در صد خیرین ساخته می‌شود.

رییس دانشکده علوم پزشکی لارستان نیز در این مراسم از اهمیت افتتاح این پروژه‌ها سخن گفت و افزود: به دلیل وسعت منطقه لارستان و طولانی بودن مسیر به مرکز شهرستان و همچنین دور بودن منطقه از مرکز استان، باید تمام تلاش مسئولین منطقه بر این باشد تا از مشکلات پیش روی مردم در زمینه کمبودهای حوزه سلامت کم کنند تا مردم به آنچه شایسته هست دست یابند.

در این مراسم مهندس جلیل حسنی طی سخنانی به اهمیت و جایگاه روستا و روستائیان در منطقه اشاره کرد و گفت: تلاش مسئولین و خیرین باید به گونه‌ای ساماندهی شود که  از مشکلات و کمبودهای روستائیان کاست، تا از مهاجرت بی رویه روستائیان به شهر جلو گیری کرد.

گفتنی است، دکتر عباس نصری، معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان، با بیان توضیحاتی در خصوص مشخصات فیزیکی مراکز جامع سلامت، خبر از ساخت و اتمام این پروژه‌ها تا پایان سال جاری  خبر داد و از مسؤولان شهرستان درخواست کرد این پروژه‌ها هرچه سریعتر به بهره برداری برسند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.