شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۳

در راستای تحقق برنامه پنجم طرح تحول نظام سلامت:

شهردار و شورای شهر مهدیشهر به جمع سفیران سلامت پیوستند.

semnan

سید جعفری مسئول واحد آموزش و ارتقاء سلامت شهرستان مهدیشهر، با برگزاری جلسات خودمراقبتی اجتماعی، موفق به جذب اعضای شورای شهر و شهردار مهدیشهر به عنوان سفیر سلامت شد.

به گزارش مفدا سمنان دکتر منتظری مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهدیشهر، با بیان این نکته که در عصر حاضر بیماری ها از واگیر به سمت غیرواگیر حرکت کرده و درمان آن ها نیز مادام العمر می باشد؛ تاکید به پیشگیری و درمان به موقع از بیماری های شایع قلبی عروقی، سکته مغزی، دیابت و سرطان ها با انجام خودمراقبتی، نمود.

سیدجعفری مسئول واحد آموزش و ارتقاء سلامت شهرستان مهدیشهر، ضمن تقدیر از اقدام شهردار و اعضای شورای شهر مهدیشهر، دیدگاه مثبت آن ها نسبت به پیشگیری از بیماری و بهداشت، را گامی مهم در توسعه سلامت جامعه دانست و بیان نمود: برای داشتن محیط سالم نیاز به مشارکت همه جانبه مردم می باشد که شوراها با توجه به وظایفشان، زمینه ساز مشارکت فعال مردم در توسعه و مدیریت شهری می باشند.

وی افزود: سفیر سلامت فردی است که داوطلبانه رفتارها و فعالیت های خودمراقبتی را آموخته و از دانش، مهارت و توان خود برای تامین، حفظ و ارتقاء سطح سلامت خود، خانواده و جامعه استفاده می کند. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.