شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۱

برگزاری سی و سومین جلسه شورای فرهنگی با حضور رییس دانشگاه

image.png

سی و سومین جلسه شورای فرهنگی با حضور رییس دانشگاه و با موضوع آسیب شناسی فضای فرهنگی دانشگاه و ارائه راهکارها برگزار شد.

به گزارش مفدا خراسان شمالی، در این جلسه دکتر"علی حق بین"ضمن تسلیت وفات حضرت رسول اکرم(ص)،شهادت امام رضا(ع) و حادثه دلخراش زلزله کرمانشاه گفت: باید آسیب شناسی در همه حوزه های اجتماعی صورت بگیرد و فرهنگ را غنا بخشیم .
وی اظهار داشت:در این راستا می طلبد دانشجویان که مدیران آینده کشور هستند پرورش داده شوند تا شاهد ضعف فرهنگی نباشیم و اجتماع فرهنگ محوری را رقم بزنیم.
به گفته وی در هر حادثه ای ابتدا باید سطح بندی خدمات انجام شود تا سرعت خدمات رسانی به حادثه دیدگان بدون اتلاف وقت محقق شود.
در ادامه معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه نیز به حرکت جهادی و مدیریت شده دانشگاه جهت کمک به زلزله زدگان اشاره و تصریح کرد:۸۲ دانشجو اعلام آمادگی کردند و اسامی با کد به وزارت اعلام گردید ،ستاد فعالیت های جهادی دانشگاه تشکیل شد و در این راستا وزارت نیز ضمن تقدیر و تشکر ،از این دانشگاه به عنوان نخستین دانشگاهی یاد کرد که با سرعت و دقت اعلام آمادگی کرده است‌.
وی ابراز امیدواری کرد تا شاهد تقویت حس نوعدوستی و انسان دوستی باشیم .
وی در ادامه ضمن گرامیداشت فرا رسیدن ۱۶ آذر و روز دانشجو افزود:امیدواریم بتوانیم مراسمی در شأن دانشجویان برگزار کنیم.
مدیر فرهنگی دانشگاه نیز در این جلسه اظهار داشت: حوزه فرهنگ مظلوم واقع شده است و در تمامی سازمان ها و ارگان ها جزء اولویت های پنجم یا ششم است و سرانه آن برای مباحث فرهنگی هزینه نمی شود.
به گفته دکتر"صولتی" باید خدمات مشاوره ای ارائه داد تا دانشجویان ارتباط اجتماعی صحیح و سالم را بیاموزند.
وی افزود:خوابگاه ها باید فعالیت های جمعی بین دانشجویان را افزایش دهند تا شاهد نشاط و سرزندگی دانشجویان باشیم در این راستا طبق دستورالعمل ها مشارکت دانشجویان در حیطه های مختلف را شاهد هستیم.
دکتر"صولتی"اظهار داشت:در جهت اجرایی نمودن این برنامه و افزایش مشارکت دانشجویان ،نظر سنجی نموده ایم تا بتوانیم بهتر از طرفیت های دانشجویان استفاده کنیم و به اهداف مورد نظر دست پیدا کنیم .

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.