شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۳

به مناسبت شروع سالتحصیلی جدید،

برگزاری مراسم ویژه دانشجویان جدید الورود باحضور مسئولین و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تبریز

جدید ورود تبریز

دکتر محمد حسین صومی: با مطالبه شما دانشجویان ما برای ایجاد بسترهای مناسب جهت ایجاد امکانات و محیط مناسب برای پیشرفت جامعه تلاش خواهیم کرد

به گزارش مفدای تبریز، شنبه دهم مهر ماه مراسمی ویژه برای دانشجویان جدیدالورود در تالار وحدت دانشگاه تبریز با حضور مسئولین دانشگاهی و دانشجویان جدیدالورود برگزار گردید. در این مراسم پس از تلاوت قرآن و سرود جمهوری اسلامی، دکتر محمد آقازاده معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه ضمن خیرمقدم گویی به دانشجویان، پذیرش آنان از دانشگاه برتر، نمونه و باسابقه تبریز را به آنها تبریک گفت و زحمات خانواده ها را در شکوفایی استعدادها با اهمیت قلمداد کرد.

در ادامه مراسم دکتر محمد حسین صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز ضمن اشاره به نقش پدر و مادر در عضویت دانشجویان در دانشگاه، گفت دانشگاه با حذف نام دانشجو هیچ معنی ندارد. وی خاطر نشان کرد هر دانشجو باید یک عضو تاثیر گذار در جامعه باشد تا بگوییم دانشگاه وظیفه خود را به نحو احسن انجام داده است. وی با اشاره به قدمت هفتاد ساله دانشگاه تبریز، به تاسیس دانشگاه ربع رشیدی تبریز در بحبوحه جنگ قرون وسطایی غرب و همچنین تاسیس دارالفنون و دانشکده پرستاری در یکصد سال پیش اشاره و خواستار روشن نگه داشتن چراغ علم توسط اساتید و دانشجویان شد. وی در پایان با مخاطب قراردادن دانشجویان گفت با مطالبه شما دانشجویان ما برای ایجاد بسترهای مناسب جهت ایجاد امکانات و محیط مناسب برای پیشرفت جامعه تلاش خواهیم کرد.

در ادامه پس از پخش کلیپ سرود فرزند ایران حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا خیری مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه طی معرفی نهاد، فعالیت های انجام یافته در این دفتر را به قرار کرسی های آزاد اندیشی، ازدواج دانشجویی، تیم رسانه ای، ستاد اقامه نماز، جلسات انس، سفرهای معنوی، اعتکاف دانشجویی، هیئت های مذهبی، حمایت از طرح های فرهنگی و مشاوره دانشجویی برشمرد.

در ادامه برنامه دکتر سعید اصلان آبادی معاون آموزشی دانشگاه و دکتر محمدرضا رشیدی معاون پژوهشی طی سخنرانی های جداگانه ضمن عرض خیر مقدم به دانشجویان، موفقیت آنان را در ادامه زندگی آرزومند شدند.

اجرای تئاتر توسط کانون تئاتر دانشگاه در مورد دانشجوی جدیدالورود و لزوم برنامه ریزی های مناسب برای ادامه راه برای دانشجویان از برنامه های ویژه این مراسم بود.

پس از پخش کلیپ مربوط به فعالیتهای ورزشی و همچنین المپیاد ورزشی مسابقه آوازخوانی و مجری گری بین دانشجویان دختر و پسر برگزار گردید که به نفرات برگزیده جوایزی اهدا شد.

در ادامه برنامه پس از اجرای موسیقی زنده و زیبا توسط گروه (( هم آوا))، دکتر رهبر، نماینده بسیج دانشجویی، آقای بهنام امینی دانشجوی نمونه و مخترع، آقای جعفری مسئول نشریات دانشجویی و دکتر بهمن یوسفی دانشجوی نمونه کشوری ضمن معرفی زمینه های فعالیت خود، خواستار فعالیت دانشجویان در موارد مورد علاقه خودشان شدند.  

در پایان مراسم طی اهدای لوح تقدیر از دانشجویان برتر و فعال دانشگاه و همچنین مدال آوران المپیاد ورزشی توسط مسئولان دانشگاه تجلیل به عمل آمد.لازم به ذکر است پس از اتمام برنامه به رسم یادبود بسته فرهنگی، ورزشی به تمامی دانشجویان اهدا گردید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.