شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۰

صبح امروز در مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت؛

جلسه کارگروه پژوهش کمیسیون توسعه آموزش و پژوهش عالی قرآنی در نظام سلامت برگزار شد

دومین جلسه کارگروه پژوهش کمیسیون توسعه آموزش

دومین جلسه کارگروه پژوهش کمیسیون توسعه آموزش و پژوهش عالی قرآنی در نظام سلامت صبح امروز، شنبه 10 مهر ماه با حضور دکتر رضا ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و سایر اعضای این کارگروه از سازمان‌ها، نهادها و دستگاه‌های مرتبط برگزار شد.

به گزارش مفدا، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در ابتدای این جلسه با اشاره به برخی آثار که نشان‌دهنده وضعیت سلامت ایرانیان در مقایسه با سایر کشورهاست، به افزایش میزان امید به زندگی در زنان و مردان ایرانی در مقایسه با کشورهای دیگر اشاره و آن را از موضوعات مهم و قابل بررسی و تقویت برشمرد.

دکتر ملک زاده در همین راستا با اشاره به مشکلات و تهدیداتی که سلامتی را در کشور ما تحت الشعاع قرار داده و در مقایسه با سایر کشورها دچار افت قابل توجه کرده است، از آموزه‌های دینی به عنوان یکی از مهم ترین ابزارهای تقویت و ارتقای بهداشت و سلامت فردی و اجتماعی در ابعاد مختلف آن نام برد و اظهار امیدورای کرد: با نگاه کاربردی و روزآمد به مبانی قرآن و حدیث می‌توانیم بر بسیاری از معضلات موجود در حیطه سلامت جامعه فایق آییم.

در ادامه این جلسه پیش نویس سند راهبردی کمیسیون توسعه آموزش و پژوهش عالی قرآنی در نظام سلامت ارایه شد و مورد نقد و بررسی اعضاء قرار گرفت.

گفتنی است کمیسیون توسعه آموزش و پژوهش عالی قرآنی در نظام سلامت با محوریت وزارت بهداشت و در راستای سیاست‌گذاری و تحقق اهداف شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور تشکیل می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.