شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۰

برگزیده رشته مفاهیم نهج البلاغه جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت:

افزودن بخش‌های دیگر فرهنگی به جشنواره می‌تواند به جذابیت جشنواره کمک کند

عیسی کریمی

عیسی کریمی برگزیده رشته مفاهیم نهج البلاغه بیست و یکمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت سطح کیفی برگزاری مسابقات را بالا توصیف کرد وگفت: رقابت تنگاتنگی بین متسابقین حکفرما بود و همه با آمادگی کامل روانه جشنواره شدند.

کریمی که دارای مدرک تحصیلی لیسانس حسابداری و فوق لیسانس علوم قرآن و حدیث از استان اردبیل در گروه کارکنان توانست مقام دوم را به خود اختصاص دهد. وی در رشته تخصصی حسابداری و شغل کارشناس امور مالی نیز مشغول به فعالیت است.

وی خاطرنشان کرد: از روزی که جواب مسابقات استانی اعلام شد، انگیزه‌ام برای رقابت بیشتر شد؛ از این رو  مشغول مطالعه شدم و باتوجه به تسلط و آمادگی که در خودم می دیدم، پیش بینی می‌کردم نفر اول این رشته باشم اما باتوجه به بالابودن سطح مسابقات و سوالات مطرح شده  با وجوداینکه به خاطر پایان نامه ارشدم  قبلا فعالیت در این زمینه داشتم  ودرکنار این پیش زمینه قبلی، ۴ماه نیز مطالعه کرده بودم نفر دوم شدم که این خود نشانگر بالا بودن سطح مسابقات است.

کریمی افزود: موضوع پایان‌نامه بنده درباره نهج البلاغه بود از سوی دیگر هفته ای۴جلسه تدریس در زمینه قرآنی در موسسات قرآنی و هییت مذهبی دارم؛ این کلاسها از یک طرف و علاقه فراوان بنده به قرآن و عترت باعث شده زندگی و وقتم را با فعالیت های قرآنی هماهنگ کنم.

وی گفت: باتوجه به اینکه دین ما دین اجتماعی می‌باشد، آموزه های دین نیز ما را به سوی خدمت به محرومین مخصوصا بیماران سفارش کرده است. آموزهای قرآن نیز که سرشار از موارد اخلاقی می باشد در خصوص تعامل با بیماران و همکاران کمک شایانی به من کرد و من  نیز از زمان آشنایی با قرآن تمام سعی و تلاش خود را کرده‌ام تا بهترین تعامل را با همه داشته باشم و به عنوان فرد کوچکی از جامعه قرآنی وزارت بهداشت باعث نگرش مثبت افراد به قرآن باشم .

نفر دوم رشته مفاهیم نهج البلاغه بیست و یکمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت ادامه داد: نهایت تلاش خود را برای خدمت بیشتر به همکاران و نشر مفاهیم قرآنی خواهم کرد. ضمن اینکه سهیم شدن در غم وشادی همکاران وبرخورد شایسته ودر خور شان یک فعال قرآنی به بیماران ، کمک در زمینه مشکلات مالی و در مواردی حل مشکلات پرونده بیماران  وهماهنگی با همکاران برای حل سریع مشکلات را مدیون قرآن و آموزه های دینی هستم.

وی افزود: با توجه به اینکه خانواده‌ام خانواده مذهبی و جزو خانواده شهدا می‌باشند و مادر و برادرم از پیشگامان مراسمات مذهبی هستند در خصوص گرایش بنده به فعالیت قرآنی خیلی تاثیرگذار بوده‌اند.

وی ضمن ارایه پیشنهادی برای بهبود وضعیت کیفی جشنواره گفت: مرکز قرآن و عترت می‌توانند با هماهنگی وزیر محترم به عنوان جایزه برگزیدگان مخصوصا نیروهای شرکتی در خصوص تبدیل وضعیت برگزیدگان تمهیدات لازم را انجام دهند و به سایر برگزیدگان به جای جایزه نقدی جوایز زیارتی در نظر بگیرند و به برگزیدگان امتیازاتی در خصوص شغل مورد نظر منظور شود تا باعث انگیزه بیشتر شرکت کنندگان و بیشتر شدن متسابقین در این مسابقات شود.

کریمی گفت: پیشنهاد دیگر اینکه منابع آزمون را خود دانشگاه‌ها به شرکت‌کنندگان تهیه و تقدیم کنند تا ناهماهنگی‌های پیش آمده صورت نگیرد و امتیازات این مسابقات در فرم  ارزشیابی محاسبه شود و از برگزیدگان هر استان و  دانشگاه‌های استان نیز برای انگیزه بیشتر و بالا بودن شرکت کنندگان که به بالا رفتن مسابقات سطح مسابقات کمک می‌کند تجلیل کنند بخصوص با جوایز زیارتی و امتیازاتی در خصوص شغل مورد نظر

کریمی گفت: خوشبختانه دوره های برگزاری جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به عدد ۲۱ رسیده و شرکت کنندگان در این رقابتها و آنهای که برگزیده این جشنواره هستند بهتر و شایسته تر از هر فرد دیگری می توانند از برکات چنین حرکتی بگویند.

وی خاطرنشان کرد: در محیطی رشد کرده ایم که قرآن از کودکی تاکنون با ما عجین بوده است و همین مساله بزرگترین انگیزه برای شرکت در فعالیت های قرآنی و حرکت در مسیر این کتاب مقدس است. بیشترین تاثیر انس با قرآن در من این بوده که هر بار خطایی از من سر زده عذاب وجوان ناشی از آن گناه برای من سنگین تر از بقیه بوده است. زیرا تصور می کنم از من انتظار بیشتری می رود و خودم هم انتظار بیشتری از خودم دارم.

وی گفت: به عقیده من اضافه شدن بخش های فرهنگی از جمله فیلم به بخش های دیگر هنری می تواند سبب جذابیت بیشتر مخاطبان و سطح کمی و کیفی جشنواره شود.

 لینک کوتاه 

کد خبر3380

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.