شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۱

ما انسان ها در تمام مراحل زندگی به سلاح علم و آگاهی نیازمندیم

دکتر موسوی.jpg

به گزارش مفدا ارومیه،دکتر سید جلیل موسوی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه به مناسبت سالتحصیلی جدید و هفته دفاع مقدس در گفتگو با خبرنگار مفدا این روزها را خدمت دانشگاهیان تبریک گفت.

         "باسمه تعالی"

                                                                   «ن و القلم و مایسطرون»

                                        

  خیر دنیا و آخرت با دانش است و شرّ دنیا و آخرت با نادانی.

پیامبر اکرم (ص) -بحارالانوار، ج۷۹،ص۱۷۰                                                                                                    

      طلب علم یکی از ویژگی های انسان و با دیدی عمیق تر، وجه تمایز او با حیوانات است. ما انسان ها در تمام مراحل زندگی به سلاح علم و آگاهی نیازمندیم تا به کمک آن، سربازان جهل و نادانی را از پا درآوریم و مسیر خود را به طرف هدف صحیح و سالم بپیماییم.

بار دیگر فصل « مهر» از راه رسید و صحیفه نورانی دانش با انگشت تکاپو و تلاش دانشجویان و صاحبان کسب علم و کمال ورق خورد و ملائک بال خود را برای حضور آنان گسترانیده و توفیق خدمت را به تنی از بندگان خود عنایت فرموده است.

آغاز سال تحصیلی جدید و شروع دلنشین درس و دانشگاه را به جامعه دانشگاهی و دانشجویان عزیز دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و به ویژه دانشجویان جدید الورود، صمیمانه تبریک عرض می نمایم ؛ انشاالله دانشجویان ارجمند قدر این دوران را بدانند و حداکثر بهره را از این سرمایه بی نهایت ارزشمند داشته باشند . شایسته است با یادآوری فرمایشات مقام معظم رهبری به سه وظیفه اصلی دانشجویان:۱- تحصیل ۲-تهذیب ۳- ورزش تأکید کنیم و برای همگان از درگاه خداوند متعال، دستیابی به مدارج عالی علمی، دینی و اخلاقی، توأم با موفقیت، بهروزی و سعادت را از درگاه خداوند متعال خواهانیم.

مقارن شدن شروع سال تحصیلی با هفته شکوهمند « دفاع مقدس» تقارنی نیکوست که فضای دانشگاه را به یاد و خاطره ی شهیدان، متبرک ساخته و پاسداری از حرمت خون شهیدان را در « سنگر دانشگاه » یادآور عصاره های پاک انقلاب می نماید. و ما نیز با گرامیداشت هفته دفاع مقدس با آرمانهای امام راحل (ره) و شهدا تجدید میثاق نموده و همواره پیروی از منویات  رهبر انقلاب را سر لوحه زندگی خود قرار می دهیم تا بتوانیم تحولی بنیادین در حوزه تعلیم و تربیت ایجاد نموده و آرمانهای بلند انقلاب اسلامی در قالب دانشگاه را محقق سازیم.

نقشه راه ما در حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی ، حاکمیت قانون توام با اخلاقیات ، شفافیت و صداقت در رفتار و گفتار ، هماهنگی، همدلی و هم زبانی؛ عنایت به اقدامات کم هزینه و اثرگذار ؛ عدالت در توزیع امکانات و برنامه ها ؛ پرهیز از اقدامات پرهزینه و تشریفاتی با تامین امکانات رفاهی و... تا دانشجویان به جز دغدغه آموزش ، تحصیل و تهذیب دغدغه دیگری نداشته باشند؛ و پاسخ منطقی و شایسته به نیازها و درخواست های منطقی دانشجویان است. ونیز انتظار داریم دانشجویان به عنوان صاحبان فرایند در تمام عرصه ها حضور جدی و پررنگ داشته باشند،انشالله آنکه شایسته و بایسته ملت بزرگ ایران اسلامی فراهم آید.

                                                                                                                         خدایا چنان کن سرانجام کار     تو خشنود باشی و ما رستگار

               با آرزوی موفقیت برای تمامی دانشگاهیان 

                                 دانشجویان ایران اسلامی

    دکتر سیدجلیل موسوی  معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.